Testament Matarese’a

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2010-07-09
ISBN: 978-83-7659-217-6
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Enter Scofield i Wasyl Talenikow to dwaj zakonspirowani agencji wrogich sobie rządów. Przebiegli, doświadczeni i śmiertelnie niebezpieczni darzą się czystą nienawiścią. Okoliczności zmuszą ich, by zwarli szyki przeciwko wspólnemu nieprzyjacielowi. Trwa zimna wojna. Dwa tajemnicze morderstwa wstrząsają rządami USA i ZSRR. Podejrzenia wywiadowców kierują się na dwóch superagentów, rozpoczyna się nagonka… Ścigany przez Politbiuro Talenikov, były oficer KGB, dowiaduje się o istnieniu tajemniczej organizacji Materase’a, której działania mogą zagrozić kruchej równowadze między mocarstwami. Sam, osaczony przez dawnych współpracowników, nie wygra – potrzebuje pomocy. Jest tylko jedna osoba zdolna wesprzeć Talenikova w walce z potężnym ugrupowaniem, którego członkowie zasiadają na najwyższych rządowych stanowiskach. Ale czy po latach nieustającej wojny, Talenikov i Scofield będą umieli się porozumieć? Jak długo przetrwa tymczasowe zawieszenie broni. Jedna z najlepszych i najbardziej dopracowanych powieści Ludluma, znakomity szpiegowski thriller z wyraziście zaakcentowanymi postaciami i skomplikowaną fabułą rozgrywający się na tle wydarzeń okresu Zimnej Wojny.
Eli1605 Linia koment
andr Linia koment