Tajemnice pachnidła

Tajemnice pachnidła to książka zainspirowana słynną powieścią Pachnidło Patricka Suskinda i filmem zrealizowanym na jej podstawie. Autorka analizuje proces tworzenia zapachów przez Grenouille'a, objaśnia sekrety języka perfum i opisuje słynne pachnidła. Z książki można się dowiedzieć, jaki jest związek pomiędzy źle dobranymi perfumami a mobbingiem i dlaczego zapach domowego ciasta jest skuteczniejszym afrodyzjakiem od woni piżma.

Informacje dodatkowe o Tajemnice pachnidła:

Wydawnictwo: Grodkowskie
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne

Kup książkę Tajemnice pachnidła

Tajemnice pachnidła - opinie o książce

Avatar użytkownika - ksiazkowa-fantaz
ksiazkowa-fantaz
Przeczytane:2013-11-10, Ocena: 4, Przeczytałam, Lit. polska, Mam, Poradniki,

"Perfumy z pewnością mogą sprawić, że człowiek będzie wydawał się bardziej atrakcyjny niż jest w rzeczywistości. I wcale nie trzeba mieć wyjątkowego nosa jak Grenouille żeby się nimi sprawnie posługiwać."

Człowiek od dnia narodzin jest obdarzony różnymi zmysłami m.in. wzroku, słuchu, smaku, dotyku. Wraz z upływającymi latami bywa, że jakiś zmysł wyróżnia się na tle pozostałych. W dniu dzisiejszych chciałabym zwrócić uwagę na zmysł węchu, który okazuje się równie ważny jak pozostałe. Przede wszystkim posłuży on nam do rozróżniania zapachów, ale nie przypraw, ale zapachu perfum.

Inspiracją do powstania powyższej publikacji była książka Patricka Suskinda "Pachnidło", na podstawie, której powstał również film. Główną postacią do, której odnosi się autorka, jest osoba Grenouill'a, dzięki niemu każdy czytelnik ma zapewnioną podróż po świecie zapachów. Cała publikacja dotyczy szeroko rozumianej tematyki zapachu, ale także znajdziemy tu informacje, jak zapach może wpływać na życie codzienne człowieka. Okazuje się, że perfumy, których używamy na co dzień mogą bardzo wiele powiedzieć o naszej osobowości, a także jak postrzegają inni ludzie. Publikacja w pewnym stopniu obnaża tajemnice perfumiarstwa, a także pokazuje trendy w świecie zapachów. Kto zaś szuka zapachowego afrodyzjaka, to z pewnością może go tutaj znaleźć. Czytelnik również poznaje historie znanych marek chociażby Chanel No5, Calvin Klein, Christian Dior, czy też Lancome. Publikacja jest rodzajem poradnika, jednak śmiało powiedzieć, że jest to przewodnik w świecie zapachów.

Autorka posługuje się językiem prostym, a przy tym bardzo jasnym dla czytelnika. Nie znajdziecie tutaj nie zrozumiałych fraz. Jednak jakby znalazł się jakiś wyraz obcy, można zajrzeć na koniec książeczki, gdzie znajduje się słownik, który wyjaśnia wszystkie niejasności. Ponadto publikacja składa się z bardzo krótkich rozdziałów, co na pewno jest ułatwieniem dla czytelnika, który faktycznie zainteresowany jest tematem i zyskuję szansę zastanowienia się nad osobowością, jaką reprezentuje zapachem. Autorka także porusza temat niezwykłych zapachów chociażby spalonej gumy. Za taki zapach ludzie potrafią zapłacić niebotyczne kwoty. Całość publikacja urozmaica fakt, iż autorka odnosi się tytułu "Pachnidła", który teraz o wiele bardziej stanie się dla Was zrozumiały. Dodatkowo poradnik zawiera zdjęcia flakoników poszczególnych perfum.

"Tajemnice pachnidła" to świetna propozycja dla koneserów zapachów i perfum. Po przeczytaniu powyższej publikacji z pewnością zastanowię się dwa razy przy zakupie perfum, a tenże przewodnik z pewnością ułatwi mi zadanie.

Avatar użytkownika - kasiulek17
kasiulek17
Przeczytane:2014-07-04, Ocena: 4, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Lubimy otaczać się zapachami - przyjemnymi zapachami. Jednym odpowiadają ciężkie zapachy, inni preferują zapachy kwiatowo-owocowe. Są też tacy, którzy adekwatnie do pory roku używają innych zapachów, inni natomiast są wierni jednemu zapachowi przez cały rok. Wielu z nas w ciągu dnia preferuje inny zapach niż ten używany na wieczór, na wielkie wyjścia. Agata Wasilenko w swojej książce Tajemnice pachnidła postanowiła zebrać wszystkie wiadomości, jakie posiada o konkretnych zapachach i markach perfum, z których są znane konkretne firmy. Jak się okazuje konkretny zapach wpływa na nasze odczuwanie podświadomie i okazuje się, że czujemy się onieśmieleni przy osobach, które pachną mocnymi perfumami, niż przy tych, które pachną lekko i kwiatowo. Autorka ukazuje, dlaczego zapach talku dla dzieci, kojarzy się nam z przyjemnym zapachem i wywołuje uczucie szczęścia i dlaczego, chętniej po jego nuty sięgają kobiety? Autorka pisząc Tajemnice pachnidła, zainspirowała się powieścią Pachnidło Patricka Süskinda. Zabiera nas w niesamowitą podróż poprzez konkretne składniki potrzebne do stworzenia niesamowitego zapachu, za który wielu może oddać wszystkie pieniądze świata. Tłumaczy fenomen zapachów składających się z ponad 300 składników, jak również tych, w których skład wchodzi zaledwie 100. Poznajemy historie powstawania perfum Dior, Guerlain czy Chanel No5. Agata Wasilenko w swojej książce tłumaczy również, dlaczego twórcy perfum tak skrzętnie ukrywają skład swoich receptur. Jak się okazuje, z resztą pewnie sami po sobie wiemy, że co roku rządzi inny zapach, chociaż często jesteśmy wierni jednemu zapachowi przez wiele lat. Oprócz tych pięknych historii, każda ze stron książki opatrzona jest zdjęciem flakonika perfum oraz krótkim jego opisem ukazującym jego nuty zapachowe. Tajemnice pachnidła to niewielkich rozmiarów książeczka, którą czyta się bardzo szybko. Autorka w bardzo umiejętny sposób przeprowadza nas przez zapachy, receptury. Robi to tak interesująco, że książkę odbiera się bardzo pozytywnie.
Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2013-12-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
,,Tajemnice pachnidła" to intrygująca wycieczka do świata perfum, wciągająca, będąca jednocześnie skarbnicą informacji i dobrych rad. Myślę, że każda dziewczyna znajdzie w tej książce wiele cennych wskazówek, które pozwolą jej zrobić z perfum subtelne narzędzie pomagające w osiągnięcie określonego celu czy wywołaniu konkretnego wrażenia, a także odkryje sekrety swoich "zapachowych upodobań"
Dieta horoskopowa
Wasilenko Agata0
Okładka ksiązki - Dieta horoskopowa

Za nadmierne przybieranie na wadze odpowiadają nie tylko geny i złe nawyki żywieniowe, lecz również gwiazdy. Z horoskopów łatwo odczytać takie cechy jak...