Opis ksiązki
Kup Teraz

Szukając Noel

Ocena ( 18 osób )
5.2
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2011-11-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-240-1652-5
Liczba stron: 296
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Szukając Noel

"Pamiętaj, liczy się tylko miłość"Gdy Mark był dzieckiem, mama opowiadała mu, że anioły czasem przebierają się za ludzi i schodzą na ziemię. Gdy dorósł, zwątpił w te słowa. Kiedy jednak znalazł się na samym dnie, ponownie w nie uwierzył.Mark Smart był życiowym nieudacznikiem, który nigdzie nie potrafił znaleźć dla siebie miejsca. Los postawił jednak na jego drodze niezwykłą dziewczynę - Macy. Uczucie, którym ją obdarzył różniło się od jego dotychczasowych związków: "to tak jakby porównać Święto Pracy z Bożym Narodzeniem". Gwiazdka nie może jednak trwać wiecznie, a miłość Marka i Macy napotka na niespodziewane przeszkody. Czy mroczne wydarzenia z przeszłości muszą rozdzielić ich na zawsze?

Recenzja
madak Linia koment
Na półkach:

O ważnych sprawach niekoniecznie należy mówić podniosłym i pełnym patosu językiem. Udowadnia to w swojej poruszającej powieści „Szukając Noel” Richard Paul Evans. Książka ta z pewnością dostarczy czytelnikowi wielu wzruszeń oraz pokaże, że nic w życiu nie dzieje się przez przypadek.Mark Smart, dwudziestokilkuletni mężczyzna wyjeżdża z rodzinnego miasta w Alabamie by rozpocząć studia w Salt Lake City. Czesne okazuje się jednak bardzo wysokie, a pogodzenie pracy z nauką – niemożliwe. Rezygnuje więc ze studiów, postanawiając jednak, że jak tylko uzbiera potrzebną ilość pieniędzy, natychmiast na nie wr

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Simi_48 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,"Świąteczne wyzwanie 2015",52 książki - 2015,
,,Miłość jest jak róża: wszyscy skupiają się na jej kwiecie, ale to kolczasta łodyga utrzymuje ja przy życiu."
,,Okazuj dobro wszystkim ludziom, bo nigdy nie wiesz, jaki krzyż przyszło im dźwigać ani jak bardzo potrzebują twojego wsparcia"
Uwielbiam książki Evansa. Są dla mnie odskocznią. Lubię wieczorem usiąść z książką i popijać czekoladę. Tak właśnie robiłam z ,,Szukając Noel". Macy pojawia się w życiu Marka, kiedy ten sądzi, że nic dobrego już go w nim nie spotka. Te spotkanie odmienia ich. Widzimy długą, wzruszającą i niezwykle ciepłą drogę jaką przemierzają bohaterowie. Książka opowiada o miłości, rodzinie, zrozumieniu. Polecam!
aggi plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Moja pierwsza książka Evansa :) trochę się jej bałam bo słyszałam o autorze dużo dobrego i nie chciałam odczuć zawodu. "Szukając Noel " zawiera wszystko co składa się według mnie na dobrą książkę: ciekawą fabułę, cudownych bohaterów Marka i Macy, oraz niewymuszoną lekkość czytania.
aleksa6 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-02, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,
Pełna nadziei, mnóstwa iskierek, które w którymś momencie muszą rozpalić miłość. Opowieść malowana życiem. Cierpienie przeplata się z ogromem szczęścia. "Ocalanie" to słowo, które może być kluczem powieści - istniejesz, pojawiasz się w życiu drugiej osoby, z myślą, że ją ocalasz, a tak naprawdę to ona ocala Ciebie.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach: 52 książki 2014,
Bardzo ciepła i pocieszająca powieść. Jest to opowieść o miłości, relacjach między rodzinnych, przyjaźni, sile człowieka, zrozumieniu. To historia pełna wzruszeń. I chociaż nie doprowadziła mnie do łez, to ciepło będę ją wspominać. Polecam.
takahe plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,pożyczone ;),
Piękna książka o miłości napisana bardzo prostym językiem w taki sposób że czytelnik zatapia się w niej bez końca.
Anioły maczają palce w połączeniu dwójki ludzi. Obydwoje stracili matki, obydwoje zostali zawiedzeni przez ojców (chociaż ona chyba bardziej) gdy łączy ich przypadek. Awaria auta sprawia że spotykają się i zakochują w sobie. On pomaga jej odnaleźć młodszą siostrę z którą została rozdzielona podczas adopcji a ona mu pomaga żyć.
Piękna, piękna książka. Polecam bo mnie bardzo urzekła.
kiki94kms plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Bardzo ciekawa skłaniająca do refleksji powieść R.P.Evansa . Wyraża w niej dużo uczuć oraz wiele ciekawych wątków ,które warto przełożyć na swój dzienny tryb życia. Są w niej zawarte emocje dzięki którym książka ma jeszcze lepszą treść , przyjemnie się ją czyta. Podtrzymuje napięcie aż do ostatniej kartki. Zdecydowanie ją polecam do przeczytania .
violabu plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
O twórczości Richarda Paula Evansa słyszałam i czytałam wiele dobrego, zatem skusiłam się na zapoznanie z powieścią jego autorstwa.
Wystarczyło, że przeczytałam podziękowania i dedykację zamieszczone na początku książki ,,Szukając Noel", by się wzruszyć. I już wiadomo było, że będzie to lektura, która poruszy struny mojej wrażliwości. Rzeczywiście, powieść jest przepełniona emocjami do tego stopnia, że łzy potrafią lecieć wielkie jak grochy. Co za książka! Wydarzenia mają miejsce w czasie około bożonarodzeniowym, co wzmacnia odczucia.

,,Szukając Noel" jest opowieścią o młodych ludziach - Marku i Macy. Pomimo ich młodego wieku, mają już ogromny bagaż negatywnych życiowych doświadczeń. Dla siebie wzajemnie mogą stać się aniołami i psychiczną podporą. Marc pomoże dziewczynie w poszukiwaniach jej utraconej siostry Noel, a Macy swoim zachowaniem sprowokuje Marka do stawienia czoła braku ojczynej miłości. Mało tego - Macy znajduje się na życiowej drodze chłopaka w momencie, gdy uznał, że na tym świecie nic już go nie trzyma.

Treść książki usiana jest zdaniami mogącymi pełnić rolę życiowych sentencji. Nie jest to jednak dużą wadą powieści, ponieważ jest ona mądrym przekazem o roli człowieka w życiu innego człowieka; o potrzebie okazywania dobroci; o tym, jak prosty gest przytulania, z którym trudno jest się przełamać nawet wobec bliskich, może mieć uzdrawiającą moc.

Richard Paul Evans pisze językiem przystępnym, a rozdziały są krótkie, dlatego książkę czyta się wyjątkowo szybko. Aczkolwiek ,,skutkiem ubocznym" jego dzieł jest natłok emocji. I dlatego polecam.
azetka79 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
przepiękna historia o szczęściu, przed przyjęciem którego ta często się wzbraniamy, wręcz uciekamy, a ono czeka za progiem, tak blisko... Tytyłowe poszukiwanie Noel przypomina mi szukanie Boga, Jego istnienia i działania tak bardzo potrzebnego człowiekowi do szczęścia... Ociekająca czekoladą historia bardzo mi smakowała...
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: 26 książek 2013,
Richard Paul Evans-Szukając Noel


Wiele poradników i czasopism przekonuje nas,że mężczyźni nie umieją,albo nie chcą mówić o uczuciach.Mówić może nie,ale pisać...niewielu tak potrafi jak Richard Paul Evans.Historia z książki Szukając Noel,może zdarzyć się każdemu z nas,umiera nam rodzic,rzuca nas partner,tracimy pracę-i wtedy spotykamy na swej drodze,Kogoś-kto dosłownie ratuje nam życie.Taka historia przydarza się Marcowi,spotyka na swej drodze Macy.Marc i Macy zakochują się w sobie,odkrywają czasem bolesną i mroczną przeszłość swoich rodzin w których się wychowali-przeszłość ,do której trudno wracać,ale trzeba się z nią zmierzyć-aby przyszłość była łatwiejsza.Szukając Noel,to szukanie nie tylko tytułowej Noel,ale szukanie prawdy,rodzinnych tajemnic,przebaczenie i szczęścia-pośród życia które nie jest bajką.
Adadominika plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Czekałam na taką prozę, na tego autora. Paul Evans posługuje się słowem łatwo i z wdziękiem. Bohaterowie, których autor przedstawił są bardzo ludzcy i niezwykli poprzez swe jakże ludzkie odruchy serca. Woltyżerka fabułą jaką autor nam zapewnia daje poczucie współuczestniczenia w wydarzeniach, bardzo przejmujących i trudnych. Lektura książki oddziałuje dość pedagogicznie - uzmysławia i nastraja refleksyjnie do przeżywania życia .. po prostu.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
magda690 Linia koment
Przeczytane:2016-01-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 KSIĄŻKI NA 2016 ROK,
AMN Linia koment
Przeczytane:2015-12-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
gosia_gosia16 Linia koment
Przeczytane:2015-11-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
damonowa Linia koment
Przeczytane:2012-09-13, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Deutschland191 Linia koment
Na półkach: Czytam,
sitt20 Linia koment
Przeczytane:2012-03-03, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
anoola Linia koment
Przeczytane:2014-11-09, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Grojda Linia koment
Przeczytane:2014-10-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytanie i polecane,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2014-01-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2011,
magdkos Linia koment
Przeczytane:2014-01-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane odkąd pamiętam do końca 2013 ;),
Habina Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów