W latach 2005-2011 drukiem ukazały sie najpierw pisma katechetyczne Księdza Franciszka Blachnickiego. Obecnie zamierzeniem wydawniczym jest wydanie dwóch tomów pism z zakresu teologii pastoralnej ogólnej. Tom pierwszy zawiera wydany w 1970 r., na małej poligrafii, skrypt dla studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego „Teologia pastoralna ogólna”. Cz. 1: „Wstęp do teologii pastoralnej. Teologiczne zasady duszpasterstwa”. Tom drugi – jego pracę habilitacyjną, która ukazała się również nakładem małej poligrafii jako skrypt dla studentów KUL, „Teologia pastoralna ogólna. Cz. 2: „Eklezjologiczna dedukcja teologii pastoralnej” (Lublin 1971). Część pierwsza teologii pastoralnej jest przygotowaną przez Autora dla celów dydaktycznych wersją własnej pracy doktorskiej „Pośrednictwo zbawcze Kościoła w ujęciu Franciszka Ksawerego Arnolda. Problem zasady formalnej teologii pastoralnej” (Lublin 1965). Nadto skrypt jest bogatszy od doktoratu o część B, która stanowi zarys nowej teologicznej zasady duszpasterstwa i teologii pastoralnej skoncentrowanej wokół pojęcia wspólnoty/koinōnia/communio. Tę nową zasadę przedstawił Sługa Boży w pracy habilitacyjnej, proponując kolejne eklezjologiczne ujęcie życia Kościoła i teologii pastoralnej jako teologii tego życia. Podobnie jak w opracowaniach wcześniejszych, starano się oddać wiernie treść wykładu, ingerując tylko tam, gdzie wymagały tego względy adiustacji, merytorycznej poprawności tekstu lub poprawności zapisu terminów czy nazwisk, które zostały błędnie przytoczone

Informacje dodatkowe o TEOLOGIA PASTORALNA OGÓLNA. Tom 1, część 1: Wstęp do teologii pastoralnej. Teologiczne zasady duszpasterstwa:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Salezjańskie
Data wydania: 2015-10-14
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7201-448-1

Kup książkę TEOLOGIA PASTORALNA OGÓLNA. Tom 1, część 1: Wstęp do teologii pastoralnej. Teologiczne zasady duszpasterstwa

TEOLOGIA PASTORALNA OGÓLNA. Tom 1, część 1: Wstęp do teologii pastoralnej. Teologiczne zasady duszpasterstwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2016-10-17, Ocena: 5, Przeczytałam,
bardzo trudna, ale bardzo treściwa pozycja, wiele się z niej nauczyłam i wiele się dowiedziałam, dziekuję