Okładka - Tajniki języka JavaScript. ECMAScript 6 i dalej

Tajniki języka JavaScript. ECMAScript 6 i dalej

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: brak danych
Dodał/a książkę:helion
Na pozór JavaScript jest prostym językiem o atrakcyjnych możliwościach. Jego złożone wewnętrzne mechanizmy muszą jednak zostać dokładnie przestudiowane, aby poczucie prawdziwego zrozumienia języka nie okazało się złudne. Zrozumienie subtelności JS jest o tyle ważne, że język ten ewoluuje. Najnowszy standard ECMAScript 6 to gwałtowny skok w przód i ogromna zmiana jakościowa, którą programista JS musi bardzo dobrze poznać!

Niniejsza książka jest częścią serii w całości poświęconej temu językowi. Przed lekturą warto poznać koncepcje opisane w poprzednich książkach tej serii, gdyż w tym tomie autor koncentruje się na nowych możliwościach standardu ES6, m.in. na nowych formach składniowych, różnorodnych formach organizacji kodu czy wspomagających interfejsach API. Szczególny nacisk położono na trudniejsze aspekty języka JavaScript, których wielu programistów unika lub w ogóle nie zna.

W tej książce przedstawiono:
  • zasady stosowania nowej składni
  • zasady organizowania kodu z wykorzystaniem iteratorów, generatorów, modułów oraz klas
  • zasady asynchronicznego sterowania przepływem za pomocą obietnic i generatorów
  • nowe metody pomocnicze obiektów macierzystych: Array, Object, Math, Number i String
  • sposoby wykorzystania technik metaprogramowania
  • plany rozwoju kolejnych wersji języka

Dowiedz się, jaki będzie JavaScript przyszłości!

Kyle Simpson — programista, propagator Open Web, wielki pasjonat języka JavaScript. Pisze książki, prowadzi warsztaty, występuje na konferencjach o tematyce technicznej oraz pozostaje aktywnym członkiem społeczności OSS.