Tarapaty Tappiegow magicznym Ogrodzie

Pewnego dnia wiking Tappi i reniferek Chichotek trafiają do Magicznego Ogrodu. Wydaje im się, że jest to najpiękniejsze miejsce na ziemi. Kiedy jednak spotykają na swojej drodze zaniedbane grządki, wysuszone rośliny i wiszące na drzewach dojrzałe owoce, dochodzą do wniosku, że panuje tu wielki bałagan i koniecznie trzeba coś z tym zrobić. Aby pomóc mieszkańcom tej magicznej krainy, muszą odnaleźć Panią Ogrodziejkę, co okazuje się nie lada wyzwaniem. Na szczęście Tappi i Chichotek spotykają na swojej drodze nowych przyjaciół. Kiedy wpadają w prawdziwe tarapaty, mogą więc liczyć i na mieszkańców Magicznego Ogrodu, i na przyjaciół z Szepczącego Lasu.

Informacje dodatkowe o Tarapaty Tappiegow magicznym Ogrodzie:

Tarapaty Tappiegow magicznym Ogrodzie - opinie o książce

Avatar użytkownika - apiossa
apiossa
Przeczytane:2015-06-22, Ocena: 6, Przeczytałem,
Zarówno ja jak i mój synek uwielbiamy przygody opisywane w książkach z tej serii. Kiedyś już wspominałam, ale dla tych co nie czytali poprzednich recenzji powtórzę. Opowieści o Tappim wydane są w dwóch różnych seriach. Jedna z nich jest dla nieco młodszych dzieci, choć i mój 7-latek nadal je uwielbia :) Są tam kolorowe ilustracje, mniej tekstu, mniej stron, kilka różnych historii... Ta książka, którą dzisiaj Wam prezentuję jest dla starszaków i rozdziały są tutaj dłuższe, tekstu jest więcej, ilustracji mniej, a na dodatek są one czarno-białe. Jest tutaj zamieszczona jedna opowieść. Całość jest bardzo fajna, ładna, ciekawa. Zdecydowanie godna polecenia, więc nie przedłużając - koniecznie musicie poznać Tappiego :)

Tappi trafia do Magicznego Ogrodu. Panuje tu okropny bałagan. Pani Ogrodziejka nie opiekuje się tym wyjątkowym miejscem. Wiking chce się z nią spotkać, co okazuje się trudne do wykonania. Może jednak liczyć na przyjaciół i wyjątkowych mieszkańców tego miejsca.

Świetna seria, którą gorąco polecam. Dzieci ją uwielbiają. Jest uniwersalna i bardzo wartościowa.

Kolejna historia z Tappim, w której mieliśmy okazję uczestniczyć. Ogromny Wiking tym razem stał się zapracowanym ogrodnikiem, walczył u boku odważnych karpii i stał się maleńki niczym skrzat. Zabawne, pouczające przygody dla najmłodszych, gdzie rodzic może połamać sobie jeżyk na imionach poszczególnych postaci ;)

Zagubieni. Tom 1. Inwazja
Marcin Mortka0
Okładka ksiązki - Zagubieni. Tom 1. Inwazja

Dorian Tomlinson marzy o tym, aby zostać kosmicznym pilotem. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w roku 2313 wszyscy nastoletni chłopcy o tym marzą. No, może...

Tappi i wielka burza
Marcin Mortka0
Okładka ksiązki - Tappi i wielka burza

Zapraszamy do Szepczącego Lasu! Poznasz tutaj wspaniałych przyjaciół i przeżyjesz wiele niezapomnianych przygód. Każda książeczka zawiera dziesięć całkiem...