Tradycje katolickie

"Czym różni się msza święta w naszej parafii od rytuału sprawowanego w nadmorskim meksykańskim kurorcie? Co oznaczają kolory szat liturgicznych? Książka pozwala sprawdzić, w jaki sposób bogate religijne tradycje ożywają w świątyniach całego świata. Naświetla też zmiany obrządku, które następują na naszych oczach i stanowią przedmiot ożywionych dyskusji. Tradycje katolickich inspirują do refleksji i pokazują, że bogactwo tradycji może zadziwić nawet osoby blisko związane z Kościolem. Dzieje się tak za sprawą wnikliwych interpretacji różnych form modlitwy, etapów mszy, kultu Maryi i aniołów. Autorka dociera do źródeł najważniejszych form kultu ? sakramentów, procesji, różańca, rekolekcji? Książka może stać się niezastąpioną pomocą dla tych, którzy chcą wyjaśnić dzieciom, dlaczego w Wigilię pościmy, a pasterka odbywa się o północy. Poznajmy zawiłe kwestie wyboru papieży, kanonizacji i wspólnot religijnych. A przede wszystkim: spójrzmy, w jak zdumiewający sposób łączy się w Kościele tradycja i nowoczesność."

Informacje dodatkowe o Tradycje katolickie:

Wydawnictwo: Klub Dla Ciebie
Data wydania: b.d
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Tradycje katolickie

Tradycje katolickie - opinie o książce