Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki. Historia mego życia

Wydarzenia z końca grudnia 2006 i początku stycznia 2007 roku związane z moim losem zupełnie unicestwiły moje pragnienie bycia nieznanym. Podłożem stała się decyzja Jego Świątobliwości Benedykta XVI o mianowaniu mnie metropolitą warszawskim. Wtedy określone, nie znane mi do końca siły rozpoczęły atak medialny przeciw mojej osobie. Argumentem w ich rękach było nie to, co zrobiłem, ale to, czego nie zrobiłem. I tak sprawa urosła do rangi problemu wagi państwowej, a kto wie czy nie światowej…

Informacje dodatkowe o Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki. Historia mego życia:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-01-02
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7257-593-7

Kup książkę Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki. Historia mego życia

Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki. Historia mego życia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2015-03-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52książki/2015,
Autobiografia pokazująca w sposób zwięzły historię Kościoła w powojennej Polsce i własne losy aż po wydarzenia z lat 2006/2007 związane z oskarżeniami i toczącą się dyskusja nt współpracy z SB. Dla mnie książka ciekawa z uwagi na opisywane stosunki na linii władza - Kościół na przestrzeni kilkudziesięciu lat, opisane (krótko)lata wojenne z działającymi różnymi formacjami partyzanckimi na Zachodnim Roztoczu i relacjami ich z rodzinną wioską. W tych historiach rozsiane gdzie nie gdzie przemyślenia autora dotyczące życia, postawy ludzi w pracy, bycia prawdziwym człowiekiem - myśli, nad którymi warto się zastanowić.