Sztuka kodowania. Sekrety wielkich programistów

Zajrzyj bezkarnie programiście przez ramię!

Czym naprawdę jest programowanie? Jak swoją przygodę rozpoczynali wielcy tej branży? Czy istnieje bezbłędny program?

Programiści to tajemnicze osoby, które potrafią zmusić komputery do wykonywania karkołomnych zadań, wymyślanych przez zwykłych użytkowników. Spędzają cały dzień przed komputerem, a ich świat to monitor, klawiatura i hektolitry kawy. Czy to prawda? Na to pytanie odpowiada książka, którą trzymasz w rękach. Dzięki niej spojrzysz na ten zawód z zupełnie innego punktu widzenia. Jej autor przeprowadza wywiady z najbardziej rozpoznawalnymi osobami z tej branży. Mówią one o swoich pierwszych krokach w świecie programowania, opowiadają, jak nauczyły się swojego pierwszego języka oraz jak widzą tę gałąź wiedzy w przyszłości.

Czym naprawdę jest programowanie? Rzemiosłem, sztuką, a może nauką? Te pytania stawia autor we wprowadzeniu i ma nadzieję, że wypowiedzi jego gości choć trochę zbliżą go do znalezienia odpowiedzi. Ta unikalna książka pozwoli Ci poznać bliżej wybitne osoby, od lat związane z informatyką. Anegdoty, ciekawe opowieści, wiele przykładów to tylko niektóre z proponowanych przez nią atrakcji. Zagłębiając się w kolejne wypowiedzi, przekonasz się, jak często przypadek decyduje o sukcesie lub porażce.

W trakcie lektury będziesz mieć okazję zapoznać się z wypowiedziami takich sław, jak: Jamie Zawinski - wybitny programista Lisp, pracujący przy pierwszych wersjach przeglądarki Netscape Brad Fitzpatrick - najmłodsza osoba w gronie, programista "od zawsze" Douglas Crockford - starszy architekt JavaScript w Yahoo!; pomysłodawca formatu JSON Brendan Eich - twórca języka JavaScript Joshua Bloch - szef Java Architect w Google; w trakcie pracy w Sun Microsystem był kierownikiem zespołu projektującego i implementującego Java Collections Framework Joe Armstrong - autor języka programowania Erlang Simon Peyton Jones - rozpoczął projekt, którego efektem było powstanie języka Haskell Peter Norvig - dyrektor działu badań w Google, wcześniej pracujący dla NASA Guy Steele - znawca języków; Cobol, Fortran, PDP-10, Java, Haskell to tylko niektóre z jego repertuaru Dan Ingalls - współtwórca języka Smalltalk L. Peter Deutsch - programista od końca lat pięćdziesiątych; zaczynał w wieku jedenastu lat Ken Thompson - współtwórca systemu UNIX Fran Allen - przez czterdzieści pięć lat pracował dla firmy IBM; instruktor języka Fortran Bernie Cosell - współautor oprogramowania wykorzystywanego w pierwszych węzłach sieci ARPANET Donald Knuth - autor jedynego najprawdopodobniej bezbłędnego programu - TeX

Poznaj tajemny świat programistów, hakerów i wybitnych specjalistów!

Informacje dodatkowe o Sztuka kodowania. Sekrety wielkich programistów:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2011-02-07
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Sztuka kodowania. Sekrety wielkich programistów

Sztuka kodowania. Sekrety wielkich programistów - opinie o książce