Thorgal. Oko Odyna, tom 2

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2014-03-03
Kategoria: Komiksy
Dodał/a książkę:elibri

Druga część serii fantasy opowiadającej o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego pośród wikingów Północy.

Kilkunastoletni skald - czyli poeta i pieśniarz - Thorgal dał słowo zaklętym w wieloryby siostrom Minkelsönn, że zdejmie z nich przekleństwo. W tym celu musi odnaleźć pod górą zwaną Kowadłem Thora siedzibę trzech Norn, które przędą los ludzki i boski. Tylko one mogą wiedzieć, co zrobić, aby wielka bogini Frigg uwolniła siostry od swej klątwy. Młody skald jest przekonany, że oczarowane jego pięknym głosem Norny pomogą mu w wykonaniu zadania. A musi się spieszyć, bo cierpiący od dawna głód mieszkańcy jego wioski w każdej chwili mogą zjeść trzy schwytane wieloryby, w których ciałach kryją się duchy sióstr Minkelsönn.

Seria Thorgal - Młodzieńcze Lata jest tworzona przez urodzonego w 1954 roku francuskiego scenarzystę Yanna Le Pennetiera oraz o osiemnaście lat młodszego rosyjskiego rysownika Romana Surżenkę. Artyści są też autorami rozpoczętej w 2011 roku serii Louve, opowiadającej o córce Thorgala.