Opis ksiązki
Kup Teraz

Tajemnica wodospadu Tom 1. Postać w kapturze

Ocena ( 3 osoby )
5.3
Wydawnictwo: Axel Springer
Data wydania: 2013-02-01
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-7813-328-5, 9
Liczba stron: 189
Dodał/a książkę:joakrz1983
Jest rok 1865, Norwegia. Amalie, ośmioletnia dziewczynka, przypadkiem widzi, jak zakapturzony mężczyzna wrzuca do wodospadu młodą kobietę. Wspomnienie tego wydarzenia prześladuje ją latami. Kim była ofiara? Dlaczego została zamordowana? I czy morderca nadal czai się gdzieś w pobliżu? Dziesięć lat później Amalie zakochuje się w chłopcu o imieniu Mitti. Młodzi spotykają się potajemnie, gdyż rodzice dziewczyny nie zgadzają się, by ich córka związała się z ubogim Finem. Wybrali dla niej innego kandydata na męża... Amalie leżała na brzegu rzeki, tuż obok wodospadu, ukryta przed Złym. Przywarła do ziemi, widząc, jak ciało kobiety odbiło się od stromej ściany, a potem runęło w dół, rozbryzgując wodę. Dziewczynka czuła pulsowanie w skroniach, pot zalewał jej oczy, ze strachu nie mogła się ruszyć. Mignął jej jeszcze skraj sukni nieszczęsnej kobiety, a potem wszystko zniknęło w głębinie.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,Mam,
"Postać w kapturze" opowiada przygody Amalie. Poznajemy ją, gdy jako mała dziewczynka jest świadkiem potwornej rzeczy - zakapturzona postać wrzuca kobietę do wodospadu. Kilka lat później Amalie przeżywa swoją pierwszą miłość. Szybko jednak musi rozstać się z ukochanym. Czekając na niego dowiaduje się, że rodzice wybrali jej już kandydata na męża. Przez te wszystkie lata nie ucichają opowieści o tajemniczym Złym - człowieku w kapturze, którego widziała Amalie. Saga "Tajemnica wodospadu" zaczyna się ciekawie i warto się z nią zapoznać. Pełna życia Amalie spotyka na swojej drodze wiele problemów, z którymi musi sobie dać radę - trudne uczucia, spory i postaci, które jej się ukazują i znikają równie szybko jak się pojawiły. To ciekawa saga, która dobrze się zapowiada.
Mamut plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,WYZWANIE 2014-52 książki,
Amalie oddała swoje serce Mittiemu, ale rodzice na męża wybrali jej Olego, w którym zakochana jest jej młodsza siostra. Mitti musi wyjechać na długi czas, nie ma go ponad rok, w tym czasie Amalie zaczyna jednak czuć coś do Olego...
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
joakrz1983 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów