Tata

Znani ojcowie, m.in. Andrzej Grabowski, Tomasz Karolak, Przemek Saleta i Michał Wiśniewski, opowiadają o swoich ojcach i własnym ojcostwie.

Po co dziecku ojciec? A może wystarczy mu sama matka, która dziś przecież może już na niego zarobić? Co zamiast patriarchatu? Jak kształtuje się nowy tata: wrażliwy, i niewymierzający fizycznych razów? Gdzie młody ojciec ma szukać wskazówek, skoro stare zasady nie działają w nowym świecie? Ojcowie znani i popularni ze świata kultury, sportu i polityki opowiadają o tym, co się zmieniło, o nowych zadaniach ojca w rodzinie, społeczeństwie i życiu. O tym, czy ojciec jest zawsze tatą i który jest ważniejszy. Historie zaskakujące, ważne, ciekawe i warte refleksji.

W tej książce nie uda się znaleźć wszystkich odpowiedzi na te pytania. Jej bohaterowie cały czas ich szukają. Ale może po przeczytaniu tych rozmów łatwiej będzie wpaść na jakiś trop? Tata, który zastanawia się nad swoja rolą, to dla dziecka najlepszy prezent. Zaryzykowałabym nawet, że lepszy niż play station.

Informacje dodatkowe o Tata :

Tata - opinie o książce

Avatar użytkownika - Betka
Betka
Przeczytane:2014-03-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku,
Sonia Ross z zawodu dziennikarka, autorka bajek dla dzieci i scenarzystka w rozmowach ze znanymi ludźmi. Każda kolejna rozmowa porusza temat jak to być ojcem we współczesnym świecie. Znani ze świata muzyki, kultury, sportu opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z bycia ojcem. Jakim modelami, zasadami wychowania kierują się wychowując swoje dzieci oraz jaką rolę w ich życiu odegrali ich ojcowie. W tej książce nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi jaki powinien być współczesny ojciec. Czy taki co pogra na komputerze, skarci, przytuli, opowie bajkę to wszystko zależy od charakteru danego człowieka. Polecam jako przerywnik miedzy innymi pozycjami gdyż są to rozmowy niejednokrotnie pełne ciepła i miłości a także zadumy. Mnie szczególnie przypadły rozmowy przeprowadzone przez Panią Ross z Markiem Siudymem oraz Tadeuszem Woźniakiem. Moja ocena 5/6 .