OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Tomkowe historie

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Goneta.net
Data wydania: 2010-03-19
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-926526-9-4
Liczba stron: 42
Dodał/a książkę:AnetaGo
Recenzja - Tomkowe historie

Przed Wami zestaw krótkich historii opowiedzianych z poziomu pięcioletniego Tomka. Dziecięca wyobraźnia i wrażliwość przeplata się z mentorską wiedzą dorosłego. Wszystko okraszone przepięknymi grafikami oddającymi charakter tekstu.

 

„[…]W tramwaju Tomek, siedząc u Taty na kolanach, poczuł na sobie czyjś wzrok. Zaczął rozglądać się dookoła i ze zdziwieniem stwierdził, że patrzą na niego guziki z koszuli Taty. Guziki nie wyglądały na zadowolone. — Nareszcie nas zauważyłeś — powiedział Guzik Trzeci Od Góry. — Już chciałyśmy zacząć głośno syczeć — dodał Guzik Czwarty Od Góry. — O co wam chodzi guziki, dlaczego jesteście takie zdenerwowane? — zapytał Tomek.[…]”. [fragment jednego z opowiadań, „Tomkowe historie”, Warszawa, styczeń 2009, wydawnictwo Goneta.net]

 

Książka do ściągnięcia w formacie pdf, a potem do poczytania na komputerze, palmtopie, netbooku, notebooku, telefonie albo na wydruku. Książka, mimo że mieści się na kilkudziesięciu stronach, nie zajmuje miejsca na półce, nie kurzy się i może być zawsze pod ręką. Czytanie na ekranie dla malucha może mieć tę dobrą stronę, że łączy się staromodne czytanie dla dzieci z nowoczesnością - tak bardzo zawsze intrygującą małe dzieci. 

Recenzja
redaktor Linia koment
Na półkach:

„Tomkowe historie” Olafa Tumskiego to zbiór krótkich, ciekawych opowiadań dla najmłodszych czytelników. I choć nie zachwyca mnie oprawa graficzna, przyznać muszę, że jest to książka, która pozwoli rozpocząć nawet z bardzo małymi dziećmi rozmowy na tematy ważne. A przy tym warto podkreślić, że całość czyta się wyśmienicie. W książce Tumskiego odnajdujemy dziesięć opowiastek opowiadających o życiu pięcioletniego Tomka. Dzięki kolejnym opowiastkom mamy okazję poznać jego rozkład dnia oraz bliżej przyjrzeć się rodzinie Tomka

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Kowalewa plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Książki dla dzieci elektroniczne? Ktoś mnie już pytał, jak to sobie wyobrażam. A ja na to, że to świetny pomysł na wspólne czytanie. Litery można powiększyć do monstrualnych rozmiarów. Czytające dziecko może sobie samo je poczytać wtedy. A to mniejsze - no przecież każdy, kto ma takiego malucha w domu i komputer, to doskonale wie, że ten maluch jest tak zaciekawiony tą "zabawką" mamusi czy tatusia, że prędzej czy później będzie próbował poznać nieznane. Czemu od razu nie zrobić tego kroku wspólnie, ale za to z książką. A ta książka jest niezwykła. Jedyna w swoim rodzaju. To nie opowiadanie dorosłego dla dzieci, ale dziecka dla dziecka. Można znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia. Każde dziecko ma mnóstwo pytań i swój niewyobrażalny świat wyobraźni.

Spróbujcie! Naprawdę warto!
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Tomkowe historie Tajemnica starego kominka
Krzysztof Dmowski
Okładka - Tomkowe historie Wojownik z Krainy Siedmiu Wzgórz
Robert Wójcik
Okładka - Tomkowe historie Zarys ewolucji obrazu Wszechświata
Janusz Szablicki
Okładka - Tomkowe historie Torpedowy turkot
Patryk Daniel Garkowski
Okładka - Tomkowe historie Równy gość
Waldemar Lejdward
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów