Opis ksiązki
Kup Teraz

Tajny agent Boga

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Aetos
Data wydania: 2015-12-08
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788361097501
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Tajny agent Boga

Według różnych szacunków w Chinach żyje obecnie od kilkudziesięciu do ponad stu milionów chrześcijan. Większość z nich nie może swobodnie wyznawać i praktykować swojej wiary ze względu na represyjną politykę chińskich władz. Chroniąc się przed brutalnymi prześladowaniami, chrześcijanie różnych wyznań schodzą do kościelnego „podziemia”.

Bob Fu jest jednym z nich. Przez wiele lat był „tajnym agentem Boga” – za dnia prowadził lektorat na uczelni komunistycznej, a nocą służył jako kaznodzieja w podziemnej sieci kościołów domowych. W swojej poruszającej autobiografii Fu wyjaśnia, dlaczego nawrócił się na chrześcijaństwo, opisuje aresztowania i represje, jakie spadły na niego za założenie nielegalnej grupy kościelnej, i odsłania kulisy swojej dramatycznej ucieczki do USA.

Bob Fu, pastor nielegalnego kościoła podziemnego w Chinach więziony za działalność ewangelizacyjną, zdołał zbiec wraz żoną Heidi do Stanów Zjednoczonych, gdzie w 1997 roku uzyskał azyl. Fu jest założycielem i prezesem stowarzyszenia ChinaAid, które zajmuje się propagowaniem wolności religijnej i obroną praw człowieka w Chinach. ChinaAid wspiera chiński kościół podziemny i broni opozycjonistów oraz prawników i działaczy społecznych prześladowanych przez komunistyczne władze.

Oprócz działalności społecznej Bob Fu prowadzi wykłady z religioznawstwa i polityki publicznej na Midwest University. Współpracuje też ze znanym międzynarodowym stowarzyszeniem Głos Prześladowanych Chrześcijan (The Voice of the Martyrs) jako analityk do spraw Chin. Ponadto jest redaktorem naczelnym czasopisma „Chinese Law and Religion Monitor” poświęconego problematyce wolności religijnej i rządów prawa w Chinach. W 2007 r. Fu otrzymał nagrodę im. Johna Lelanda za działalność na rzecz wolności religijnej.

Recenzja
catarina78 Linia koment
Przeczytane:2016-09-08, Na półkach: Przeczytałem,

Autobiografia pastora, który stał się ikoną walki o wolność w Chinach. Hasło, mające streścić bogatą zawartość książki, którą czyta się z rosnącym zdumieniem. Chrześcijaństwo w Chinach nie cieszy się, delikatnie rzecz ujmując, specjalnymi względami władz. A jednak, jak wskazują badania, liczba chrześcijan w tym kraju rośnie z każdym rokiem. Specyfika chińskiej kultury mocno zmienia oblicze chrześcijaństwa w tym regionie, co nie pozostaje bez wpływu na resztę świata.

 

Opowieść zaczyna się w niewyobrażalny dla zachodnich czytelników sposób

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
speedi Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów