OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Tabletki z krzyżykiem

Ocena ( 5 osób )
3.8
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2007
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-24-00835-3
Liczba stron: 332
Dodał/a książkę:Szczepanik
Jeśli Bóg jest Ojcem, kto jest Matką? Czy ryby też utonęły w potopie? A gdyby Piłat nie skazał Jezusa? Kiedy będzie koniec świata? A jeśli Obcy to nie katolicy? Czym różni się dusza od karty SIM? Takie pytania i wiele innych, równie intrygujących, stawia w swojej książce Szymon Hołownia. Dotyczą historii biblijnych, śmierci i życia pozagrobowego, dogmatów katolickich i wielu innych rzeczy. Podobne pytania zadaje sobie także wielu chrześcijan, choć czasem wstydzą się do tego przyznać. Tabletki z krzyżykiem. Pierwsza pomoc w lękach związanych z Bogiem, końcem świata, czyśćcem i duchami to książka niezwykła i oryginalna na polskim rynku literatury religijnej. Pokazuje, że o sprawach związanych z religią można pisać współczesnym językiem, w sposób lekki i dowcipny, a zarazem z głębokim zaangażowaniem. Książka dla tych, którzy oczekują, aby Kościół nadążał za zmianami zachodzącymi we współczesnym świecie. Ci, którzy już sporo wiedzą na tematy religijne, także na pewno dowiedzą się czegoś nowego. Tabletki z krzyżykiem jednych rozbawią, innych zaskoczą, niektórych nawet oburzą, ale na pewno nikogo nie pozostawią obojętnym. Szymon Hołownia (ur. w 1976 roku w Białymstoku) – dziennikarz i publicysta. Obecnie jest redaktorem w „Newsweek Polska”, wcześniej był zastępcą redaktora naczelnego dodatku „Plus Minus” „Rzeczpospolitej”, w latach 1997–2000 pracował w dziale kultury „Gazety Wyborczej”, a w latach 2001–2004 w dziale społecznym „Newsweek Polska”, w którym specjalizował się w tematyce religijnej; był też zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Ozon”. Publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Więzi”, „Machinie”, „Kulturze Popularnej”. Współpracuje z radiem Pin i Vox FM, w 2006 roku prowadził w TVP 1 program Po prostu pytam. W 2004 roku otrzymał nominację do Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka „za stworzenie unikalnej na polskim rynku formuły pisania o sprawach religijnych w masowym piśmie świeckim”. Nominację kapituła uzasadniała tym, że jego teksty opierają się na założeniu, iż pisanie o Kościele może być czymś więcej niż tylko analizą kolejnych medialnych czy obyczajowych skandali, z drugiej strony zaś nie musi nawiązywać do poetyki „specjalistycznej” prasy katolickiej. Hołownia szuka w Kościele „ciekawej normalności”, nowych trendów wśród wiernych, księży, którzy próbują się dostosować do praw „wolnego rynku idei”, podejmują ważną ze społecznego punktu widzenia działalność. W 2004 roku ukazała się jego książka Kościół dla średniozaawansowanych. W roku 2007 został lauratem nagrody „Ślad”.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
mirabelka_02 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Bardzo szybko przeczytałam tą książkę.Jest bardzo ciekawa. Polecam
just_monca plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Są pytania, z którymi często się zmagamy, ale ni jak nie możemy znaleźć na nie satysfakcjonującej nas odpowiedzi - nie możemy, albo nie chcemy (co jest czasem drugą stroną medalu). Dzięki książce "Tabletki z krzyżykiem", w końcu uzyskujemy jasne wskazówki,które pomogą się nam uporać z dręczącymi niekiedy pytaniami (np. kiedy będzie koniec świata). Nie są to tzw. gotowce a zmuszające do samodzielnego myślenia i kontemplacji słowa.
Prosty język i humor sprawiają, że książkę czyta się niezwykle szybko, lekko i jest ona przystępna dla każdego.
karla1214 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-13, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Strasznie długo zmagałam się z ta książką. Nie mogłam przez nią przebrnąć. Była dla mnie napisana zbyt skomplikowanym językiem, a jej przekaz w ogóle do mnie nie trafiał. Temat był fajny, jednak autor go troszkę zmarnował. Pytania w tej książce były trudne, ja jednak oczekiwałam na nie prostej odpowiedzi, a tym czasem autor jeszcze bardziej je komplikował. Nie polecam tej książki, chyba że ktoś ma bardzo duuuużo czasu, ponieważ każdą odpowiedź na pytanie trzeba dłużej przeanalizować, aby zrozumieć.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
esia189 Linia koment
Przeczytane:2014-01-29, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
mouna Linia koment
Przeczytane:2013-03-06, Na półkach: Przeczytałem,Moje,
asza Linia koment
Przeczytane:2012-07-05, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie - książki religijne,
break
Okładka - Tabletki z krzyżykiem Sztuka oddechu
Danny Penman
Okładka - Tabletki z krzyżykiem Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt
Matin Durrani , Liz Kalaugher
Okładka - Tabletki z krzyżykiem Czasem trupy zmartwychwstają
Dobromir Makowski
Okładka - Tabletki z krzyżykiem Papież, który zapalił świat
Gian Franco Svidercoschi
Okładka - Tabletki z krzyżykiem Niksy
Nathan Hill
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów