Teraz i zawsze

Dla Mai najważniejsza jest rodzina. Nie wyobraża sobie życia bez męża i synka, ale wie, że wkrótce przegra walkę z chorobą i będzie musiała odejść. Jednak jeszcze nie teraz. Przecież potrzebuje czasu na to, by ich przygotować.

Kocha tak bardzo, że udaje jej się powrócić i pomóc najbliższym ułożyć życie na nowo. Zrobi wszystko, żeby Steven znów mógł się zakochać, a Josh miał prawdziwą, pełną rodzinę. W tej misji pomaga jej Barney - niezwykły pies, który czasami wydaje się rozumieć uczucia ludzi lepiej niż oni sami.

Książka Carolyn Egan to piękna, wzruszająca opowieść o tym, że ci, którzy kochają, nigdy nie odchodzą na zawsze. Bo czasami wystarczy odrobina miłości i promyk nadziei, żeby na nowo dostrzec szczęście.

Informacje dodatkowe o Teraz i zawsze:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-03-17
ISBN: 978-83-240-2105-5

Kup książkę Teraz i zawsze

Teraz i zawsze - opinie o książce

Avatar użytkownika - frolic
frolic
Przeczytane:2013-05-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
„Teraz i zawsze” to kolejna z nowej serii książek „Dobre strony” Znaku. To powieść dla tych, którzy lubią, kiedy książka głęboko porusza, wywołuje łzy i mówi o sprawach ważnych i fundamentalnych, a przy tym nie brak w niej i uśmiechu, bo w końcu wiadomość, którą niesie, jest jak najbardziej pozytywna. Książka Carolyn Egan opowiada o szczęśliwej rodzinie, której sielankę zburzyła przedwczesna śmierć matki. Jednak nawet śmierć nie jest przeszkodą, gdy ludzie się kochają i dbają o swoje wzajemne dobro. Naprawdę świetnie i szybko się czyta, polecam.

Treść niełatwa i na początku trudno było mi się odnaleźć , dopiero po chwili wszystko ułożyło mi się w głowie i przyporządkowałam zmarłą matkę chłopca na swoje miejsce. To książka o śmierci trudnej dla małego dziecka- o śmierci matki -najbliższej osoby , o tym jak chłopiec wraz z ojcem radzą się w tak trudnej sytuacji. Jak próbują wspólnie odnaleźć sens życia poprzez spędzanie z sobą czasu 24 h /dobę. Przychodząc codziennie na plac zabaw poznają nowe osoby, matki z dziećmi i nawet nie zdaja sobie sprawy z tego, że wśród tych osób jest ONA w innej postaci.

Przepiękna i dająca nadzieję lektura.