Ten s³ynny kostium

Ocena: 6 (1 g³osów)
Bluzka mia³a zostaæ wykonana ze szczególnego rodzaju jedwabnej szarmezy. Tkanina by³a niezrównanie miêkka, tote¿ trzeba by³o zszyæ j± za pomoc± czarów i nadziei. Kostium by³ niewiarygodnie delikatny i dekadencki. Wszystko w nim by³o luksusowe i zmys³owe – i na tym polega³a jego tajemnica. Kopia czy nie, uszycie czego¶ takiego by³o niewyobra¿alne. Cudownie niewyobra¿alne. Kate wiedzia³a, jakie zachwyty wzbudzi ten piêkny strój, kiedy ubierze go Jackie Kennedy. Pierwsza Dama by³a ikon± stylu, ka¿da kobieta chcia³a wygl±daæ tak jak ona. Kate zna³a jej ubrania na pamiêæ. Ka¿da pliska, ka¿dy szew, ka¿da haftka przechodzi³a przez jej rêce. To ona uszy³a legendarny ró¿owy kostium à la Chanel. N.M. Kelby wyrafinowanym literackim ¶ciegiem zszywa ze sob± losy dwóch kobiet – jednej stoj±cej w ¶wietle reflektorów, drugiej wiecznie ukrytej za kulisami. Ukazuje od podszewki ¶wiat tworz±cej siê amerykañskiej mody, opisuj±c sieæ zmagania nowojorskiego butiku ChezNinon z europejsk± królow± mody – Coco Chanel. Efektem jest powie¶æ niczym kreacja hautecouture – ol¶niewaj±ca, elegancka, ponadczasowa.

Informacje dodatkowe o Ten s³ynny kostium:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2015-06-01
Kategoria: Literatura piêkna
ISBN: 978-83-240-2691-3

wiêcej

Kup ksi±¿kê Ten s³ynny kostium

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Ten s³ynny kostium - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - anim
anim
Przeczytane:2015-06-29, Ocena: 6, Przeczyta³em,
ksi±¿ka jest ¶wietna, bardzo ciekawa i niesamowita historia dziêki autorce mo¿emy przenie¶æ siê w czasie, zobaczyæ zamach na prezydenta z zupe³nie innej perspektywy. Bardzo mi siê podoba³a.
Avatar u¿ytkownika -

Przeczytane:2015-06-17,
Jackie Kennedy - kobieta nieskazitelna, Pierwsza Dama, ¯ona, ikona mody lat 60. i 70. - zawsze w centrum uwagi, w ¶wietle reflektorów. To jednak nie ¿ona JFK zosta³a g³ówn± bohaterk± ksi±¿ki. Jest ni± bowiem jedna z szwaczek pracowni krawieckiej Chez Ninon - Kate. Kate przyby³a do Stanów z Irlandii, w której pozostawi³a dom rodzinny i ukochanego ojca. Szycie jest ca³ym jej ¿yciem, a szycie dla tak wyj±tkowej osoby jak± jest ¿ona prezydenta Kennedy'ego to dodatkowy zaszczyt. Ca³e ¿ycie Kate skupia siê wokó³ pracy, która jest nie tylko obowi±zkiem, ale przede wszystkim ukochan± pasj±. Historia Kate i Jackie Kennedy splata siê wraz z zamówieniem Bia³ego Domu, na szczególny kostium dla pani prezydentowej - bowiem na idealn±, ró¿ow± kopiê zestawu Chanel. Ten "piêkny kostium" - jak mówi³ o nim agent Secret Service, który w³asnym cia³em os³ania³ Jackie w czasie zamachu w listopadzie 1963, towarzyszy nam przez ca³y utwór. Szczególnie ulubiony kostium ¯ony, na którym pó¼niej zastyg³y krople krwi prezydenta. Ten s³ynny kostium - to ksi±¿ka, któr± czyta siê jednym tchem, która pozwala siê zamy¶liæ i rozmarzyæ. Historia opowiedziana przez pani± Nicole Mary Kelby to fikcja literacka, oparta jednak na faktach i z niewymuszon± elegancj± ukazuj±ca kulisy "wielkiego ¶wiata". Polecam j± wszystkim mi³o¶niczkom rodziny Kennedych, s³ynnych domów mody, tym które zaczytuj± siê w literaturze kobiecej i tej opisuj±cej ¿ycie s³ynnych kobiet na przestrzeni wieków, a tak¿e wszystkim, którzy licz± na lekturê przyjemn±, momentami rozczulaj±c± z odrobin± klasy i elegancji.
Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;