Tomkowe historie

Data wydania: 2010-03-19
ISBN: 978-83-926526-9-4
Dodał/a książkę:AnetaGo
Recenzja - Tomkowe historie

Przed Wami zestaw krótkich historii opowiedzianych z poziomu pięcioletniego Tomka. Dziecięca wyobraźnia i wrażliwość przeplata się z mentorską wiedzą dorosłego. Wszystko okraszone przepięknymi grafikami oddającymi charakter tekstu.

„[…]W tramwaju Tomek, siedząc u Taty na kolanach, poczuł na sobie czyjś wzrok. Zaczął rozglądać się dookoła i ze zdziwieniem stwierdził, że patrzą na niego guziki z koszuli Taty. Guziki nie wyglądały na zadowolone. — Nareszcie nas zauważyłeś — powiedział Guzik Trzeci Od Góry. — Już chciałyśmy zacząć głośno syczeć — dodał Guzik Czwarty Od Góry. — O co wam chodzi guziki, dlaczego jesteście takie zdenerwowane? — zapytał Tomek.[…]”. [fragment jednego z opowiadań, „Tomkowe historie”, Warszawa, styczeń 2009, wydawnictwo Goneta.net]

Książka do ściągnięcia w formacie pdf, a potem do poczytania na komputerze, palmtopie, netbooku, notebooku, telefonie albo na wydruku. Książka, mimo że mieści się na kilkudziesięciu stronach, nie zajmuje miejsca na półce, nie kurzy się i może być zawsze pod ręką. Czytanie na ekranie dla malucha może mieć tę dobrą stronę, że łączy się staromodne czytanie dla dzieci z nowoczesnością - tak bardzo zawsze intrygującą małe dzieci.

Recenzja
redaktor Linia koment
Na półkach:

„Tomkowe historie” Olafa Tumskiego to zbiór krótkich, ciekawych opowiadań dla najmłodszych czytelników. I choć nie zachwyca mnie oprawa graficzna, przyznać muszę, że jest to książka, która pozwoli rozpocząć nawet z bardzo małymi dziećmi rozmowy na tematy ważne. A przy tym warto podkreślić, że całość czyta się wyśmienicie. W książce Tumskiego odnajdujemy dziesięć opowiastek opowiadających o życiu pięcioletniego Tomka. Dzięki kolejnym opowiastkom mamy okazję poznać jego rozkład dnia oraz bliżej przyjrzeć się rodzinie Tomka

Kowalewa plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Książki dla dzieci elektroniczne? Ktoś mnie już pytał, jak to sobie wyobrażam. A ja na to, że to świetny pomysł na wspólne czytanie. Litery można powiększyć do monstrualnych rozmiarów. Czytające dziecko może sobie samo je poczytać wtedy. A to mniejsze - no przecież każdy, kto ma takiego malucha w domu i komputer, to doskonale wie, że ten maluch jest tak zaciekawiony tą "zabawką" mamusi czy tatusia, że prędzej czy później będzie próbował poznać nieznane. Czemu od razu nie zrobić tego kroku wspólnie, ale za to z książką. A ta książka jest niezwykła. Jedyna w swoim rodzaju. To nie opowiadanie dorosłego dla dzieci, ale dziecka dla dziecka. Można znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia. Każde dziecko ma mnóstwo pytań i swój niewyobrażalny świat wyobraźni.

Spróbujcie! Naprawdę warto!
Magdalena Kułaga
Sabat Czterdziestek
Śmiertelna rozgrywka
Rikuś

KANAŁ RSS | REGULAMIN |REDAKCJA/KONTAKT |WSPÓŁPRACUJEMY | WWW.GRANICE.PL 1999-2016 WŁAŚCICIEL: W&W