Tam, gdzie spadają Anioły

Czarny Anioł trzymał Avego zakrzywionymi szponami i uśmiechał się. Drugą ręką wyrwał mu puszyste, złotobiałe pióra. Ave spadł na Ziemię w głębi lasu dokładnie w tej samej sekundzie, w której mała Ewa wpadła do głębokiego kłusowniczego dołu. Jeszcze jedna ludzka Istota, tracąc Anioła Stróża, została skazana na kaprysy losu.

Informacje dodatkowe o Tam, gdzie spadają Anioły:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2014-01-23

Kup książkę Tam, gdzie spadają Anioły

Zawsze musi istnieć równowaga – coś za coś, nic za darmo. Szczęście wystawia ludziom swoje rachunki.

Tam, gdzie spadają Anioły - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sylph
Sylph
Przeczytane:2022-10-30,

Tam gdzie spadają Anioły" to opowieść bardziej filozoficzna niż rozrywkowa, ale z większym naciskiem na wiarę niż w "Samotności Bogów".
Główna bohaterka - Ewa jest małą dziewczynką, która traci swojego anioła stróża, co skutkuje niesamowitym pechem. Dziewczynka regularnie ląduje w szpitalu i ma przeczucie, że coś naprawdę złego ma się zdarzyć. Jej anioł pozbawiony swoich mocy, przebywa na ziemi i stara się zrozumieć istotę zła i dobra oraz uratować swoją podopieczną. Czy mu się uda? Czy historia Ewy będzie mieć dobre zakończenie?

Jak zwykle uważam, że książka autorstwa Doroty Terakowskiej jest dobra. Bardzo lubię jej sposób prowadzenia fabuły i pomysły. Tu także sądzę, że historia jest ciekawa i może wciągać. Niestety przez moje doświadczenia z kościołem i wiarą, dość trudno było mi się zaangażować, ponieważ jest tu duży nacisk na temat aniołów religijnych. Nie ma jako tako Boga katolickiego, ale w moim odczucia było więcej tych tematów niż w "Samotności Bogów". Tak w połowie książki zaczęłam odczuwać lekki dyskomfort.

Myślę, że ta książka przypadnie do gustu osobom wierzącym oraz tym, którzy do tematów wiary i religii podchodzą z dozą dystansu (mi go trochę zabrakło tym razem) ☺️

Avatar użytkownika - Zaczytanywksiazk
Zaczytanywksiazk
Przeczytane:2014-12-19, Przeczytałem,

Dorota Terakowska, a właściwie Barbara Rozalia Terakowska to polska pisarka i dziennikarka, zmarła w 2004 roku. Jej debiutami są: Samotność Bogów, Tam, gdzie spadają Anioły, Ono oraz Córka czarownic.

Poruszająca powieść o miłości, przyjaźni, problemach dzieci i dorosłych.

Książkę czyta się przyjemnie poprzez swój prosty i ciekawy język oraz styl. Dokładne opisy pozwalają nam ujrzeć bohaterów jak i ich otoczenie.

Pięcioletnia Ewa widzi na niebie Anioły. Zachwycona tym niecodziennym obrazem, postanawia pójść za nimi do lasu. Nieostrożna dziewczynka wpada w kłusowniczy dół. Została skarcona przez rodzicieli. Oni nie zauważyli, że potrzebuje czułości i opieki, ani tego, że jej życie zostaje obrócone o 360 stopni.

Ewa to główna bohaterka powieści. Jest uroczą dziewczynką, która chce poznawać świat. Od pewnego momentu dzieje się z nią coś dziwnego. Szybko ulega wypadkom, tak, jakby straciła swojego Anioła Stróża.

A właściwie czemu wyobrażamy sobie, że Dobro musi być piękne? Przecież ono może tkwić w szpetnej skorupie.

Anna i Jan to wiecznie zapracowani rodzice, którzy według mnie są egoistami. Ona, młoda rzeźbiarka, która chce, aby ją docenili. On, zapalony naukowiec, który poprzez swoją pracę ma skrzywiony kręgosłup.

Cierpienie należy do życia. Jeśli cierpisz, wciąż żyjesz.
Książka obudziła we mnie wiele emocji, o których nawet nie wiedziałem. Od początku do końca zachwyca i uczy. Nie wiedziałem, że spotkam książkę, która urzeknie mnie swoją okładką, opisem oraz pomysłem, który może wydawać się banalny, choć taki nie jest.

Książkę polecam młodzieży, do których raczej książka jest kierowana. Można odnaleźć w niej bardzo dużo wartości, które przydadzą nam się w "dorosłym" życiu.
Avatar użytkownika - Isiaaa_N
Isiaaa_N
Przeczytane:2016-12-03, Ocena: 5, Przeczytałem,
Muzeum Rzeczy Nieistniejących
Dorota Terakowska0
Okładka ksiązki - Muzeum Rzeczy Nieistniejących

"Muzeum Rzeczy Nieistniejących" jest niezwykłym zbiorem felietonów publikowanych na łamach "Przekroju" w latach 1998 -2000. W Muzeum...

Córka czarownic
Dorota Terakowska0
Okładka ksiązki - Córka czarownic

Arcydzieło o dojrzewaniu, pierwsza udana próba doścignięcia mistrzów gatunku, takich jak Tolkien czy Le Guin -tak pisze krytyka o tej niezwykle...