Okładka - T-SQL dla każdego

T-SQL dla każdego

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: brak danych
Dodał/a książkę:helion
Aby stać się naprawdę dobrym programistą lub administratorem SQL Servera, trzeba mieć solidne podstawy z zakresu baz danych, języka T-SQL i samego SQL Servera. Dopiero po ugruntowaniu tej wiedzy można przejść do nieco bardziej zaawansowanych zagadnień i tworzyć wydajne aplikacje bazodanowe. Bez odpowiedniego przygotowania trudno wykorzystać choćby część funkcjonalności, jakie oferuje SQL Server — potężne narzędzie do najróżniejszych zastosowań.

Niniejsza książka jest skierowana do osób, które chcą bardzo dobrze zrozumieć podstawy baz danych i płynnie przejść przez zaawansowane zagadnienia dotyczące SQL Servera oraz języka T-SQL. Jest to przystępnie napisany podręcznik, zawierający 24 lekcje. Przyswojenie materiału z każdej z tych lekcji zajmie około godziny. Jest to idealna pozycja dla każdego, kto chce nauczyć się budowania wydajnych, niezawodnych aplikacji bazodanowych, swobodnie posługiwać się językiem T-SQL i w sprawny sposób zarządzać SQL Serverem.

W książce znajdziesz:
  • podstawowe informacje o bazach danych, SQL Serverze i języku T-SQL
  • wskazówki odnośnie do korzystania z SQL Server Management Studio
  • zagadnienia dotyczące tabel, relacji, a także instrukcji języka T-SQL
  • informacje o wyzwalaczach, funkcjach, procedurach składowanych, transakcjach itp.
  • narzędzia SQL Server Profiler i Database Engine Tuning Advisor
  • sposoby zarządzania użytkownikami i administrowania SQL Serverem

Wystarczą 24 godziny, by nauczyć się T-SQL!

Alison Balter — niekwestionowany autorytet w dziedzinie tworzenia aplikacji w systemie Windows. Przeszkoliła tysiące pracowników wielu korporacji oraz agencji rządowych. Jest autorką licznych komputerowych kursów wideo i książek informatycznych. Aktywnie uczestniczy w wielu grupach użytkowników, stowarzyszeniach i innych organizacjach.