Talon

Od wieków członkowie Zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią, smoki przetrwały. Stworzyły Talon, potężną organizację, w której każdy smok ma wyznaczone miejsce i służy wspólnej sprawie. Z czasem stały się silne i przebiegłe, gotowe przejąć władzę nad światem. Młodziutka Ember Hill, po wcieleniu się w ludzką postać, zostaje wysłana ze szpiegowską misją do Kalifornii. To dla niej okazja, by zakosztować życia zwykłej nastolatki, nacieszyć się wolnością przed powrotem do Talonu, gdzie czekają na nią wyłącznie obowiązki. Ember jest odważna i zdeterminowana, ale zaczyna ulegać ludzkim słabościom. Coraz częściej kwestionuje wszystko, czego nauczono ją w Talonie. Może jej przeznaczeniem jest życie wśród ludzi? Targana wątpliwościami, zapomina o ostrożności, a Zakon Świętego Jerzego jest już na jej tropie.

Informacje dodatkowe o Talon:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2015-03-18

Kup książkę Talon

Talon - opinie o książce

Wypożyczając tę książkę nie byłam do końca do niej przekonana. Smoki ukrywające się w ludzkiej postaci? Hmm, niezbyt mi to pasowało. Ale wraz z kolejnymi przeczytanymi stronami coraz bardziej wciągałam się w tę historię, aż się okazało, że przeczytałam całą książkę! Dawno już się tak nie wciągnęłam. Więc Talon okazał się miłym zaskoczeniem.
Avatar użytkownika - natalia6202
natalia6202
Przeczytane:2016-04-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
Od wieków na smoki polują członkowie Zakonu Świętego Jerzego. Kiedy smoków pozostała znikoma liczba, Elder Wyrm postanowił je zjednoczyć i utworzył tajną organizację - Talon. Smoki pod ludzką postacią asymilują się wśród ludzi. Pozwoliło im to przetrwać. Jednakże z biegiem czasu, postanowiły zawładnąć światem. Ember Hill, główna bohaterka, wraz z bratem bliźniakiem (co w przypadku smoków, jest czymś niebywałym), przyjeżdża do Crescent Beach, aby za asymilować się wśród ludzi. Jest to dla niej okazja do poznania nowego życia, życia poza pustynią, gdzie była tylko ona i brat. W Kalifornii poznaje Lexi, rozgadaną przyjaciółkę, dzięki której jej życie staje się kolorowe. Dziewczyny wspólnie spędzają prawie każdy dzień, serfują, grają w siatkówkę, podziwiają wakacyjnych przystojniaków, imprezują. Jednak na drodze Ember pojawia się Garret, członek Zakonu Świętego Jerzego, który został wysłany z misją zabicia smoka oraz Riley, tajemniczy chłopak na motorze. Młody pisklak zaczyna powoli ulegać ludzkim słabością i kwestionować wszystko, czego nauczyli ją w Talonie. Ember uczono, że smoki w przeciwieństwie do ludzi nie angażują się emocjonalnie, nie wiedzą co to uczucia. Jednak ona przywiązuje się do swojej przyjaciółki oraz Garreta. Na początku powieści Ember i Dante nie mają pojęcia, jaki naprawdę jest Talon i co robi dla smoków. Organizacja uważa, że słusznie postępuje i stosuje właściwe środki, aby zapewnić smokom przetrwanie. Czy jest to słuszne? Moim zdaniem "nie". Dlaczego? Dlatego, że narzucanie komuś własnej woli, jest niesprawiedliwe. Zakon Świętego Jerzego uważa, że ma prawo zabijać smoki, gdyż są to stworzenia okrutne, są diabłami. Czy, aby na pewno mają rację? Tego sami musicie się dowiedzieć. Książka jest niesamowitą historią o młodej, 16-letniej Ember Hill, innej niż wszystkie smoki. Ukazuje ona, że w świecie istnieje nie tylko zło. Pokazuje, że można być kimś lepszym. Lekturę czyta się bardzo szybko. Jestem zachwycona, że narracja jest prowadzona poprzez kilku bohaterów książki. Raz opowiada Ember, później Garret, Riley. Dzięki temu zabiegowi literackiemu, akcja książki ciągle toczy się i zaskakuje, a fabuła nie jest nudna. Co do okładki, to jest naprawdę przepiękna! Złote napisy, na czerwonym tle, na którym są wypukłe łuski cieszą oko. Na końcu książki znajduje się wspaniały dodatek, jakim są "pytania do dyskusji". Pozwalają one przetestować wiedzę, na temat książki. Każdego czytelnika, który lubi zagłębić się w fantastyce, historii smoków, a przy okazji poznać powoli rozwijającą się miłość, zachęcam do przeczytania tej pozycji. Książkę oceniam na 9, czasami jest zbyt przewidywalna, a błędy w niej są rażące. Czekam z niecierpliwością na kolejne części.
Smoki — znane były już w czasach starożytnych i przejawiały się przez kolejne epoki. Każdy z nas słyszał o dużych, latających gadach, które zioną ogniem. Ich wizerunek towarzyszył ludzkości od zawsze i nie sądzę, żebyśmy o nim zapomnieli. Te stworzenia zachwycają swoją potęgą. Są piękne i silne. Choć nie ma żadnych dowodów na ich istnienie, wierzę, że kiedyś istniały. Może przetrwały i nadal są w naszym świecie. Może umieją się przystosować i niczego nieświadomi spotykamy je na każdym kroku. Julie Kagawa podejmuje ich wątek w swojej nowej książce pt. ,,Talon", którą polubią osoby interesujące się tymi mitologicznymi stworzeniami.

,,Ocean był pod każdym względem fascynujący. Przede wszystkim ta zmienność. Spokojny, łagodny — taki właśnie dla odzyskania równowagi, a potem raptem w jednej chwili wściekły, atakujący ciebie z siłą i gwałtownością huraganu."
Bardzo lubię książki pani Kagawy. Seria ,, Żelazny tron" zachwycił mnie. Autorka ma wiele pomysłów, które w cudowny sposób urzeczywistnia w swoich powieściach. Kiedy usłyszałam, że wydaje nową serię, byłam wniebowzięta. Wiedziałam, że będę mogła przejść obok nieobojętni. ,,Talon" zachwyciła mnie i pozostawił spragnioną kolejnych smoczych przygód. Ta lektura gwarantuje nam niesamowitą przygodę, która tylko czeka byśmy ją, rozpoczęli.
Samotnie upadną, razem powstaną.
Przed wiekami członkowie zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią, smoki przetrwały. Stworzyły Talon, potężną organizację, w której każdy smok ma wyznaczone miejsce i służy wspólnej sprawie. Z czasem stały się silne i przebiegłe, gotowe przejąć władzę nad światem.
Młodziutka Ember Hill, po wcieleniu się w ludzką postać, zostaje wysłana ze szpiegowską misją do Kalifornii. To dla niej okazja, by zakosztować życia zwykłej nastolatki, nacieszyć się wolnością przed powrotem do Talonu, gdzie czekają na nią wyłącznie obowiązki.
Ember jest odważna i zdeterminowana, ale zaczyna ulegać ludzkim słabościom. Coraz częściej kwestionuje wszystko, czego nauczono ja w Talonie. Może jej przeznaczeniem jest życie wśród ludzi? Targana wątpliwościami, zapomina o ostrożności, a zakon Świętego Jerzego jest już na jej tropie.
,,Z tym że to nie ty wybierasz sobie drogę życia. Robią to za ciebie inni, dlatego nigdy nie zastanawiałam się, czym chciałabym być, kiedy dorosnę."

,,Talon" opowiada o młodej smoczycy Ember, która wraz z bratem Dantem, zostaje wysłana do Kalifornii, by nauczyć się żyć wśród ludzi. Dziewczyna należy do organizacji, gdzie zrzeszone są smoki, żyjące na tym świecie. W Talonie każdy ma swoje miejsce. Wakacje w Crescent Beach to ostatnie miesiące wolności rodzeństwa, zanim zostaną przydzieleni do swoich ról. Wszystko dobrze się układa. Ember poznaje przyjaciół i cieszy się odpoczynkiem, dopóki na horyzoncie nie pojawia się zbiegły smok. Dni wolności szybko się kończą, a smoczyca zostaje oddana na szkolenie. Każdego ranka odbywa mordercze treningi. Poza tym w mieście pojawiają się żołnierze Świętego Jerzego. Mają znaleźć ukrytego smoka i zabić. Jednego z nich - Garreta zaczyna coś łączyć z Ember. Co? Przekonacie sie czytając tę powieść.
,,Czyżby dlatego smokom odmawiano prawa do ludzkich uczuć, bo z tymi uczuciami zawsze wiążą się wielkie komplikacje?"
Książka napisana jest w lekki, przyjazny czytelnikowi sposób. Nie ma w niej rozdziałów — to bohaterowie opowiadają o tym, co się dzieje. Znajdziemy tu wiele zabawnych dialogów. Książkę czyta się szybko. Akcja wciąga od początku i cały czas gna do przodu. Nie ma tu zbędnych opisów, co bardzo pomaga w zagłębieniu się w lekturę. Smoki przedstawione są w fantastyczny sposób. Te silne stworzenia potrafią przyjmować ludzką postać. Autorka zachwyciła mnie swoim stylem i sprawiła, że jak najszybciej chcę sięgnąć po kolejną część.
,,Nienawidzą nas, bo jesteśmy inni, a ludzie zawsze boją się kogoś, kogo dobrze nie rozumieją."
Julie Kagawa urodziła się w Kalifornii, ale tam nie przydarzyło jej się nic ekscytującego. Więc kiedy miała dziewięć lat, przeprowadziła się z rodzicami na Hawaje. Tu, nie zważając na huragany i rekiny, mnóstwo czytała — ku utrapieniu nauczycieli, którzy odbierali jej powieści schowane pod podręcznikiem do matematyki. Tak jak później, gdy pracowała w księgarniach, kierownicy złościli się, gdy przyłapywali ją na lekturze książek, które powinna ustawiać na półkach. Jej pasja przerodziła się sukces, gdy ukazał Żelazny król – tom 1 mrocznej i romantycznej trylogii wypełnionej akcją, przygodą, humorem i groźną magią.
,,Ludzie są jak rak. Rozprzestrzeniają się, biorą wszystko pod siebie tylko po to, by zniszczyć. Siebie też..."
Warto wspomnieć o bohaterach książki. Ember jest ufna i beztroska. Pragnie wolności, czego zabrania jej organizacja. Przez całą książkę przechodzi niewielką przemianę i właśnie to w niej lubię. Wiele młodych bohaterek książkowych czasami mnie irytuje, ale z Ember tak się nie zdarzyło. Dante to spokojny, ułożony chłopak, który ślepo wierzy organizacji. Popełnił parę błędów, ale nie mogłam go skreślić. Polubiłam go i mam nadzieję, że w ,,Buntowniku" się wykaże. Garret — odważny żołnierz, który nigdy nie kwestionował Zakonu. Po poznaniu Ember to się zmienia. Zaczyna mieć własne zdanie i poznaje smak szczęścia. No i w końcu Riley — mój cudowny smok, który pragnie powstrzymać Talon. O taj książce mogłabym pisać w nieskończoność, ale nie chcę zdradzać zbyt wiele. ,,- Chwileczkę! Chcesz, żebym spotkała się z tobą, kimś kompletnie mi obcym, na jakimś odludziu? O północy? Nie uważasz, że z mojej strony byłaby to oznaka... nadmiernego zaufania?
A on dalej się uśmiechał.
- Obcy? Faktycznie! - Oparł się ręką o stolik, nachylił się i odezwał się głosem bardzo cichym, takim, co to na pewno nie doleci do niepowołanych uszu. - Nazywam się Riley."

Podsumowując - ,,Talon" to wspaniała powieść, której szybko nie zapomnimy. Zabierze nas do świata, w którym smoki wciąż żyją i pokaże, że tak naprawdę każdy z nas pragnie wolności. Nie sądzę, żeby były jakiekolwiek ograniczenia wiekowe dla czytelników, to książka dla każdego. Jeżeli pragniecie książki, która oderwie was od rzeczywistości, to ,,Talon" będzie idealny. Polecam ją z całego serca. Nie zawiedziecie się!
Avatar użytkownika - dobraksiazka
dobraksiazka
Przeczytane:2015-09-22, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Rudowłose rodzeństwo Ember i Dante Hillowie przyjeżdżają do słonecznej Kalifornii nie na wakacje, ale by zasymilować się ze swoimi rówieśnikami. Robią to nie dlatego, że z natury są samotnikami, powód jest całkiem inny. Otóż nasi bohaterowie to tak na prawdę smoki, które przybrały ludzką postać, aby pod okiem organizacji Talon przejść odpowiednie szkolenie. Bliźniaki jednak w tym czasie pragną się również trochę rozerwać i poznać smak nastoletniego życia. Niestety smoki uważane są przez Zakon Świętego Jerzego za bezwzględne potwory ich zadaniem jest wytropienie i zabicie jak największej liczby gadów. Żołnierz Garret i jego kolega Tristan dostają informację, że w tym pięknym miejscu w ukryciu przebywa wróg i dostają rozkaz zlikwidowania go. Pomysł na powieść jest na pewno oryginalny i bardzo mi się spodobał, bo jeszcze nigdy nie spotkałam się z podobną tematyką. Niewiele mi było wiadomo o tych stworzeniach, a autorka stworzyła ciekawą fabułę, przedstawiła bliżej, jakimi prawami rządzi się świat smoków i przyznam, że mnie oczarowała. Pikanterii dodawała odwieczna walka dwóch gatunków, bo każdy z nich pragnął dominacji nad tym drugim. Jak to często bywa mamy w książce irytującą bohaterkę. Jest nią oczywiście Ember, smoczyca ukryta w ciele pięknej dziewczyny. Działa impulsywnie i nie przestrzega zasad Talonu, co ciągle wypomina jej rozważny brat. Jak każda nastolatka przeżywa miłosne rozterki, a jednocześnie musi pamiętać, że ludzkie uczucia powinny być jej obce. Na pochwałę zasługuje kreacja dwóch męskich bohaterów, z których perspektywy również możemy czytać poszczególne rozdziały, które były według mnie najlepsze. Pierwszy z nich jest jak już wspomniałam żołnierzem Zakonu i bardzo zaimponowało mi jego stalowe opanowanie i system wartości, jaki wyznaje. Wie, że ma wypełnić swoją misję, lecz jednocześnie nie może powstrzymać uczuć, jakimi zaczyna obdarzać swoją podejrzaną. Z kolei Riley jest zbiegłym smokiem, który wybrał wolność zamiast żelaznych reguł swoich przełożonych. Jest bardzo tajemniczą i intrygującą postacią, której nie sposób nie polubić. Obaj mężczyźni są charyzmatyczni i podobał mi się sposób, w jaki napędzali akcję powieści. "Talon" gorąco Wam polecam! Choć początkowo możecie mieć trudności z wciągnięciem się, to mimo wszystko warto troszkę pocierpieć, żeby potem nie móc się oderwać od czytania. Opisana historia jest wyjątkowa, akcja nie zanudza i myślę, że fani fantastyki będą tą pozycją zachwyceni. Muszę jeszcze nadmienić o cudownym jej wydaniu, bo przyjemnie było poczuć pod palcami prawdziwe łuski. Uważam, że jest to naprawdę dobry początek wspaniałej serii i warto się z tą książką zapoznać.
Ember i jej brat bliźniak Dante Hill po uzyskaniu ludzkich postaci, zostają zesłani do słonecznej Kalifornii. Dziewczyna w końcu może zakosztować odrobiny wolności i poczuć się normalnie. Ta sielanka nie trwa długo, gdyż Talon ma dla nich plany, które szybko wciela w życie. Ember zaczyna mieć wątpliwości i kwestionuje zdanie organizacji, co jest niebezpieczne, lecz zagrożenie czyha również ze strony Świętego Jerzego. Przed dziewczyną trudne wybory, które zmienią całe jej życie. Talon jest tajną organizacja, która sprawuje nadzór nad smokami, trenuje je oraz wyznacza zadania, tak naprawdę niewiele można się o niej dowiedzieć, jest bardzo tajemnicza i skrywa sekrety, które bardzo chciałabym odkryć. W książce spotykamy się z drugą grupą, która odgrywa istotną rolę. Święty Jerzy, zrzesza przeciwników smoków, którzy polują na nie i zabijają z zimną krwią. Zarówno Talon jak i Święty Jerzy mają w sobie wiele zakłamania, a bohaterowie stopniowo dochodzą do wniosku, że życie, które znali nie jest dobre. Bardzo podoba mi się, jak autorka ukazała te dwie grupy, każda ma inny cel, jednak żaden nie jest słuszny. Z ciekawością szukałam informacji, które wyjaśniłyby więcej, lecz niestety Pani Kagawa poskąpiła ich i skupiła się na innych sprawach. Bohaterowie są wielkim atutem. Począwszy od Ember, która jest pełną życia i chęci poznawania świata smoczycą. Zmieniona w człowieka, zaczyna czuć jak ludzka istota. Jej obawy i wątpliwości są w pełni zrozumiałe a jej odwaga i moralność zrobiły na mnie wielkie wrażenie. W książce spotykamy innych, bardzo ważnych bohaterów. Dante- brat Ember, Garret -członek Świętego Jerzego oraz zbiegły smok- Riley. Nie są to mdłe i ulotne osobowości a pełne charyzmy i pamiętliwe postacie. Każdy z bohaterów jest godny uwagi. W książce jest poruszonych wiele wątków, które dopiero zostały zarysowane i pozostawiły po sobie wiele pytań. Miłość również się pojawia, jest to istotna część lektury, jednak nie dominuje nad powieścią. Całość napisana jest prostym i lekkim językiem, dzięki czemu bez problemu pochłonęłam tę książkę. Opisy walk i odczuć Ember są barwne i szczegółowe, łatwo można sobie wyobrazić wydarzenia opisane w książce. Narracja jest taka, jaką lubię najbardziej, czyli pierwszoosobowa, prowadzona przez kilku bohaterów, co dało możliwość spojrzenia na sprawę z innej pespektywy, co jest dobrym rozwiązaniem, gdyż niektóre problemy nie są tak proste jakby się mogło wydawać. Najsłabszym elementem powieści jest akcja, która rozkręca się powoli. Autorka dużo czasu poświęca zwykłym zajęciom nastolatków, co nie było tak interesujące jak sprawy Talonu. Książka nabiera tępa w końcowej części książki i jest podsycona napięciem, co było znacznie lepsze i dobrze wróży na przyszłość. ,,Talon" jest książką nieobliczalną z mnóstwem zwrotów akcji i złożonymi bohaterami. Poznając Ember, można zrozumieć pragnienie wolności i poczuć jej emocje, których nie brakuję. Dodaj do tego smoki i wychodzi dobra lektura, której warto poświęcić czas. Polecam! 4+/6
Avatar użytkownika - xrosemarie
xrosemarie
Przeczytane:2015-03-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Ember Hill dla postronnego obserwatora wydaje się być normalną nastolatką. Jednak mogę Was zapewnić, że w tej dziewczynie nie ma nic zwyczajnego... Ember oraz Dante Hill'owie przeprowadzają się do słonecznej Kalifornii wraz ze szpiegowską misją. Oboje są smokami, które przybrały ludzką postać, żeby móc opuścić Talon - tajną organizację zrzeszającą inne smoki. Ta przeprowadzka to niebywała szansa, dzięki której nastolatka choć raz będzie mogła zakosztować prawdziwej wolności. Niestety, ale nieustannie musi być czujna, ponieważ nigdy nie wiadomo, z której strony uderzy Zakon Świętego Jerzego, zajmujący się polowaniem na jej gatunek. Jedna chwila nieostrożności może bardzo wiele ją kosztować... Julie Kagawa to pisarka, o której każdy fan fantastyki zapewne słyszał. Zarówno za granicą, jak i w Polsce zyskała sporą popularność za sprawą serii Żelazny Dwór. Ja niestety jeszcze nie miałam okazji jej przeczytać, ale po tak wielu poleceniach będę w końcu musiała. Talon to jej nowy cykl, którego grupą docelową jest głównie młodzież. Jesteście ciekawi, czy skradł moje serce? Cóż... Powiedzenie nie tego się spodziewałam byłoby ogromnym niedopowiedzeniem. Julie Kagawa za swoją serię Żelazny Dwór zbiera praktycznie same dobre recenzje, jeśli jednak chodzi o cykl opowiadający o smokach... Szczerze mówiąc, będąc w połowie lektury "Talonu" myślałam, że jest to debiut, a nie dzieło zaprawionej już w boju pisarki młodzieżowej. Za dużo było tutaj niedopracowania. Sam pomysł pisania o smokach jest świetny, ponieważ jest tutaj dużo do wyeksploatowania. Jedna seria, która porusza ten motyw i którą miałam okazję przeczytać to "Ognista" autorstwa Sophie Jordan. "Talon" jednak jawi mi się jako książka, która nie została dokładnie, od deski do deski przemyślana. Smoki w tym cyklu są mało krwiożercze, mało przerażające, ale może to właśnie taki efekt Kagawa próbowała osiągnąć. Do mnie jednak niezbyt to przemawia. Największym mankamentem tej powieści jest główna bohaterka, Ember. Tak płaskiej i sztucznej kreacji nie miałam okazji obserwować od bardzo dawna. Jest nieciekawa, mało ostrożna, chociaż patrząc na życie, które wiedzie, właśnie taka powinna być. To postać nielogiczna, która pomimo surowego wychowania bez problemu wtapia się w społeczeństwo, jakby do niego należała. A nie zapominajmy, że jest smokiem i nigdy nie wiodła życia prostej nastolatki. Na szczęście pod koniec lektury zapałałam do niej małym skrawkiem sympatii. Dobrze, że Julie Kagawa uczyniła ją równie odważną, co lekkomyślną, bo to naprawdę interesująca mieszanka. Najbarwniejszą kreacją zdecydowanie wyróżnia się Riley, który od samego początku zaczyna budzić niegasnącą fascynację w czytelniku. Kim jest? Dlaczego zrobił, to co zrobił? To jedne z wielu pytań, które pojawiły się w mojej głowie wraz z obecnością tego chłopaka. Jeśli chodzi o samą koncepcję smoków, napisałam, że niezbyt do mnie przemówiła. Nie dlatego, że jest słaba, ale dlatego, że sama pisarka dosyć mało o niej wspomniała. Dopiero napomknęła, zaczęła rozwijać zalążek swojego świata. Bardzo ciekawi mnie hierarchia, która występuje w Talonie, a także zawody, które są wyznaczane przez osoby na wyższym stanowisku dla każdego smoka. Sama organizacja także jest kwestią, która szalenie rozbudza moją ciekawość. W drugim tomie Julie Kagwa na pewno rozwinie ten motyw i już nie mogę się doczekać, gdy znowu wniknę w ten barwny świat. "Talon" pozostawił mnie pełną niedosytu. To genialny pomysł z nie do końca wykorzystanym potencjałem, ale jako, że jest to seria, jestem pełna pozytywnych przeczuć. Trzymam kciuki, żeby Julie Kagawa w kolejnych częściach swojego cyklu naprawdę pokaże na co ją stać. Choć przedstawionej przez nią historii nie brak przewidywalności, całkiem przyjemnie się ją czyta, wnika w stworzony przez nią świat. Gdy przystąpicie do lektury, nie oderwiecie się już do samego końca... Co znaczą obowiązki w obliczu wciągającej książki? Polecam!
Avatar użytkownika - rose1992
rose1992
Przeczytane:2015-10-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Cień Kitsune
Julie Kagawa0
Okładka ksiązki - Cień Kitsune

Być lisem jest znacznie prościej, niż być człowiekiem. Dla młodej Yumeko, magicznej istoty zwanej kitsune, jeszcze nie jest to oczywiste. Żyjąc na granicy...

Żelazna córka
Julie Kagawa0
Okładka ksiązki - Żelazna córka

Nazywam się Meghan Chase. Od jakiegoś czasu przebywam w pałacu zimowych elfów. Jak długo dokładnie? Nie wiem. W tym miejscu czas nie płynie normalnie....