Tajemnice dworu sułtana Hurrem. Tom 2. Słowiańska odaliska

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2016-09-28
ISBN: 978-83-280-3708-3
Dodał/a książkę:takahe
Gdy w grę wchodzą polityka i miłość, upadek może być tylko kwestią czasu Powieść, która zainspirowała twórców serialu "Wspaniałe stulecie", uwielbianego przez miliony polskich widzów! Przepowiednia starej sułtanki Guldane, dotycząca wielkiej przyszłości Aleksandry, zaczyna się spełniać. Pochodząca z Rusi odaliska trafia do pałacu władcy Imperium Osmańskiego. Sulejman zdaje się nie widzieć świata poza rudowłosą pięknością, której nadaje imię Hürrem. Młoda kobieta zachodzi w ciążę, a sułtan szykuje się do wojny. Kiedy wojska padyszacha oblegają Rodos, w Stambule Hürrem rodzi syna. Mały książę jest drugi w kolejce do tronu – Sulejman ma już męskiego potomka, którego urodziła mu poprzednia faworyta, Gulbahar. Hürrem zrobi jednak wszystko, by rola następcy tronu Osmanów przypadła jej dziecku, krwi z jej krwi, a tym samym mogła zostać najpotężniejszą kobietą w historii. Mijają lata rządów Sulejmana, a pozycja Rusinki u boku padyszacha się umacnia. Hürrem zrobi wszystko, by osiągnąć swój cel, choć nieraz będzie musiała uciec się do zbrodni. Czy misternie tkany plan powiedzie się? I czy cena za jego realizację nie okaże się za wysoka?