Opis ksiązki
Kup Teraz

Tak się nie robi

Ocena ( 2 osoby )
4.0
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2013-12-30
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788379420124
Liczba stron: 978
Dodał/a książkę:izabela81
Kobieta nie powinna narzucać się facetowi. W tym widać pewną desperację. Taka panna chce od razu wyjść za mąż i strach się z taką związać, bo na pewno nie stosuje zabezpieczeń. Marta, 35-letnia kobieta, podczas nieudanej zabawy sylwestrowej postanawia, że przyszłoroczny sylwester nie będzie już samotny. Zabiera się więc do realizacji swojego celu, poznając ludzi w różnorodnych miejscach, także na czatach, nie zawsze pisząc prawdę o sobie. Może dziś mi nie wychodzi przez to, że podaję się za nauczycielkę? Chyba one jednak nie mają wśród facetów najwyższego uznania, bo tyle jest wśród znajomych nauczycielek starych panien. Pewnie jeszcze cnotliwych w dodatku. No nic, jutro wymyślę coś innego. Może poszukam na forach internetowych, jaki zawód jest najbardziej fascynujący dla facetów… Czy znalezienie chłopaka w przypadku, gdy już dawno przestało się być nastolatką jest proste? I czy tak naprawdę w życiu powinno chodzić tylko o to? „Tak się nie robi” to debiutancka powieść Edyty Łysiak. Zrodziła się z obserwacji ludzi i... samej siebie. Autorka, rocznik 1972, absolwentka Wydziału Politologii UMCS i Podyplomowych Studiów Rolniczych UP w Lublinie kilkanaście lat pracowała jako dziennikarka. Jej specjalnością było rolnictwo. Mieszka na wsi, w gminie Kazimierz Dolny.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
monalizka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-06, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,
,,Żebyś wreszcie sobie kogoś znalazła."

Marta to singielka po trzydziestce, która coraz częściej marzy, by ktoś ją pokochał. Wcześniejsze jej randki i związki nie wypalały. Tak więc jej noworoczne postanowienie to poszukać i znaleźć drugą połówkę. To przecież takie proste? Okazuje się, że niekoniecznie... Bohaterka wdraża plan działania, korzysta z możliwości internetu- zakłada konta na portalach randkowych, rozmawia z mężczyznami na czatach.

Ta książka nie przypadła mi do gustu. A to głównie za sprawą: po pierwsze zamieszczania nudnych i stylizowanych na język potoczny (z błędami, aluzjami do spraw intymnych itp.) fragmentów rozmów na czatach- a to zajmuje większość fabuły. Po drugie: postawa bohaterki, która wprawdzie stwierdza, że figury nie zmieni i może być tylko pusta z godzinę dziennie, ale mam wrażenie, że była w większości czasu pusta i za bardzo zdeterminowana w szukaniu faceta na siłę. Całość wydawała mi się po prostu nudna, monotonna i nieciekawa. Jedyne ciekawsze fragmenty to perypetie w pracy oraz nakreślenie relacji rodzinnych Marty, ale jest tego bardzo mało, abym mogła komukolwiek polecić ten tytuł. Chyba, że koniecznie chcecie wiedzieć jak nie szukać drugiej połówki i jak nie pisać powieści.
Ewfor Linia koment
Przeczytane:2016-03-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie czytelnicze 2016,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
jurata Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów