OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE

Ocena ( 2 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2016-11-22
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788380620698
Liczba stron: 488
Dodał/a książkę:elibri

Bestsellerowe wspomnienia twórcy NIKE.

Firmy Nike nie trzeba nikomu przedstawiać - to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, z roczną sprzedażą rzędu 30 miliardów dolarów. Nie każdy jednak wie, kim jest Phil Knight - człowiek, który stworzył tę markę za garść dolarów pożyczonych od ojca, a potem przez dziesięciolecia kształtował jej potęgę. Jego wspomnienia są fascynującą podróżą w czasie i zaskakująco szczerą, intymną opowieścią o tym, jak realizować marzenia. Knightowi dopisało szczęście: jak większość młodych ludzi, krótko po studiach nie miał szczegółowego planu na życie, ale miał swój Szalony Pomysł. Kochał bieganie i czuł, że nie będzie szczęśliwy, jeśli nie zwiąże kariery zawodowej z pasją. I właśnie o tym, jak zmienić zamiłowanie do sportu w niewyobrażalny sukces komercyjny, opowiada ten pamiętnik - zaskakujący, skromny, niefiltrowany, zabawny i pięknie napisany.

To wspaniała, amerykańska opowieść o szczęściu, determinacji, znajomości rzeczy oraz magicznej alchemii, która połączyła grupkę ekscentryków, twórców sukcesu Nike. To, że odnieśli sukces, jest cudem, bo - jak dowiedziałem się z tej książki - choć jako naród cenimy sobie wolność gospodarczą, to jednocześnie jesteśmy niezrównani w jej tłamszeniu. To, co Phil Knight ma do powiedzenia na temat przedsiębiorczości oraz przeszkód, które trzeba pokonać na drodze do sukcesu, jest wręcz bezcenne. Trudno zliczyć zakładki, które zostawiłem między stronicami tej książki. - Abraham Verghese, autor Powrotu do Missing, bestsellera z listy ,,New York Timesa"

Byłem jeszcze dzieciakiem, gdy po raz pierwszy spotkałem Phila Knighta, ale tak naprawdę poznałem go dopiero teraz, gdy przeczytałem tę piękną, przejmującą, intymną opowieść. To samo mogę powiedzieć o Nike - z dumą nosiłem stroje tej firmy, ale nie miałem pojęcia, że za popularnym symbolem zwanym swoosh kryje się tak niezwykła historia ludzkiej pomysłowości, woli przetrwania oraz triumfu. Szczery, zabawny, trzymający w napięciu, prawdziwie literacki - oto pamiętnik dla ludzi, którzy kochają sport, lecz nade wszystko dla tych, którzy kochają pamiętniki. - Andre Agassi, tenisista, jego autobiografia Open stała się bestsellerem ,,New York Timesa"

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
NaturaLapsea plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-02-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2017,
"Sztuka zwycięstwa" nie jest moralizatorskim quasi poradnikiem jak odnieść sukces. To szczera, miejscami gorzka opowieść o wątpliwościach, nieustających wyborach, a przede wszystkim o trudnościach prowadzenia własnej firmy. To opowieść o pasji, szczęściu i uporze w realizacji marzeń oraz poszukiwaniu własnego miejsca w świecie. Szalenie inspirująca.
slk Linia koment
Przeczytane:2017-01-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2017,Do zrecenzowania,Moje ebooki,z ebookpointu,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE Cykl krzyżacki (Tom 2). Aksamitny dotyk nocy
Dariusz Domagalski
Okładka - Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE Czerwony namiot
Anita Diamant
Okładka - Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE Dysk
Terry Pratchett
Okładka - Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE Poznać kobietę
Amos Oz
Okładka - Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE Nina
Nina Majewska-Brown
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów