Sztuka kochania

Legendarny poradnik słynnej seksuolożki, który zapoczątkował rewolucję seksualną w Polsce. Nowe wydanie ze wstępem prof. Zbigniewa Izdebskiego.

Po raz pierwszy wydany w 1976 roku. Ponad 7 mln sprzedanych egzemplarzy plus tysiące pirackich dodruków. Mimo upływu czasu wciąż zadziwia aktualnością.

Sztuka kochania nie zawiera recepty na miłość, nie jest też podręcznikiem technik seksualnych. Kochanie to piękne polskie słowo, które określa ciepły, serdeczny, pełen przyjaźni i harmonii seksualnej kontakt dwojga bliskich sobie ludzi. W książce autorka wykorzystała doświadczenia płynące z rozmów z pacjentami oraz z lektury mnóstwa listów. Wykorzystała również materiały i wnioski z dyskusji prasowych, w których wojowała uparcie o kulturę uczuć i seksu.

Książka ukazuje się tuż przed premierą filmowej biografii Michaliny Wisłockiej autorstwa twórców filmu ,,Bogowie". Jego premiera będzie miała miejsce 27 stycznia 2017

„Sztuka kochania" nie zawiera recepty na miłość, nie jest też podręcznikiem technik seksualnych. "Kochanie" to piękne polskie słowo, które w odczuciu określa ciepły, serdeczny, pełen przyjaźni i harmonii seksualnej kontakt dwojga bliskich sobie ludzi. Moja książka powstała w roku 1974, w wyniku piętnastoletniej pracy lekarskiej - naukowej oraz społeczno-publicystycznej. W obecnym wydaniu uzupełniłam znacznie rozdział "Zmysł słuchu" , dodając teksty historyczne o mowie miłosnej. Ponadto dodałam opisy rozmaitych gier i zabaw erotycznych w wodzie i na wakacjach (...). Zmieniłam także rozdział o antykoncepcji, dodając nowe metody regulacji narodzin, jakie pojawiły się na świecie w ciągu ostatnich 20 lat. - pisze Autorka.

Informacje dodatkowe o Sztuka kochania:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2016-11-30
Kategoria: Poradniki
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Sztuka kochania

Sztuka kochania - opinie o książce

Przyznam szczerze, że gdyby nie film z Magdaleną Boczarską wcielającą się w postać Michaliny Wisłockiej prędko nie usłyszałabym o "Sztuce kochania". Ba! Nawet nie sięgnęłabym po tą książkę, bo i po co. Ale stało się, przeczytałam "Sztukę kochania" i powiem wam, że naprawdę niesamowity jest fakt, iż mimo upływu lat (a minęło trochę, bo wydano ją w czasach PRL-u) ta książka nadal aktualna jest.
Czytając ją miałam wrażenie, że odkrywam siebie i swoje ciało od nowa, a przecież wydawać by się mogło, że niektóre rozdziały nie wniosły nic nowego do mojego życia, bo w końcu w podstawówce uczono o ciele człowieka, jednak wiedzieć a rozumieć to niestety dwie różne rzeczy. Dlatego śmiało mogę powiedzieć, że ta książka powinna się znaleźć na liście książek obowiązkowych do przeczytania. Drugiego tak doskonałego kompendium wiedzy o sferze intymnej człowieka na pewno nie znajdziecie. Gwarantuje!

Aleksandra

Avatar użytkownika - AMJ1986
AMJ1986
Przeczytane:2017-04-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 35 książek 2017,
Reforma edukacji i wprowadzenie lekcji z zakresu wychowania do życia w rodzinie, w moim okresie szkolnym nie wypaliła, tak samo jak informacje o współżyciu na biologii. Zdecydowanie ta książka powinna się znaleźć wśród lektur obowiązkowych w każdej szkole. Początkowe rozdziały poukładały w mojej głowie to wszystko, co niektórzy opowiadają jako bajki, a czasem piszą w Internecie jako prawdę niepodważalną. Jednak wiedza zawarta w tej książce, doświadczenie kobiety ginekolog, która wiele w życiu przeżyła, widziała daje więcej niż informacje z dziesiątek książek naukowych. Zdecydowanie będzie to jedna z lepszych książek przeczytanych przeze mnie w tym roku.
Avatar użytkownika - lucynatomon
lucynatomon
Przeczytane:2017-02-14, Ocena: 5, Przeczytałem,
Wiecie, co od pewnego czasu zajmuje pierwsze miejsce na liście bestsellerów Empiku? "Sztuka kochania" Wisłockiej. Książka wydana po raz pierwszy w 1976 roku (!). A wiecie, co jest na drugim miejscu listy? Też Wisłocka. O co zatem tyle hałasu? O czym tak naprawdę jest "Sztuka kochania" i czy w XXI wieku, moje pokolenie nadal powinno po nią sięgnąć? "Sztuka kochania" to po trosze poradnik dla par, źródło podstawowej wiedzy seksualnej i anatomicznej, ale także świadectwo ogromnej i żmudnej pracy, jaką wykonała autorka, by tę książkę napisać. Podręcznik został podzielony na kilka rozdziałów, począwszy od dojrzewania, pierwszych inicjacji, poznawania siebie i swoich seksualnych potrzeb przez antykoncepcję (zupełnie odmienną od dzisiejszej), aż do anatomii damskiego i męskiego orgazmu. Zdaję sobie sprawę z tego, że obecną popularność książka zawdzięcza przede wszystkim filmowi i że znajdą się tacy, którzy będą w książce doszukiwać się historii przedstawionej w filmie. Wierzę jednak, że są i tacy, którzy (jeżeli wcześniej nigdy po "Sztukę kochania" nie sięgnęli) podejdą do lektury tak jak ja, z ciekawością. Nie tylko tą typowo ludzką, która skłania nas do czytania o seksie, ale także tą, która pozwoli poznać najważniejsze dzieło Wisłockiej. Dzieło, które nasi rodzice w wieku nastoletnim przeglądali po cichu, w tajemnicy przed swoimi rodzicami. Czy dowiedziałam się czegoś ciekawego? Naturalnie. Nigdy wcześniej nie pochyliłam się tak dogłębnie nad miłością pomiędzy dwojgiem ludzi. Czy istnieją fragmenty, które nijak nie przystają do dzisiejszej rzeczywistości? Jasne, te wydaje mi się, należy potraktować jako ciekawostkę. Dobrze, można zatem zapytać: po co? Po co wracać do przedawnionej "Sztuki kochania", jeżeli dzisiaj wiemy już wszystko i seks dawno przestał być tematem tabu? Może właśnie dlatego. Miłość, relacje między kobietą i mężczyzną, ciało i fizyczny kontakt został bardzo strywializowany. Czy nie lepiej, zamiast oglądać dzisiaj popkulturowy film o wyuzdanym seksie,wrócić na chwilę do czasów, kiedy nie wszystko można było obejrzeć w internecie, a ciało, zarówno kobiece, jak i męskie, otoczone było należytym szacunkiem, a sam akt miłości czcią i nutką tajemnicy? Skłania do przemyśleń. Lucyna Tomoń/ http://today-ornever.blogspot.com/2017/02/sztuka-kochania-michalina-wisocka.html
Avatar użytkownika - rusty
rusty
Przeczytane:2014-03-23, Ocena: 6, Przeczytałem,
Przeczytałem jedno z pierwszych wydań lata temu. Fascynująca...
Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Przeczytane:2010-02-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Bardzo dobra książka. Polecam.
Avatar użytkownika - MArtT
MArtT
Przeczytane:2020-03-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2020,

Początkowe rozdziały nie zachęcały mnie do czytania. Wydawały mi się mówiące o sprawach, które dla nas są teraz normalne, na porządku dziennym. Jednak z dalszą lekturą przekonałam się, że w dalszym ciągu można się z tej książki dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy lub spojrzeć na nie z innej perspektywy.

Myślę, że warto ją przeczytać chociażby ze względu na to żeby się przekonać o co było tyle szumu w Polsce ;) mądra i odważna kobiecina z Wisłockiej :)

Avatar użytkownika - Mirka05
Mirka05
Przeczytane:2019-11-01, Przeczytałam,

Książka mimo, iż była napisana wiele lat temu jest nadal aktualna. To idealny "podręcznik" zarówno dla młodych ludzi wchodzących w swiat dorastania jak i dojrzałych, które chcą zgłębić swoją wiedzę. Żyjemy w czasach, gdzie młodzi o seksie czerpią informacje z internetu ze źródeł niekoniecznie rzetelnych a edukacja seksualna przez obecnie rządzących jest tematem tabu, w takim momencie sprawdzi się idealnie "Sztuka kochania".

Avatar użytkownika - karcik2611
karcik2611
Przeczytane:2019-05-12, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,

Początkowo wow , potem już strasznie mnie nudzila

Avatar użytkownika - pawel_okulewicz
pawel_okulewicz
Przeczytane:2023-03-16, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2023,
Autobiografia
Michalina Wisłocka0
Okładka ksiązki - Autobiografia

Wspomnienia autorki bestsellerowej ,,Sztuki kochania". Michalina Wisłocka - jak na rewolucjonistkę przystało - niezwykle otwarcie opisywała siebie. W...

Malinka, Bratek i Jaś
Michalina Wisłocka0
Okładka ksiązki - Malinka, Bratek i Jaś

Dr Michalina Wisłocka, lekarz, autorka słynnej" Sztuki kochania", wielokrotnie wznawianej i przełożonej na wiele języków-nawet chiński- tym razem...