Tajemnica domu Wrighta

Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-237-8520-0
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Tajemnica domu Wrighta
Petra i Calder, dwoje superdetektywów, wraz ze swoim kumplem Tommym wpadają na trop kolejnej zagadki dzieła sztuki - tym razem związanej ze wspaniałym Domem Robiego zbudowanym przez sławnego architekta Franka Lloyda Wrighta. Podczas gdy uczniowie szóstej klasy starają się uratować to arcydzieło architektury przed wyburzeniem, dochodzi do serii niesamowitych wydarzeń: z wnętrza budynku dobiegają tajemnicze głosy, za witrażowymi oknami przemykają cienie, nawet dach się porusza - jak zbudzone zwierzę! I oto nagle chwalebny zamiar renowacji dzieła sztuki architektonicznej zmienia się w przerażające poszukiwanie duchów, ukrytego skarbu oraz zaszyfrowanej wiadomości pozostawionej przez Wrighta. Czy w tej powikłanej sieci, gdzie przyjaźń i sztuka splątane są ze śmierciąi niebezpieczeństwem, dzieci zdołają wymierzyć sprawiedliwość i ujść z życiem?Podobnie jak słynne witrażowe okna Domu Robiego powieść Blue Balliett z ilustracjami Bretta Helquista skrzy się, wciąga i nieustannie nas zaskakuje.
Recenzja
mrowka Linia koment
Na półkach:

Zaczyna się ta powieść nietypowo. Najpierw jest mapka – a właściwie plan części Hyde Parku. Potem… informacje o pentomino – jak się później okaże, bardzo ważne w powieści. Właściwą część książki poprzedza jeszcze wyzwanie dla czytelników – zapowiedź tajemniczej niespodzianki zamieszczonej na ilustracjach Bretta Helquista. Ale po tych wstępnych wiadomościach nie zmniejsza się stopień niezwykłości. Kamieniarz, który spada z dachu domu – to już wkroczenie w fabułę – ma wrażenie, że budynek żyje i sam strząsnął intruza

Przeczytane:2014-08-15, Na półkach: Przeczytałem,