Torsje

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 2013-08-28
ISBN: 978-83-7805-799-4
Dodał/a książkę:czytam

Ta książka to bunt. Przeciwko beznadziejności tego świata. Całemu złu, które rozgrywa się wokół nas, na które nie mamy wpływu. Dlaczego nie potrafimy być szczęśliwi? Dlaczego sami siebie niszczymy i dlaczego tak trudno wybaczyć drugiej osobie? I przede wszystkim czy nasze przeżycia odciskają na nas piętno, na które jedynym lekarstwem są torsje?

Autor przedstawia historię Aleksa, pisarza, którego losy splatają się z losem młodej studentki Glorii. Ona ma być remedium na jego niemoc twórczą, on ma sprawić, by jej życie wróciło na właściwe tory. Jednak nic nie jest takie proste i oczywiste, jak się Aleksowi wydaje. Poznaje tajemnicę Glorii i nieświadomie zaczyna grać rolę, jaką mu wyznaczyła. Doprowadzi to do wydarzeń, których ani Aleks, ani Czytelnik nie mają prawa się spodziewać.

Magdalena Kędzierska

O Autorze:

Łukasz A. Zaranek (ur. 1 czerwca 1982 roku w Wągrowcu) – pisarz, poeta, dziennikarz, humanista. W latach 2001–2006 studiował filologię polską na UAM w Poznaniu. Swoje życie i pasje dzieli na kilka płaszczyzn: działalność społeczna, kulturalna i sportowa, polityka samorządowa, dziennikarstwo, praca z osobami niepełnosprawnymi, literatura. W 2011 roku wyszła jego debiutancka książka Nadyia, która szybko zyskała miano kontrowersyjnej. Autor wierszy i tekstów piosenek, publikuje w lokalnej prasie. Podróżnik po krajach basenu Morza Śródziemnego, jak i po meandrach ludzkich dusz. Introwertyczny filantrop o wrażliwości romantyka, zaczytany w Mendozie, Bukowskim, Houellebecqu i Kosińskim, wierzący – podobnie jak Bułhakow – że wszyscy ludzie są w gruncie rzeczy dobrzy.

reader plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Rewelacyjna książka! Niesamowita fabuła,zaskakująca ,docierająca do duszy czytelnika.Uwielbiam i czekam na kolejną książkę autora "Torsji". Z przyjemnością polecam.
Mariita Linia koment
jurata Linia koment
bbo Linia koment
Okładka - Torsje Lucyfer
Adam Luck
Okładka - Torsje Przygody Szarobrzuszka. Na łące
Barbara Sadowska
Okładka - Torsje Co można znaleźć?
Beata Galuba-Filipp
Okładka - Torsje Przeznaczenie