Okładka książki - Trzecia lokatorka

Trzecia lokatorka

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2009-10-09
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 83-7384-346-9
Liczba stron: 272
Tytuł oryginału:
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: Wojciech Polak

Ocena: 5 (6 głosów)

Pewnego dnia w mieszkaniu Herkulesa Poirot zjawia się młoda dziewczyna z prośbą o poradę "w sprawie morderstwa, które prawdopodobnie popełniła", ale po krótkiej rozmowie ze słynnym detektywem rezygnuje z jego pomocy, gdyż, według niej, jest on za stary. Myli się jednak. Szare komórki małego Belga nadal są niezawodne. Śledztwo ujawnia potworną intrygę, uknutą przez ludzi, którzy są ucieleśnieniem Zła.

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Avatar użytkownika - Marcik
Marcik
Przeczytane:2015-03-08, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Nie mając dawno w łapkach żadnego kryminału i korzystając z dostanego zaległego kieszonkowego zaopatrzyłam się w trzy książki A. Christie. Zaczęłam od "Trzeciej lokatorki". Trzeba na wstępie powiedzieć, że to jeden z najbardziej specyficznych kryminałów z jakiem maiłam do czynienia. Jeżeli chodzi o fabułę, wygląda ona tak: do Herkulesa Poirot zgłasza się młoda dziewczyna i mówi, że chyba popełniła morderstwo. Tutaj idealnie pasuje "cytat" zaczerpnięty z krótkiego opisu na końcu książki: " Zazwyczaj zmartwieniem Herkulesa Poirot jest tożsamość mordercy, znacznie rzadziej ofiary. A co zrobić, gdy sam fakt popełnienia zbrodni jest wątpliwy?". Jeżeli mam być szczera, to do tej pory za bardzo nie wiem co o tej książce myśleć. Zdecydowanie była to najmniej schematyczne książka tejże autorki. W końcu sam detektyw, już bardzo zrozpaczony wykrzykuje: "Schemat! Królestwo za schemat!".
Link do opinii
Avatar użytkownika - Mateusztokarz
Mateusztokarz
Przeczytane:2012-07-30, Ocena: 4, Przeczytałem,
To pierwsza książka pani Christie, którą przeczytałem kilka lat temu. Zagadka jest trudna do odkrycia, nie wskazałem poprawnie ani sprawców zbrodni, ani też motywów jej popełnienia. Bardzo prosty, przystępny język i objętość sprawiają, że można przeczytać w przeciągu jednego dnia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Petrus13452
Petrus13452
Ocena: 2,
nudna
Inne książki autora
Tajemnicza historia w Styles
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Tajemnicza historia w Styles

Klasyczny kryminał, w którym pojawia się po raz pierwszy genialny mały Belg - Herkules Poirot. Court, właścicielka rezydencji Styles, umiera otruta. Podejrzenie...

Zwierciadło pęka w odłamków stos
Agata Christie0
Okładka ksiązki - Zwierciadło pęka w odłamków stos

Panna Jane Marple bardzo się nudzi. Lekarz zabronił jej pracy w ogródku i spacerów, zalecił jednak dla rozrywki rozwiązanie jakiejś zagadki kryminalnej...

Top 5 książek
Złodziejka książek
Markus Zusak
Okładka książki - Złodziejka książek
Ostatnia królowa
Gortner C.W.
Okładka książki - Ostatnia królowa
Dziewczyny z Syberii
Anna Herbich
Okładka książki - Dziewczyny z Syberii
Reklamy