Opis ksiązki
Okładka - Trzepot skrzydeł
Kup Teraz

Trzepot skrzydeł

Ocena ( 21 osób )
4.8
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2008
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-08-04224-3
Liczba stron: 169
Dodał/a książkę:grabulcia

Ciemna strona miłości, jasne oblicze odwagi...

 

Trzepot skrzydeł to opowieść o młodej kobiecie, która ma męża, pracę, własny dom. Z pozoru wszystko wygląda kolorowo, naszej bohaterce niczego nie brakuje, a jednak Hanka nie promienieje szczęściem. Za zamkniętymi drzwiami, gdy nikt nie widzi, jej życie zamienia się w koszmar, z którego nie potrafi się wyrwać. Dla ułożonego, dobrze zarabiającego męża jest najważniejsza na świecie. Niestety, oblicze tej miłości jest tragiczne. Gdy Hanka traci przez niego coś, na czym jej najbardziej w życiu zależało, postanawia uwolnić się z matni swoich słabości, strachu i niemocy. Przy okazji w dość zaskakujący sposób na nowo nawiązuje więź z - być może - najbliższą jej osobą...

 

Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
hania22 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta przypadkiem znaleziona książka. Polecam każdemu kto lubi z literatury popularnej "wyciągać" coś dla siebie. Trudna historia z (chyba) pozytywnym zakończeniem, pokazująca że zawsze jest dobry moment na zmiany.
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,Obyczajowe,Wyzwanie - powieści obyczajowe 2014,
Do tej pory moja styczność z twórczością Katarzyny Grocholi ograniczała się do adaptacji filmowych jej książek. Teraz wpadła mi w ręce jej książka w postaci audiobooka.

Po zapoznaniu się z opisem książki spodziewałam się wzruszającej historii żony maltretowanej przez męża sadystę. I niby to dostaję, ale nie jest to do końca to, czego się spodziewałam. To nie świadczy jednak, że książka mi się w ogóle nie spodobała. Zawiera wiele barwnych opisów, czasem pojawi się humor, chociaż z "czarnym" zabarwieniem, sarkastyczny, ale jak najbardziej pasujący do tematu. Historia tu przedstawiona została z punktu widzenia zastraszonej żony, która straciła całą wiarę w siebie. Do tego stopnia, że nawet gdy mężczyzny nie ma w domu, ona postępuje tak, jakby on sobie życzył. Trochę wytrącały mnie z rytmu retrospekcje Hani. Zwłaszcza słuchając książki, gdy na chwilę coś odwracało moją uwagę od słuchania, musiałam przewijać, by załapać o czym akurat jest mowa. Ostatni rozdział w ogóle mi tu nie pasuje, a zwłaszcza umieszczenie opisu tych wydarzeń na koniec sprawia, że zamiast podnieść na duchu, udowadniając, że można się uwolnić od takiego toksycznego związku, końcówka wprowadziła mnie w ponury nastrój.
al-ks plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Trochę trudna, ale lekka w czytaniu lektura. Jestem zszokowana historią Hani. Cieszę się, że bohaterka znalazła w sobie siłę, aby podnieść się i zacząć życie od nowa. Musimy pamiętać, aby zrobić tak samo, kiedy spotka nas coś podobnego. Polecam!
rena-56-56 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Na spotkaniu autorskim Katarzyna Grochola powiedziała, że napisała tę książkę by usprawiedliwić swoją zbyt późną reakcję na koszmar swojej przyjaciółki. Powieść uczula każdego z nas by nie zwlekać z pomocą w sytuacji w jakiej znalazła się bohaterka książki. Koniecznie trzeba przeczytać - również te osoby, które doświadczają podobnego życia, by nabrać odwagi.
violabu plusminus Linia koment
Przeczytane:2009-07-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2012 i wcześniej,
Nie jest to zwykła obyczajówka Grocholi. Nie jest to zwykła książka! "Trzepot skrzydeł" porusza niezmiernie trudny temat, jakim jest maltretowanie psychiczne i fizyczne kobiety, w tym przypadku żony. Książka momentami przeraża. Postawą męża, jak i postawą samej ofiary. Zawsze dziwiłam się, jak kobiety mogą pozwalać, aby być tak traktowanymi!? "Trzepot skrzydeł" pozwolił mi w pewien sposób zrozumieć tok ich myślenia. Jednak mimo to nie potrafię takich kobiet usprawiedliwiać. Uważam, po pierwszych symptomach złego, należy uciec z toksycznego związku. Może winne jest wychowanie w stylu idealizowania mężczyzn i uczuć - chorych uczuć, nawet za cenę własnego zdrowia i (co się zdarza) życia.
Jula567 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Piękna a zarazem smutna i niestety prawdziwa historia, którą przeżywa wiele kobiet. Lecz czas z tym skończyć! Czas powiedzieć STOP przemocy mężczyzn wobec kobiet!

A jeżeli chodzi o kobiety, które przeżyły/przeżywają to piekło należy im się order męstwa! - bo nie każdy potrafi przetrwać takie katorgi...
I mimo cierpienia i bólu jakie przeżywają to trwają nadal w tym bagnie aby żyć 'normalnie' w oczach innych oraz nie narażać się danej osobie.
Lecz kobiety te w końcu słabną, ich siły fizyczne i psychiczne opuszczają ich... (to co za chwilę napiszę będzie podłe w pewnym słowa znaczeniu) ale może i dobrze, że się tak dzieje, że słabną... bo wtedy udają się po pomocy, bramy ich dotychczasowego piekła otwierają się na wgląd każdemu - i dzięki temu nareszcie zostają wyrwane z tego piekła!
A ich życie powoli, na nowo, znów zaczyna nabierać barw.

kuba2104 plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
Trochę sie rozczarowałam. Sięgnęłam, żeby "wciągnęło", a mnie najpierw wystraszyło, potem wciągało, ale z przerażeniem jednak. Chociaż wiele z nas, może nie bitych ale napewno jest manipulowanych!
winterolmostover plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Z biblioteki,
Wstrząsająca książka o uzależnieniu ofiary od oprawcy i o zaciszu domowym. Poruszająca. Współczuję wszystkim kobietom które muszą przechodzić przez takie piekło.
rebellion plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Czytam,
Warta polecenia książka
ARTa plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Poruszająca.
Madaleno plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-03-25, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Lubię być na bieżąco z literaturą polską, dlatego sięgnęłam po tę książkę. Grochola chciała przeistoczyć się z pisarki romansideł w społecznie zaangażowaną literatkę. Cóż, według mnie średnio jej się to udało. Po prostu brakuje jej odpowiednich narzędzi literackich. Temat owszem ważny, niemniej potraktowany według mnie płytko, schematycznie. Po tej książce stwierdziłam, że szkoda mi czasu na czytanie Grocholi, więc więcej już po nią nie sięgnę.
maddziaa plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-02-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Mnie poruszyła ta książka chociaż styl mi się nie podoba.
grabulcia plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
Polecam książkę szczególnie kobietom,którym brak odwagi aby przeciwstawic się przemocy.....
Kamulka84 Linia koment
Przeczytane:2014-04-08, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
aneta81 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
natalia07 Linia koment
Przeczytane:2014-03-16, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2014,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2014-02-03, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,2008,
Willa871 Linia koment
Przeczytane:2009-01-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Habina Linia koment
Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
MalaMi91 Linia koment
Przeczytane:2013-12-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Martina Linia koment
Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane!,
basia02033 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Beatricze Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
break
To nie jest kraj dla starych ludzi
Czy wikingowie stworzyli Polskę
Czarny Książę

osób online: