Tajemnica Bladego Konia

Mark Easterbrook, młody człowiek o naukowych ciągotach, przez splot wypadków wpada na trop świadczący o tym, że trzy znane z upodobania do magii mieszkanki domu o nazwie "Blady Koń" to niekoniecznie zbzikowane, ale nieszkodliwe staruszki. W jakiś sposób łączą się z nimi losy kilku zmarłych niedawno osób. Razem z przyjaciółką Ginger przeprowadza śledztwo i odkrywa, że na morderstwie można bardzo dobrze zarobić... Ale czy detektywi-amatorzy zdołają uniknąć skutków wsadzania nosa w szatańskie sprawy?

Informacje dodatkowe o Tajemnica Bladego Konia:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-245-8942-5

Kup książkę Tajemnica Bladego Konia

Tajemnica Bladego Konia - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10,

Blady koń to pub, nad którym mieszkają trzy staruszki. Nie są to zwykłe staruszki spędzające czas na szydełkowaniu. Uprawiają czarną magię. Mark Easterbrook - naukowiec i intelektualista - nie wierzy w takie głupoty, a miejscem zainteresował się ze względu na dziwne okoliczności - nagłe zgony osób, które nie mają ze sobą nic wspólnego. Znajduje także tajemniczą listę, którą pozostawił ksiądz tuż przed swoją śmiercią.

Zagadka znajduje się na pograniczu rzeczywistości  i fantastyki. Czytając tę książkę zastanawiamy się, czy czarna magia naprawdę ma szanse na istnienie. Rozwiązanie tej zagadki zaskoczy nie jednego czytelnika.

Tajemnica Bladego Konia to oddzielna powieść Agahty Christie. Nie znajdziemy w niej jej słynnych detektywów. Tym razem głównym bohaterem jest Mark Easterbrook, który wraz ze swoją koleżanką, Ginger, próbuje rozwiązać tę okultystyczną zagadkę. Oboje są pomysłowi i nie ufni czarom.

Inną postacią wartą uwagi jest Ariadna Oliver. Sympatyczna, obdarzona bujną wyobraźnią pisarka kryminałów, prawdopodobnie w zamyśle miała być karykaturą samej Christie. Jest dobrą przyjaciółką belgijskiego detektywa, więc nie raz ją spotkamy. Choć w tej książce nie występuje za często, naprowadza jednak na właściwy trop głównego bohatera.

Jest to niezwykle ciekawa historia, od której nie możemy się ani na chwilę oderwać. Nie raz damy się złapać, że rozwiązanie tej zagadki jest nadnaturalne, a fakt, że według angielskiego prawa nie można nikogo skazać za morderstwo popełnione za pomocą magii sprawia, że można się obawiać braku rozwiązania sprawy!

Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2015-03-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Zostaje zamordowany ojciec Gorman. Pojawia się tajemnicza lista osób, które jak się okazuje już nie żyją. Wszystko wskazuje na to, że osoby te zmarły z przyczyn naturalnych. Mark Easterbrook, młody pisarz odkrywa, że może mieć coś wspólnego z tymi zgonami przybytek o nazwie Blady Koń. Krążą plotki, że mieszkające tam trzy kobiety mają nadprzyrodzone zdolności i potrafią zabijać na odległość. Mark i jego przyjaciółka postanawiają zbadać sprawę. Koniec książki nie jest może zaskakujący. Ofiary ginęły nie dzięki magii, jednak sam interes był dość pomysłowy i dochodowy.
Avatar użytkownika - Eliszeba
Eliszeba
Przeczytane:2014-04-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Zawsze ilekroć przeżywam kryzys czytelniczy, sięgam po Agathę. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Za każdym razem przywraca mi chęć do odkrywania nowych literackich kontynentów, do bycia zaskakiwaną i oczarowaną. Niezgłębioną tajemnicą jest dla mnie to, jak Agatha, posiadając tak bogaty dorobek pisarski, potrafiła stworzyć całą gamę unikatowych zagadek i niespodzianek. Cieszę się, że nie poprzestała wyłącznie na swoich sztandarowych bohaterach: Herkulesie i pannie Marple, ponieważ wśród pozostałych książek możemy również znaleźć wiele perełek, takich jak "Tajemnica bladego konia, gdzie spotykamy całą plejadę ciekawych bohaterów rzuconych w wir zjawisk nadprzyrodzonych. Ale czy na pewno nadprzyrodzonych? Po raz kolejny autorka stosuje nieszablonowe rozwiązania narracyjne, które tak u niej lubię. Dla mojej ukochanej Agathy mogę dawać się zwodzić bez końca, bo i tak zawsze na końcu rozwiązanie będzie zaskakujące, logiczne i w pełni satysfakcjonujące.
Avatar użytkownika - ratafia1
ratafia1
Przeczytane:2023-01-15, Ocena: 5, Chcę przeczytać, 52 książki 2023, Mam,

Niestety w tej książce nie ma Poirota, do którego żywię pełne niechęci uwielbienie. Jednak ponadto jest wszystko, co kocham w kryminałach mistrzyni gatunku, a intryga jest wyjątkowo soczysta i smakowita.  Nawet poboczne postacie, jak pani pastorowa, stawały mi przed oczyma niczym żywe, a do głównego bohatera nie sposób nie żywić sympatii. Jak zwykle subtelnie, przez fabułę przewija się  wątek miłosny. Jednym słowem...muszę sprawdzić czegóż to jeszcze nie czytałam, szanownej pani Agathy.

Avatar użytkownika - Iwa90
Przeczytane:2014-09-07, Przeczytałam, Mam,
Gwiazda nad Betlejem
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Gwiazda nad Betlejem

Jeden z ostatnich utworów zmarłej przed dwudziestu laty szeroko znanej angielskiej autorki powieści kryminalnych. Agatha Christie odchodzi tutaj od dawnej...

Morderstwo w Boże Narodzenie
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Morderstwo w Boże Narodzenie

Drogi Jamesie! Narzekałeś, że moje morderstwa stają się zbyt wyrafinowane, by nie rzec anemiczne. Pragnąłeś solidnej, krwawej zbrodni. Takiej, co do której...

Forget Me Not
Julie Soto