Historia cudownego uzdrowienia Wandy Półtawskiej za wstawiennictwem Ojca Pio na prośbę Karola Wojtyły i opatrzona wstępem samej uzdrowionej!

W 1962 r. Wanda Półtawska, od wielu lat znajoma Wojtyły, zachorowała na nowotwór. Nadzieje na przeżycie były nikłe. Przyszły papież, wtedy jeszcze biskup Krakowa, nie zawahał się napisać do Ojca Pio, który oświadczył profetycznym tonem: "Jemu nie można odmówić". Kobieta cudownie powróciła do zdrowia, a Wojtyła wysłał poruszający list z podziękowaniem. Od tamtej chwili między zakonnikiem ze stygmatami a Papieżem Polakiem powstała serdeczna więź.

Autor stara się odrzucić wszystkie legendy, w które obrosło znaczące spotkanie przyszłego Papieża Jana Pawła II i Ojca Pio, dociera do świadków wydarzeń i ukazuje, na czym polegała ta niezwykła duchowa łączność obu wielkich postaci Kościoła. Osią książki jest spotkanie Karola Wojtyły i Zakonnika ze stygmatami w 1948 r., kiedy młody polski ksiądz studiujący w Rzymie udał się do San Giovanni Rotondo. Drugim ważnym elementem, na którym skupił się Tornielli, a który połączył te postaci, jest cudowne uzdrowienie Wandy Półtawskiej na prośbę Wojtyły za pośrednictwem Ojca Pio. Czytelnik znajdzie tu też odpowiedź na pytanie, dlaczego Papieżowi była tak bardzo bliska postać i duchowość Ojca Pio i jaki wpływ ta więź miała na przyspieszenie blokowanego przez lata jego procesu kanonizacyjnego. Fakty poparte są dokumentami i zebranymi wypowiedziami świadków.

Andrea Tornielli - znany watykanista, włoski dziennikarz („Il Giornale”), współpracuje z wieloma międzynarodowymi czasopismami jest autorem licznych publikacji na temat współczesnej problematyki Kościoła.

Informacje dodatkowe o Tajemnica Ojca Pio i Karola Wojtyły Historia cudownego uzdrowienia Wandy Półtawskiej:

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Tajemnica Ojca Pio i Karola Wojtyły Historia cudownego uzdrowienia Wandy Półtawskiej

Tajemnica Ojca Pio i Karola Wojtyły Historia cudownego uzdrowienia Wandy Półtawskiej - opinie o książce

Powyższe Dzieło jest na pewno Oddaniem Prawdy na temat tego jaki Wielki Wpływ posiadał Ojciec Pio jako Człowiek lub Ktoś Święty na Karola Wojtyłę-Papieża Jana Pawła II, późniejszego.To nie dziwne ,że zarówno Karol Wojtyła jak i Ojciec Pio, Uśmiechają się na Okładce tego Dzieła! Na pewno, nie jest to Łatwa Książka do Zrozumienia i Czytania, lecz Przekazuje Nam Głębokie Prawdy Życiowe. Aby UZDROWIĆ TRZEBA BYĆ KIMŚ WIELKIM! I TO JEST FAKT DOKONANY I OCZYWISTY.MOIM SKROMNYM ZDANIEM JEST TO NASTĘPNA FENOMENALNA KSIĄŻKA O FENOMENALNYCH LUDZIACH. Ojciec Pio -przeszedł przecież Mękę... A Jan Paweł II- miał w Młodości Ciężkie Życie! Z chęcią Ją Przeczytam!
Ojciec Pio. Święty, który walczył z diabłem
Andrea Tornielli0
Okładka ksiązki - Ojciec Pio. Święty, który walczył z diabłem

,,Jak możesz wątpić w szatana, skoro ja widzę go cały czas?" Święty Ojciec Pio nigdy nie wahał się, odpowiadając na pytanie o to, kim jest diabeł. Dla...

Zmartwychwstanie
Andrea Tornielli0
Okładka ksiązki - Zmartwychwstanie

Co w wydarzeniach Zmartwychwstania Chrystusa jest prawdą? Czy mamy tu do czynienia z legendą, czy z faktem historycznym? Jakie dowody lub poszlaki potwierdzają...