Tappi i poduszka dla chichotka

Informacje dodatkowe o Tappi i poduszka dla chichotka:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2014-01-02
Tytuł oryginału: Tappi i poduszka dla chichotka
Tłumaczenie: -
Ilustracje:Marta Kurczewska

Kup książkę Tappi i poduszka dla chichotka

Tappi i poduszka dla chichotka - opinie o książce

Avatar użytkownika - luimig
luimig
Przeczytane:2017-05-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki dla dzieci 2017,
Gdy zbliża się wieczorne czytanie-usypianie moja ręka najchętniej sięga po kolejne przygody Tappiego. Początkowo myślałam, że przygody Wikinga jakby nie patrzeć nie jest ani księżniczką ani nawet dziewczynką) nie spodobają się mojej córeczce, ale pomyliłam się! Dawno nie miałam w dłoniach tak poetyckiej bogatej w przymiotniki narracji. To pogodne opowiadania o przyjaźni, radości, walce dobra ze złem, lojalności, pełne ciepła i lekkiego humoru. To zdecydowanie idealne opowiadania na czas zasypiania, plastyczne opisy przyrody i postaci które nie nudzą a rozbudzają wyobraźnię. Każdy zwierzaczek, a nawet drzewo Dąb Starodziej mają imiona odpowiadające ich cechom - renifer chichotek, ptaszek drobniaszek, a do tego inni magiczni bohaterowie - np. kot, trolle, olbrzymy. A wszystko pięknie zilustrowane rysunkami które moja córka pokochała, są idealnie dopasowane do charakterów postaci. To na pewno nasze nie ostatnie przygody Tappiego, bo Marcin Mortka świetnie obrazuje problem, a następnie Tappi wraz z przyjaciółmi wspólnie rozwiązują go. Każde z opowiadań ma swoją mądrość, swój morał a to lubię zwłaszcza, gdy jest mądry i nienachalny. Polecam!

Kolejna książeczka z serii o wikingu Tapiim i innych bohaterach zamieszkujący Szepczący Las. 10 opowiadań które można czytać jako oddzielne bajeczki. W tej części głównym bohaterem jest Chichotek mały renifer który mieszka z Tappim. To on oswaja kotka i odkrywa dlaczego księżyc się zmniejsza a wilki do niego wyją. Ciepłe opowieści pelne przygód.Polecam

Kilka opowiadań o przygodach bohaterów z Szepczacego Lasu. Ciekawe postacie, wciągające przygody i siła przyjaźni. Polecam dużym i małym.

Hania i Kudłaty Pies. Wojna z wiedźmą
Marcin Mortka0
Okładka ksiązki - Hania i Kudłaty Pies. Wojna z wiedźmą

Dalsze przygody Hani i jej najlepszego przyjaciela - Kudłatego Psa! Okazuje się, że wcale nie porwało go UFO... Dziewczynka poznaje Kałużnika - stworka...

Ragnarok 1940 t.1
Marcin Mortka0
Okładka ksiązki - Ragnarok 1940 t.1

Wikingowie nie zniknęli z kart historii. Europa znów drży! Jest rok 1940 ? ledwie ludzie zapomnieli o I wojnie światowej, grozi im kolejny kataklizm. Jednak...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;