Testowanie oprogramowania. Podręcznik dla początkujących

Testuj programy i śpij spokojnie!

Ogólna teoria testowania, czyli po co nam testy i jak sobie z nimi radzić
    Projekt a proces testowania, czyli kiedy zacząć testować i jak to robić z głową
    Automatyzacja i dokumentacja, czyli jak ułatwić sobie pracę podczas testowania

Testowanie oprogramowania jest niesłychanie ważnym czynnikiem, wręcz decydującym o sukcesie lub porażce systemu, aplikacji czy sieci. Bezlitośni użytkownicy wykryją najdrobniejszy błąd, skutkujący choćby niewielkim spowolnieniem działania programu… i nie omieszkają wyrazić swojej opinii w internecie. Jeśli chcesz uniknąć takich niespodzianek, a ponadto zależy Ci na jak najszybszym ukończeniu realizowanego projektu i wypuszczeniu perfekcyjnego produktu, musisz natychmiast zacząć go testować!

Ta książka pomoże Ci zorientować się w metodach i technikach testowania. Jej autor, praktyk z wieloletnim doświadczeniem, zawarł w niej informacje o narzędziach i procesach, opisał również własne doświadczenia związane z konkretnymi projektami. Dowiesz się między innymi, jak radzić sobie na kolejnych etapach weryfikacji jakości oprogramowania — wybrać odpowiedni typ testu i przejść przez proces jego projektowania — a także jak uporać się ze znużeniem nieustannym testowaniem. Odkryjesz też, do czego służy automatyzacja i jak przejrzyście dokumentować całe przedsięwzięcie. Usuń błędy, zanim zaczną sprawiać Ci kłopoty!

Poziomy wykonywania testów
    Typy testów
    Wprowadzenie do projektowania testów
    Psychologiczne aspekty procesu testowania
    Syndrom zniechęcenia testami
    Testowanie usług sieciowych (WebServices)
    Wprowadzenie do automatyzacji testów
    Generowanie sumy kontrolnej i danych testowych
    Membrane HTTP/SOAP Monitor
    SoapUI

Postaw na jakość! To się opłaca!

Informacje dodatkowe o Testowanie oprogramowania. Podręcznik dla początkujących:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2014-08-26
Kategoria: Informatyczne

Kup książkę Testowanie oprogramowania. Podręcznik dla początkujących

Testowanie oprogramowania. Podręcznik dla początkujących - opinie o książce

Okablowanie strukturalne sieci. Teoria i praktyka. Wydanie III
Rafał Pawlak0
Okładka ksiązki - Okablowanie strukturalne sieci. Teoria i praktyka. Wydanie III

Zaprojektuj niezawodną sieć teleinformatyczną! Charakterystyka i cele tworzenia systemu okablowania, czyli elementarz projektanta Elementy składowe...