Taniec śmierci

Tom 6 cyklu Pendergast

Dwaj bracia: jeden to najlepszy agent FBI, drugi - geniusz zbrodni. Przed laty rozdzieliła ich niepohamowana nienawiść. Teraz przyszła pora na morderstwo doskonałe i wyjątkowe wyzwanie: powstrzymaj mnie, jeśli zdołasz.

Nieznany sprawca w okrutny sposób morduje przyjaciół agenta specjalnego FBI Pendergasta. Podejrzanym jest jego brat Diogenes. Przez wiele lat pracował nad planem zbrodni doskonałej. Prowadzący śledztwo porucznik Vincent D'Agosta ma zaledwie siedem dni na odnalezienie Diogenesa, który nie zawaha się przed popełnieniem kolejnego morderstwa. Czy zdoła powstrzymać szalonego geniusza?

Taniec śmierci to intrygujący wielowątkowy thriller, którego akcja rozgrywa się w Nowym Jorku i Muzeum Historii Naturalnej. Tabłyskotliwa, pełna dramatycznych zwrotów akcji i dynamicznych wydarzeń powieść jest najwyżej notowaną na liście "New York Timesa" pozycją Douglasa Prestona i Lincolna Childa.

Informacje dodatkowe o Taniec śmierci:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2006-01-20
ISBN: 83-89221-35-7
Tytuł oryginału: Dance of Death
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Robert P. Lipski

Kup książkę Taniec śmierci

Taniec śmierci - opinie o książce

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-09-08, Ocena: 6, Przeczytałam, sensacja, thriller,
Kolejna świetna książka tych autorów w cyklu z agentem Pendergast'em. Tym razem agent musi stanąć do walki ze swoim bratem, który morduje jego bliskich przyjaciół. Jednak sprawa nie okazuje się taka prosta, gdyż jego brat według dokumentów nie żyje. czy uda mu się zakończyć pozytywnie sprawę? Trzeba przeczytać. Mogę dodać, że jest tu mnóstwo wątków akcji i osoby lubiące czytać tych autorów nie zawiodą się.
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2023-09-26, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Lubię tę serię za jej odmienność od klasycznych kryminałów czy opowieści grozy. Z jednej strony te historie są bardzo naiwne, a z drugiej nie ma chwil przestoju, są ciągłe zwroty akcji i nie sposób się nudzić. Niby nie jest wciągająca, ale chce się ją czytać. No i świetna postać Pendergasta, który jest nieznośnie irytujący, a jednocześnie nie sposób go nie lubić (jak mogli go wyciąć w ekranizacji Reliktu? - nie pojmuję).

W każdym razie powieści są świetnymi czytadłami, jednak nie zasługują na wysokie oceny. Niskie też nie. I choć ta część była chyba najciekawsza (a może jednak wcześniejsze...) i dobrze się bawiłem - 4 to maksimum, ale gdyby można było stawiać połówki lub plusy - to bym coś takiego dorzucił.

Cieszę się, że jeszcze tyle spotkań z Pendergastem i paroma innymi bohaterami serii przede mną!

Avatar użytkownika - akarasek
akarasek
Przeczytane:2014-10-10, Ocena: 5, Przeczytałam,
Mistyfikacja
Douglas Preston0
Okładka ksiązki - Mistyfikacja

Największy na świecie wielki zderzacz hadronów ukryty w głębi gór w Arizonie zbada, co wydarzyło się w chwili Wielkiego Wybuchu. Dzieło genialnego...

Testament
Douglas Preston0
Okładka ksiązki - Testament

Szokującymi pozdrowieniami z krainy zmarłych zaczyna się oświadczenie Maxwella Broadbenta znalezione na taśmie wideo po jego zniknięciu. Broadbent, poszukiwacz...