Tajny raport Millingtona

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014-03-19
ISBN: 978-83-240-2880-1
Dodał/a książkę:izabela81
Tajny raport Millingtona nie mógłby powstać pod prawdziwym nazwiskiem. Martin ZeLenay jest pseudonimem, pod którym ukrywa się konsultant CIA, historyk sztuki, od lat ściśle współpracujący z wywiadem. Millington przewidział wszystko. W pierwszym raporcie sprzed 11 września pokazał luki w systemie obronnym USA. Wtedy też, zgodnie z jego sugestią, powołano tajną jednostkę operacyjną. Teraz nadszedł czas na kolejny raport. Zagrożenie jest jeszcze większe – tym razem wywiad zna swojego wroga. Frank Shepard jest oficerem tajnej jednostki, podczas rutynowej akcji we Francji wpada na trop międzynarodowej szajki terrorystów. Trop prowadzi do Serova, byłego agenta wywiadu, i planów ataku… Koszmar Millingtona właśnie zaczyna się spełniać. Frank woli niekonwencjonalne działania, tym bardziej że stoi za nim tajny zespół operacyjny składający się z samych ekscentryków i pewien historyk sztuki, który rzuci nowe światło na całą sprawę. Między Nowym Jorkiem, Francją i Afganistanem toczy się niebezpieczna gra – cel jest jeden: dopaść Serova, zanim on dopadnie nas. Tajny raport Millingtona jest pierwszym thrillerem w trylogii poświęconej kulisom współczesnej walki z terroryzmem.
patsi plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek - 2015,
Bardzo wciągająca książka - CIA, terroryzm w USA, politycy- wszystko to, co najlepsze w książkach sensacyjnych. Fabuła przedstawiona z kilku perspektyw sprawia, że pomimo początkowej dezorientacji na koniec układają się w logiczną całość. Polecam.
Plewka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Zazwyczaj gdy na rynku wydawniczym ukazuje się jakis nowy thriller o tematyce prawnej albo szpiegowskiej natychmiast staram się go przeczytać. Kiedy więc natknąłem się na „Tajny raport Millingtona” nie mogłem odmówić sobie lektury. I musze od razu powiedzieć – nie zawiodłem się. Akcja toczy się wokół agenta CIA, Franka Sheparda, który we Francji trafia na trop wielkiej afery terrorystycznej – znów zagrożona jest Ameryka, wracaja wspomnienia tragedii z 11 września.... Ubrudzeni są nawet ci, którzy powinni stac na straży prawa – politycy, a także agenci wywiadu. Kto wygrywa wyścig z czasem: straznicy porządku czy też ci, dla których najważniejszą wartością jest pieniądz? W debiutanckiej powieści ZeLeneya jest bardzo wartka akcja, która sprawia, że niechętnie odkłada się lekturę. Cieszy to tym bardziej, że zaplanowano już drugą i trzecią część książki. Czekam z niecierpliwością.
TresE plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Książkę przeczytałam jednym tchem, jest tak wciągająca. W penym momencie złapałam się na tym, że zaczęłam razem z pozostałymi bohaterami prowadzić śledztwo. Nigdy nie sądziłam, że dam się "porwać" thrillerowi. Genialny
wandar plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Jest to jeden z najciekawszych thrillerów, jaki ostatnio przeczytałem. Akcja nie zwalnia nawet na moment, a bohaterowie nie są wyidealizowani. Niemal każdy może się z nimi identyfikować. Do końca trzyma w napięciu. Serdecznie polecam
Gemma plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Książka napisana jest w taki sposób, że nie można się od niej uwolnić, stopniowo buduje napięcie. Do końca nie wiadomo, czy to co jest przedstawione w książce to prawda czy fikcja. "Tajny raport" jest po prostu genialnym thrillerem!
Madeleine7 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
"Tajny raport Millingtona" czyta się bardzo przyjemnie, jest napisany bez wyniosłości. Bohaterowie nie są bez wad i również, tak jak zwykli ludzie, odczuwają zmęczenie, co czasem utrudnia im zauważanie pewnych szczegółów. Martin Zelenay doskonale potrafi budować napięcie i nie zwalniać akcji nawet na chwilę. Polecam
LauraP plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Bardzo fajny thriller, z wartką akcją. Razem z bohaterem próbujemy rozwikłać nieoczywistą i skomplikowaną zagadkę, do samego końca nie jesteśmy pewni, jakie będzie zakończenie. Martin Zelenay sprawił za pomocą swoich opisów, że ja także znalazłam się w wykreowanym świecie w centrum wydarzeń.
Eli1605 Linia koment
speedi Linia koment