Wydawnictwo: Borussia
Data wydania: 2009-05-13
Kategoria: Przewodniki turystyczne
ISBN: 978-83-89233-37-0
Dodał/a książkę:IwonaAnna
Książka poświęcona jest problematyce odnowy dziedzictwa wiejskiego Warmii i Mazur. Opisuje zasób dziedzictwa materialnego wsi, prezentuje bogactwo i różnorodność form historycznych kształtujących oblicze regionu. Jednakże przedmiotem rozważań nie jest sam proces dziejowy, ale historia postrzegana z perspektywy współczesnej. Jest to próba wskazania na piękno i logikę tradycyjnych form, z sugestią mądrej i twórczej ich kontynuacji. Walorem książki są publikowane po raz pierwszy, opatrzone komentarzem rysunki oraz fotografie w znakomity sposób ilustrujące omawianą problematykę.
Okładka - Tradycyjne budownictwo wiejskie na Warmii i Mazurach. Krajobrazy i formy regionalne Słodkie Sulejki
Lenz Siegfried
Okładka - Tradycyjne budownictwo wiejskie na Warmii i Mazurach. Krajobrazy i formy regionalne Erich Mendelsohn. Olsztyn - Jerozolima - San Francisco
Ita Heinze-Greenberg
Okładka - Tradycyjne budownictwo wiejskie na Warmii i Mazurach. Krajobrazy i formy regionalne Co dobrego było w peerelu?
Tamara Bołdak-Janowska
Okładka - Tradycyjne budownictwo wiejskie na Warmii i Mazurach. Krajobrazy i formy regionalne Wywołane z pamięci
Piotr Lachmann
Okładka - Tradycyjne budownictwo wiejskie na Warmii i Mazurach. Krajobrazy i formy regionalne Światologia
Kazimierz Brakoniecki