Talent do życia

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-11-02
Kategoria: Inne
Dodał/a książkę:czytam

Mężczyzn trzeba doprowadzać do granic możliwości, aby zobaczyć, co im w duszy gra.

Wolność wtedy tylko istnieje, kiedy się z niej korzysta.

Nie trzeba mówić: „co za paskudna pogoda”, tylko: „jaki piękny deszczowy dzień”.

~~~ * * * ~~~

Eric-Emmanuel Schmitt zajmuje szczególne miejsce w sercach polskich czytelników. To autor m.in. wzruszającego Oskara i pani Róży czy zaskakującej Trucicielki. W jego twórczości często powracają najważniejsze tematy egzystencjalne: sens istnienia, miłość, tęsknota, pragnienie. Schmitt opisuje tajemnice miłości i meandry relacji międzyludzkich, pokazuje jak odnaleźć prawdziwe szczęście i uczy, co to znaczy żyć dobrze. Jego książki odmieniły niejedno życie. Książka, którą trzymacie w ręku, jest czymś wyjątkowym: to wybór najpiękniejszych myśli Erica-Emmanuela Schmitta. Może stać się dla was niezwykłym źródłem pociechy i inspiracji zarówno na co dzień, jak i w przełomowych momentach życia.

monweg plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,Egzemplarz recenzencki,Mam,
Talent do życia to książka wyjątkowa. To najpiękniejsze i najbardziej warte zapamiętania myśli Erica-Emmanuela Schmitta, zawarte w jego książkach, a zebrane w tej jednej krótkiej publikacji. Przesłaniem tej książki jest niesienie pociechy na co dzień, ale także w przełomowych momentach życia.

Dla życia nie ma innego rozwiązania niż żyć. Oskar i pani Róża
Człowieczeństwo jest dobrem niezbywalnym, którego nie można się pozbyć, ani nie można zostać go pozbawionym. Kiedy byłem dziełem sztuki
Cynizm jest poręczą, której można się uczepić w obliczu totalnej katastrofy. Kobieta w lustrze
Talent do życia, to przepięknie wydana książka, która swą szatą graficzną zachęca, aby po nią sięgnąć. Ta publikacja to niezwykła lekcja życiowej mądrości dla każdego z nas. Natomiast dla wiernych czytelników książek Erica-Emmanuela Schmitta, może stać się źródłem odkryć, ale też wspaniałą literacką zabawą i pretekstem, by przypomnieć sobie ulubione fragmenty jego najpiękniejszych książek.

Życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nią zasłużyć. Oskar i pani Róża
Strach przed śmiercią to w gruncie rzeczy trzy różne lęki: boimy się, bo nie znamy daty śmierci, sposobu, w jaki umrzemy, i samej śmierci. Trucicielka
Łzy bywają pierwszymi słowami prawdy. Ewangelia według Piłata
Aforyzmy, to wyjątkowe złote myśli, wyrażające ogólną prawdę filozoficzną lub moralną w zaskakujący i błyskotliwy sposób. Schmitt ze swoimi sentencjami świetnie wpisuje się w kanon najlepszych aforystów świata. Nie wyobrażam sobie, aby takiej książki miało zabraknąć na półce wielbiciela prozy Erica-Emmanuela Schmitta.

Całość - http://monweg.blog.onet.pl/2016/01/25/talent-do-zycia-eric-emmanuel-schmitt/
andr Linia koment
Sadu Linia koment