Okładka książki - Szukaj mnie

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: elibri

Młody mężczyzna znajduje pod podłogą mieszkania w starej kamienicy dziennik. Początkowo nie chce go czytać a jedynie oddać właścicielowi, którego nie zna. Zagłębia się jednak w lekturę, a historia w niej zawarta coraz bardziej zajmuje jego myśli. W końcu decyduje się odnaleźć autora dziennika, dzięki czemu poznaje tajemniczą historię niedopowiedzianą na kartach pamiętnika.

Wojciech Zawioła, absolwent Uniwersytetu Śląskiego, dziennikarz z wykształcenia. Związany z platformą NC+. Prezenter wiadomości sportowych TVN i TVN24. Auto powieści Jest takie miejsce..., a także wywiadu rzeki z Mariuszem Czerkawskim Życie na lodzie i biografii Roberta Lewandowskiego Pogromca Realu.

Książka została wzbogacona o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację TAP2C. Dzięki niej Czytelnicy mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2015-12-09, Przeczytałem,

Szukaj mnie Wojciecha Zawioły to multimedialna powieść kobieca, bowiem wzbogacona została o dodatki w postaci filmów, muzyki i zdjęć, które można obejrzeć, korzystając ze specjalnej aplikacji Tap2C. Dzięki niej powieść poszerza się o dodatkowe wrażenia zmysłowe. Wiemy, czego słuchają bohaterowie, jaki fragment filmu zrobił na nich wrażenie i jak wyglądają opisywane w książce miejsca. Rozmieszczone w treści swoiste „linki” do multimediów sprawiają, że lektura staje się nieco rozproszona, ale za to bogatsza, zyskując tym samym na prawdopodobieństwie.

Powieść dostała etykietkę „kobiecej”, choć jej bohaterem jest mężczyzna. Podobnie jak w typowych powieściach dla kobiet przeżywa on właśnie rozstanie, czego konsekwencją staje się chęć zmiany czegoś w życiu. Bohater nie zmienia jednak pracy – jest właścicielem dwóch dobrze prosperujących księgarń (marzenie!) oraz inwestorem giełdowym. O pieniądze martwić się nie musi. Gdy więc wpada na pomysł kupna mieszkania, od razu przystępuje do jego realizacji. Konrad kupuje klimatyczne mieszkanie w kamienicy na Mokotowie. Są zdjęcia, można je obejrzeć.

Podczas remontu pod podłogą odkrywa stary dziennik, pióro i zniszczone zdjęcie kobiety. Dziennik staje się na tyle intrygujący, że nasz bohater nie może się oderwać od lektury. Jest to miłosna historia młodego mężczyzny i kobiety sprzed trzydziestu niemal lat. Wielka miłość, a potem rozstanie i brak dopowiedzenia sprawiają, że Konrad wraz z poznaną właśnie Marzeną zaczynają szukać bohaterów pamiętnika.

Tymczasem rozwija się ich związek. Marzena jest... marzeniem każdego mężczyzny – piękna, doświadczona, dojrzała, z klasą. Potrafi rozmawiać, nie kokietuje, jest pełna wdzięku i pasji. A przy tym - ciągnie za sobą bogatą przeszłość. Z taką kobietą można pójść na koniec świata i z powrotem. To właśnie zresztą bohaterowie czynią podczas swojego śledztwa.

Grzegorz Miecugow napisał na okładce, że przeczytał tę powieść „jednym tchem”. Długi musiał być to oddech, bowiem nie sposób powieści przeczytać szybko. Wymaga ona skupienia, zastanowienia, przemyśleń. Dotyczy tego, co dla nas najważniejsze – miłości. W pamiętniku i życiu Konrada rodzi się miłość, powstaje nowy związek. W obu przypadkach bohaterowie są zaskoczeni, nieco przestraszeni, niepewni, boją się zawodu, całkowitego oddania się drugiej osobie. A schemat powstawania związku między dwojgiem ludzi jest zawsze ten sam. Chodzi o to, by kogoś znaleźć, poznać. Dlatego okładka woła: "szukaj mnie". Konrad z Marzeną szukają więc bohaterów pamiętnika i niejako przy okazji odnajdują siebie. Nie zgodzę się, że jest to powieść kobieca. Męska - jak najbardziej - również.

Link do recenzji
Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2015-12-09, Przeczytałem,

„Szukaj mnie” Wojciecha Zawioły to multimedialna powieść kobieca, bowiem wzbogacona została o dodatki w postaci filmów, muzyki i zdjęć, które można obejrzeć korzystając ze specjalnej aplikacji Tap2C. Dzięki niej powieść poszerza się o dodatkowe wrażenia zmysłowe. Wiemy czego słuchają bohaterowie, jaki fragment filmu zrobił na nich wrażenie i jak wyglądają opisywane w książce miejsca. Rozmieszczone w treści swoiste „linki” do multimediów sprawiają, że lektura staje się nieco rozproszona, ale za to bogatsza, zyskując tym samym na prawdopodobieństwie.

Powieść dostała etykietkę „kobiecej”, choć jej bohaterem jest mężczyzna. Podobnie jak w typowych powieściach dla kobiet, przeżywa właśnie rozstanie, czego konsekwencją staje się chęć zmiany czegoś w życiu. Bohater nie zmienia jednak pracy – jest właścicielem dwóch dobrze prosperujących księgarni (marzenie!) oraz inwestorem giełdowym. O pieniądze martwić się nie musi. Gdy więc wpada na pomysł kupna mieszkania, od razu przystępuje do jego realizacji. Konrad kupuje klimatyczne mieszkanie w kamienicy na Mokotowie. Są zdjęcia, można sobie obejrzeć.

Podczas remontu pod podłogą odkrywa stary dziennik, pióro i zniszczone zdjęcie kobiety. Dzienniki staje się na tyle intrygujący, że nie może się oderwać od lektury. Jest to miłosna historia młodego mężczyzny i kobiety sprzed trzydziestu niemal lat. Wielka miłość, a potem rozstanie i brak dopowiedzenia sprawiają, że Konrad wraz z poznaną właśnie Marzeną, zaczynają szukać bohaterów pamiętnika.

Tymczasem rozwija się ich związek. Marzena jest marzeniem każdego mężczyzny – piękna, doświadczona, dojrzała, z klasą. Potrafi rozmawiać, nie kokietuje, jest pełna wdzięku i pasji. A przy tym ciągnie za sobą bogatą przeszłość. Z taką kobietą można pójść na koniec świata i z powrotem. To właśnie robią bohaterowie zresztą podczas swojego śledztwa.

Grzegorz Miecugow napisał na okładce, że przeczytał „jednym tchem”. Długi musiał mieć ten oddech, bo nie sposób powieści przeczytać szybko. Wymaga ona bowiem skupienia, zastanowienia, przemyśleń. Dotyczy tego, co dla nas najważniejsze – miłości. W pamiętniku i życiu Konrada rodzi się miłość, powstaje nowy związek. W obu przypadkach bohaterowie są zaskoczeni, nieco przestraszeni, niepewni, boją się zawodu, oddania całkowicie drugiej osobie. A schemat powstawania związku między dwojgiem ludzi jest zawsze ten sam. Chodzi o to, by kogoś znaleźć, poznać. Dlatego okładka woła: szukaj mnie. Konrad z Marzeną szukają więc bohaterów pamiętnika i niejako przy okazji odnajdują siebie. Nie zgodzę się, że jest to powieść kobieca. Męska też.

Szukaj mnie
Wojciech Zawioła0
Okładka ksiązki - Szukaj mnie

Jest takie miejsce
Wojciech Zawioła0
Okładka ksiązki - Jest takie miejsce

W czasie wojny siedemnastoletnia Basia poznaje dwa lata starszego od siebie Henryka. Zakochują się w sobie i najpiękniejsze chwile przeżywają razem...

Top 5 książek
Złodziejka książek