Opis ksiązki
Kup Teraz

Taniec Bogów

Ocena ( 7 osób )
4.4
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2007
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-74-69538-1
Liczba stron: 216
Dodał/a książkę:Szczepanik
Odważna wojowniczka Blair Murphy jako ostatnia dołącza do grupy śmiałków wybranych przez boginię Morrigan, aby uratować świat przed siłami zła. Do tej pory działała zawsze w pojedynkę, niszcząc demony w świecie, który nie wierzy w ich istnienie. Teraz musi się nauczyć polegać na innych i walczyć w drużynie. Pomoże jej w tym Larkin, przystojny i czarujący rycerz z przeszłości. Żaden z wielu poznanych przez Blair atrakcyjnych facetów nie może się równać z tym dzielnym księciem z Geallii. Blair musi dokonać trudnego wyboru. Czy będzie walczyła ze swoim uczuciem, czy też zaryzykuje wszystko w imię miłości? Zbliża się chwila ostatecznego rozstrzygnięcia; niebawem grupa wybranych zmierzy się z armią Lilith. Druga część trylogii Nory Roberts, najpopularniejszej autorki bestsellerów nie tylko dla kobiet.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Willa871 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 2016,
Po lekturze pierwszej części Trylogii Kręgu od razu przeszłam do drugiego tomu, a że nie miałam w poprzednim miesiącu za bardzo czasu na pisanie recenzja ukazuje się dopiero teraz. Tak jak poprzedni tom ten też mi się podobał. Ale przejdźmy do rzeczy.

"Taniec bogów" jest kontynuacją poprzedniej części. Historia toczy się dalej. Nasi bohaterowie, o których mówiłam w poprzedniej części, wspierani przez boginię Morrigan starają się nie dopuścić, ludzkość została zniszczona przez królową wampirów Lilith. Cała szóstka udaje się do legendarnej Gealii, gdzie w Dolinie Ciszy ma się odbyć ostateczne starcie między siłami zła a ludzkością. Jednak zanim się to stanie muszą się do tego gruntownie przygotować: wyszkolić lud Gaelii, żeby stawił czoło armii krwiożerczym wampirom.

Tak jak to bywa w trylogiach Nory Roberts autorka w każdej części opowiada historię miłosną innej pary. Tym razem padło na Blair - pogromczynię wampirów i Larkina- zmiennokształtnego.

Blair niemal przez całe swoje życie była skazana na siebie i tylko na siebie mogła liczyć. Jej ojciec nigdy nie był z niej dumny choćby nie wiem jak bardzo starała się jemu przypodobać. Także był pogromcą, jak wszyscy przodkowie w rodzinie. Żywił nadzieję, że to brat Blair pójdzie w jego ślady, ale stało się inaczej. To córka odziedziczyła te zdolności. Nauczył ją wszystkiego: jak walczyć i zabijać wampiry. Nie obdarzył jej tylko miłością, a tego Blair pragnęła najbardziej. To sprawiło, że nie potrafiła ułożyć sobie życia z żadnym z mężczyzn. Wydawało się, że Jeremy będzie tym "jedynym", ale gdy dowiedział się kim ona jest zostawił ją uważając za świruskę i brzydząc się nią. Od tej pory uważała, że nikt już jej nie pokocha. Los zetknął ją z Kręgiem, do którego dołączyła jako ostatnia i z Larkinem. Mężczyzna był całkiem inny od wszystkich z którymi się spotykała. On sam nie należy do zwyczajnych ludzi. Jest zmiennokształtnym - potrafi przeistoczyć się w każde zwierzę. Bardzo przydatna umiejętność, którą często wykorzystywał chcąc odkryć co planuje obóz wroga. Larkin ze wszystkich sił starał się, aby mu zaufała i nie bała się miłości. Jak potoczy się ich historia?

Lubię a można wręcz powiedzieć, że uwielbiam autorkę za jej pełne pasji powieści. Romans nie stanowi tutaj głównego wątku, jest miłym dodatkiem. Główna akcja toczy się wokół przygotować do wojny między wampirami a ludzkością. Cały krąg będzie prowadził intensywny trening. Początkowo gdy mężczyźni dowiadują się, że kobiety mają ich uczyć walki wywołuje to salwy śmiechu, ale Blair jako pierwsza wyprowadza ich z błędu i pokazuje, że jest prawdziwą wojowniczką, pokonując jednego z najlepszych żołnierzy. Autorka stworzyła naprawdę interesującą postać. Blair początkowo kojarzyła mi się z inną pogromczynią, Buffy, ale potem zmieniłam zdanie. Jest wyrazista, silna i zadziorna, a nie taka nijaka. W tej części poznajemy także lepiej obóz wampirów, ale autorka jeszcze nie odkryła wszystkich kart. Nie wiemy nic o przeszłości Lilith, jak się stała wampirem, jak doszła do pozycji królowej. To wszystko jest jeszcze pod znakiem zapytania, ale wszystko się pewnie wyjaśni w ostatnim tomie, który jest zwieńczeniem całej trylogii.

Nie będę się roztkliwiać nad stylem autorki, bo już niejednokrotnie wspominałam, że jest lekki, przystępny co sprawia, że kartki powieści szybko się czyta.Wartka akcja sprawie, że nie sposób się oderwać. Do tej pory nie czytałam dużo fantastyki, ale dzięki autorce zaczynam się powoli przekonywać. Książka powinna przypaść do gustu nie tylko fanom fantasy, bo pisarka zgrabnie połączyła elementy fantastyki z romansem.


https://moje-czytania.blogspot.com/2016/07/taniec-bogow-nora-roberts.html
joakrz1983 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
W drugim tomie Trylogii Kręgu. Autorka przenosi nas do legendarnej Gealii, do zamku Moiry. Bogini Morrigan uprzedziła Hoyta, że bitwa musi się odbyć w Gealii w wyznaczonym juz dawno miejscu. Hoyt, Cian, Blair, Larkin, Moira i Glenna przez Taniec Bogów przenoszą się do Gealii a Lilith ze swoimi wampirami podąża ich śladem. Dwa światy ludzi i wampirów przygotowują się do ostatecznego starcia o panowanie na ziemi. Sześć istot z różnych epok i światów musi się zjednoczyć i zamknąć krąg (dosyć ciekawie, a czasem zabawnie to wygląda). Trwa walka podjazdowa z jednej i drugiej strony, której szala przechyla się raz na jedną raz na drugą stronę.Wszystko działa w kategoriach przeciwieństw: Zwycięstwo -strata, strach-męstwo, miłość-poświęcenie. Bohaterowie muszą bezustannie dokonywać wyborów, które nie zawsze są łatwe i trafione.

Historia wciągająca, choć zadawałam sobie pytanie, ile jeszcze te przygotowania potrwają, ileż można o tym pisać. A jednak przeczytałam jednym tchem, więc jednak można. Polecam wszystkim świetna książka.
asagao plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-07, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Druga książka wchodząca w skład trylogii kręgu skupia się na losach zmiennokształtnego Larkina i łowczyni wampirów Blair (pierwsza za cel obrała sobie czarnoksiężnika Hoyta i wiedźmę Glennę) oraz, co oczywiste, dalej prowadzi nas ku ostatecznemu starciu pomiędzy, wybraną przez Morigan, szóstką bohaterów, a Lilith i jej poddanymi.

Blair to taki wilk samotnik - zawsze zdana na samą siebie, zawsze skupiona na celu, zawsze śmiertelnie poważna, nigdy nie poddająca się uczuciom. Larkin to jej zaprzeczenie i uzupełnienie, nic więc dziwnego, że pani Roberts zgrabnie połączyła ich w parę. Postać Blair wywołała u mnie mocne skojarzenia z inną pogromczynią wampirów - filmową Buffy (mam nadzieję, że był to celowy zabieg), na szczęście Larkin nijak nie kojarzył mi się z serialowym Angelem.

Prawie cała akcja książki toczy się w Gaelii, krainie, z której pochodzą Larkin i Moira, to tu wśród mrocznych skał, ma odbyć się wielka bitwa z siłami ciemności i zła prowadzonymi przez wampirzą królową. Czasu co raz mniej, dni płyną tak szybko, nieuniknione jest już blisko, a przed szóstką wybrańców jeszcze wiele pracy - przygotowania do bitwy idą pełna parą. Bohaterowie poznają co raz bardziej swoich współtowarzyszy, co raz lepiej poznają też samych siebie, odkrywają swoje słabości i silne strony, uczą się je wykorzystywać w walce z wampirami.

Podobnie jak część pierwsza także i ta jest przewidywalna, ale to także przyjemna lektura, która zachęca do sięgnięcia po ostatnią część cyklu.
Mamut plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,ROK 2013 PONAD WYZWANIE,
Drugi tom serii. Poprzednio miłość połączyła czarowników Hoyta i Glennę, teraz łowczynię wampirów Blair i zmiennokształtnego Larkina. Z ciekawostek: Na usługach złej Lilith jest potężny mag Midir, który daje władczyni w darze niezwykłe lusterko, w którym widać odbicie wampirzycy!
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Bas1992 Linia koment
Przeczytane:2014-10-29, Na półkach: Przeczytałem,
Inka Linia koment
Przeczytane:2014-08-23, Na półkach: Przeczytałem,
stokrotka22 Linia koment
Przeczytane:2014-07-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Sadu Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: Nora Roberts,
Shi4 Linia koment
Przeczytane:2007-05-11, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Romanse,
maari Linia koment
Przeczytane:2013-04-03, Na półkach: Przeczytałem,
break
Okładka - Taniec Bogów Duch z przeszłości
Joanne Harris
Okładka - Taniec Bogów Klucz do wieży
Gilbert Adair
Okładka - Taniec Bogów Marzyciele
Gilbert Adair
Okładka - Taniec Bogów Zachłysnąć się tobą. Najpiękniejsze wiersze i piosenki
Konstanty Ildefons Gałczyński
Okładka - Taniec Bogów Beria. Oprawca bez skazy
Françoise Thom
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów