OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Tajny raport Millingtona

Ocena ( 7 osób )
5.9
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014-03-19
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-240-2880-1
Liczba stron: 480
Dodał/a książkę:izabela81
Tajny raport Millingtona nie mógłby powstać pod prawdziwym nazwiskiem. Martin ZeLenay jest pseudonimem, pod którym ukrywa się konsultant CIA, historyk sztuki, od lat ściśle współpracujący z wywiadem. Millington przewidział wszystko. W pierwszym raporcie sprzed 11 września pokazał luki w systemie obronnym USA. Wtedy też, zgodnie z jego sugestią, powołano tajną jednostkę operacyjną. Teraz nadszedł czas na kolejny raport. Zagrożenie jest jeszcze większe – tym razem wywiad zna swojego wroga. Frank Shepard jest oficerem tajnej jednostki, podczas rutynowej akcji we Francji wpada na trop międzynarodowej szajki terrorystów. Trop prowadzi do Serova, byłego agenta wywiadu, i planów ataku… Koszmar Millingtona właśnie zaczyna się spełniać. Frank woli niekonwencjonalne działania, tym bardziej że stoi za nim tajny zespół operacyjny składający się z samych ekscentryków i pewien historyk sztuki, który rzuci nowe światło na całą sprawę. Między Nowym Jorkiem, Francją i Afganistanem toczy się niebezpieczna gra – cel jest jeden: dopaść Serova, zanim on dopadnie nas. Tajny raport Millingtona jest pierwszym thrillerem w trylogii poświęconej kulisom współczesnej walki z terroryzmem.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
patsi plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek - 2015,
Bardzo wciągająca książka - CIA, terroryzm w USA, politycy- wszystko to, co najlepsze w książkach sensacyjnych. Fabuła przedstawiona z kilku perspektyw sprawia, że pomimo początkowej dezorientacji na koniec układają się w logiczną całość. Polecam.
Plewka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Zazwyczaj gdy na rynku wydawniczym ukazuje się jakis nowy thriller o tematyce prawnej albo szpiegowskiej natychmiast staram się go przeczytać. Kiedy więc natknąłem się na „Tajny raport Millingtona” nie mogłem odmówić sobie lektury. I musze od razu powiedzieć – nie zawiodłem się. Akcja toczy się wokół agenta CIA, Franka Sheparda, który we Francji trafia na trop wielkiej afery terrorystycznej – znów zagrożona jest Ameryka, wracaja wspomnienia tragedii z 11 września.... Ubrudzeni są nawet ci, którzy powinni stac na straży prawa – politycy, a także agenci wywiadu. Kto wygrywa wyścig z czasem: straznicy porządku czy też ci, dla których najważniejszą wartością jest pieniądz? W debiutanckiej powieści ZeLeneya jest bardzo wartka akcja, która sprawia, że niechętnie odkłada się lekturę. Cieszy to tym bardziej, że zaplanowano już drugą i trzecią część książki. Czekam z niecierpliwością.
TresE plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Książkę przeczytałam jednym tchem, jest tak wciągająca. W penym momencie złapałam się na tym, że zaczęłam razem z pozostałymi bohaterami prowadzić śledztwo. Nigdy nie sądziłam, że dam się "porwać" thrillerowi. Genialny
wandar plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Jest to jeden z najciekawszych thrillerów, jaki ostatnio przeczytałem. Akcja nie zwalnia nawet na moment, a bohaterowie nie są wyidealizowani. Niemal każdy może się z nimi identyfikować. Do końca trzyma w napięciu. Serdecznie polecam
Gemma plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Książka napisana jest w taki sposób, że nie można się od niej uwolnić, stopniowo buduje napięcie. Do końca nie wiadomo, czy to co jest przedstawione w książce to prawda czy fikcja. "Tajny raport" jest po prostu genialnym thrillerem!
Madeleine7 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
"Tajny raport Millingtona" czyta się bardzo przyjemnie, jest napisany bez wyniosłości. Bohaterowie nie są bez wad i również, tak jak zwykli ludzie, odczuwają zmęczenie, co czasem utrudnia im zauważanie pewnych szczegółów. Martin Zelenay doskonale potrafi budować napięcie i nie zwalniać akcji nawet na chwilę. Polecam
LauraP plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Bardzo fajny thriller, z wartką akcją. Razem z bohaterem próbujemy rozwikłać nieoczywistą i skomplikowaną zagadkę, do samego końca nie jesteśmy pewni, jakie będzie zakończenie. Martin Zelenay sprawił za pomocą swoich opisów, że ja także znalazłam się w wykreowanym świecie w centrum wydarzeń.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
speedi Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów