Opis ksiązki
Kup Teraz

Theodore Boone. Młody prawnik

Ocena ( 2 osoby )
4.0
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-11-09
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788324137794
Liczba stron: 240
Dodał/a książkę:AgnSz
Recenzja - Theodore Boone. Młody prawnik

Jego rodzice są prawnikami. Przyjaciele rodziców są prawnikami. Jego przyjaciele są prawnikami. Jego pies wabi się Sędzia, a on marzy, żeby zostać prawnikiem. Jego marzenie spełni się szybciej niż to możliwe. Theodore Boone zostanie wciągnięty w sam środek sensacyjnego procesu o zabójstwo. Bezwzględny morderca jest o włos od wymknięcia się sprawiedliwości, i tylko Theo może sprawić, by prawo zwyciężyło.

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Young lawyer według GrishamaJohn Grisham znany jest z takich bestsellerów jak „Firma”, „Raport Pelikana” czy „Klient” i uznawany za wybitnego autora thrillerów sądowych. Tym razem postanowił poszerzyć krąg odbiorców adresując swoją nową serię do młodzieży, zafascynowanej prawem, prawnikami i skomplikowanym procesem dochodzenia do prawdy.„Theodore Boone. Młody prawnik” to pasjonująca powieść napisana właśnie z myślą o nastoletnich czytelnikach, choć dorośli fani autora równie chętnie po tę

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Ewfor plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-28, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie czytelnicze 2015,
Tytułowy Theodore to trzynastoletni chłopiec wychowywany w rodzinie prawniczej, który w przyszłości ma zamiar pójść w ślady rodziców. W budynku sądu zna go każdy. Na wokandzie sądowej rozpoczyna się właśnie proces mężczyzny oskarżonego o zamordowanie własnej żony. Zarówno oskarżyciel jak i obrońca nie mają mocnych dowodów na udowodnienie swoich racji, ale każdy z nich stara się za wszelką cenę przekonać Ławę Przysięgłych. Pewnego dnia do Theodore przychodzi jego kolega i oznajmia, że zna kogoś kto widział mordercę kobiety, ale nie chce się ujawnić ponieważ jest nielegalnym imigrantem. Chłopiec próbuje wziąć sprawy w swoje ręce jednocześnie nie narażając potencjalnego świadka. Czy mu się uda przekonać sędziego o winie oskarżonego i czy uda mu się nakłonić tego ważnego świadka do ujawnienia się, tego oczywiście nie zdradzę.

Książka jest dość cienka i czyta się ją wyjątkowo szybko. Autor ma taki styl pisania, że potrafi zatrzymać czytelnika. W tej powieści nie ma zbyt wielu zawiłych wątków prawnych jakie można znaleźć w innych książkach Grishama, tych typowo dla dorosłych. Ta lektura jest napisana bardzo czytelnym jak dla laika prawniczego stylem co bardzo ułatwia czytanie. Bohaterowie tej powieści, i tu mam na myśli zarówno chłopca jak jego rodziców, wuja czy nawet głównego sędziego ukazani są w bardzo pozytywnym świetle, i wzbudzają nie tyle zaufanie co dają się po prostu polubić.

Treść książki podzielona jest na krótkie rozdziały z dużą ilością ciekawie skonstruowanych dialogów, i może dlatego czyta się ją wyjątkowo szybko. Ktoś, kto zna książki tego autora wie, czego może się spodziewać po jego powieści. Zbrodnia doskonała, anonimowy świadek, który nie może wyjść z ukrycia, i... doskonały prawnik to cechy powieści. I tym razem udało się autorowi stworzyć ciekawego bohatera i wyjątkowo ekscytującą intrygę. Ale nie tylko to jest atutem powieści, jak dla mnie wyjątkowe jest również przedstawienie prawa od strony wewnętrznej wymiaru sprawiedliwości, obraz sądu i systemu w nim obowiązującego ukazany został w wyjątkowo przystępny sposób.

Mnie wystarczyło spojrzeć na okładkę, a już wiedziałam, że muszę tę książkę przeczytać, okładka niby taka zwyczajna, niepozorna a jednak rzucająca się w oczy.

Właściwie nie musiałabym już dodawać, że polecam tę książkę zwłaszcza miłośnikom dobrego kryminału. Książka wprawdzie skierowana jest do młodzieży, ale ja (która wiek młodzieńczy mam już dawno za sobą) przeczytałam ją jednym tchem.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach: 52 książki 2013,
Zdecydowanie na plus - ukazanie przez autora w sposób bardzo przejrzysty amerykańskiego systemu prawnego. Zdecydowanie na minus - rozczarowujące zakończenie (brak zakończenia procesu, czyli summa summarum głównego wątku), kreacja bohatera przerysowana, naciągana. Zabrakło i fascynującego bohatera, i ekscytującej intrygi.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Theodore Boone. Młody prawnik Dziewczyna w ciemności
PAUW MARION
Okładka - Theodore Boone. Młody prawnik Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Theodore Boone. Młody prawnik Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Theodore Boone. Młody prawnik Sacrifice
Sharon Bolton
Okładka - Theodore Boone. Młody prawnik Pochodzenie bogów
ANDREW COLLINS
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów