Trzy metry nad niebem

Informacje dodatkowe o Trzy metry nad niebem:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2012-06-12
ISBN: 83-7319-719-2
Tytuł oryginału: Tre metri sopra il cielo
Tłumaczenie: Krystyna Kabatc, Eugeniusz Kabatc
Ilustracje:-

Kup książkę Trzy metry nad niebem

- Ja? – przytula ją do siebie – ja czuję się znakomicie.

- Tak, że mógłbyś palcem dotknąć nieba?
- Nie, nie tak.
- Jak to, nie tak?
- O wiele wyżej. Co najmniej trzy metry nad niebem.
Czy to rzeczy upodabniają się do ludzi, którzy je posiadają czy raczej ludzie do rzeczy?

Trzy metry nad niebem - opinie o książce

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-04-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017, do obejrzenia, gimnazjum,
Nie do końca potrafię sprecyzować, czy książka mi się podoba, czy też nie. Na pewno nie można jej porównywać do ogółu powieści dla dziewcząt. Z podobnym podejściem do młodzieńczej miłości spotkałam się jedynie w "Dziewczynie Nn". Autor nie idealizuje związku Babi i Stepa i zgrabnie operuje opisami zwykłych sytuacji z ich życia. Zakończenie też daje trochę do myślenia. Jak już mówiłam, nie wiem, czy mi się podoba, ale kiedyś na pewno przeczytam następne części, od tak, z ciekawości.
Avatar użytkownika - mymoonlight
mymoonlight
Przeczytane:2017-02-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2017,
Mimo, iż wcześniej, parę lat temu, obejrzałam film i dobrze znałam cały przebieg wydarzeń wraz z zakończeniem, książkę przeczytałam z zapartym tchem, doczytując rozdziały ukradkiem w pracy chowając się za regałami. Początkowo ciężko było przestawić się na styl pisania autora - wszystko rzeczowo, w czasie teraźniejszym, prosto jak scenariusz. Ale jak po pierwszych rozdziałach wpadło się w rytm to tyle, zatracenie. Młodzieńcza miłość, uniesienia a zarazem ciągłe krzywdzenie i cierpienie. Niby książka lekka, młodzieżowa, o nastoletnich zauroczeniach i fantazjach licealistek, ale chwyta za serce i porusza. Nie jest to zwykła opowieść o mezaliansie, ale szarpiąca emocjami historia ludzi, którzy żeby być ze sobą muszą walczyć nie tylko z nieprzychylnym otoczeniem ale i z nimi samymi, każdym z osobna, pokonywać swoje słabości, starać stać się lepszym, przeciwstawiać się tym, którzy wszystko i wszystkich przekreślają po pierwszym spojrzeniu. Mnie osobiście zauroczyła - od razu sięgam po część dalszą: "Tylko Ciebie chcę", mimo że też film widziałam wcześniej. POLECAM!
Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2016-07-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane 2014-2020,
Kiedy rozpoczynałam czytanie tej pozycji, spojrzałam najpierw na opis z okładki.... I to był mój błąd. ..Od razu wiedziałam bowiem, że jest to historia, jakich wiele. On-chuligan, ona-porządna dziewczyna z dobrego domu, szkolna prymuska..... Na drodze tych dwojga młodych ludzi staje uczucie. Długo nie mogłam wgryźć się w tę lekturę, ciągle z tyłu głowy mając myśl, że znam wiele takich historii. Książka jest dobra, ale - jak dla mnie- nic ponad to. Nie zaskoczyła.
Avatar użytkownika - Baskag7
Baskag7
Przeczytane:2016-01-27, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Sięgnęłam po tę książkę głównie dlatego, że wcześniej obejrzałam film. Zazwyczaj jestem zdania, że książki są lepsze niż ich adaptacje filmowe, natomiast w tym przypadku mam mieszane uczucia. Książka przedstawia burzliwą historię miłości dwojga zupełnie różnych ludzi. Łączące ich uczucie jest bardzo silne ale napotyka wiele trudności. Jest to historia bardzo wzruszająca i nie jedna osoba może uronić łzę a nawet parę, szczególnie gdy umiera przyjaciel głównego bohatera a zarazem narzeczony przyjaciółki głównej bohaterki. A na końcu okazuje się, że nawet największa miłość nie zawsze potrafi przezwyciężyć wszystkie przeciwności losu.
Avatar użytkownika - julita_185
julita_185
Przeczytane:2012-04-12, Przeczytałam, 2012,
Czytałam i oglądałam film. Film wydaje mi się lepszy
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-01-23,

Żałuje, że najpierw obejrzałam film na podstawie tej książki, a dopiero później przeczytałam powieść. Książka opowiada o przykładnej nastolatce Babi oraz o buntowniku i chuliganie jakim jest Step. I znajomość zaczyna się dość nietypowo, ale przeradza w coś większego i niezapomnianego. Książka pokazuje, że grzeczne i ułożone dziewczynki nie zawsze pragną grzecznych chłopców, a wręcz przeciwnie. Babi sprawia, że Step łagodnieje, staje się czulszy i odkrywa w sobie uczucia, do których nie jest przyzwyczajony i które go przerażają, ale tara się z nimi oswoić. Za to chłopak pokazuje dziewczynie, ze świat to nie tyko szkoła, dobry dom i ułożone życie. Tak odmienne charaktery, a idealnie się zgrywają.
   Polecam wszystkim nastolatką, które mają słabość do niegrzecznych chłopców, ale nie tylko. ;)

Avatar użytkownika - Leoska
Leoska
Przeczytane:2015-09-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Książka o wielkiej miłości, śmierci, braku akceptacji ze strony innych, smutku, zatrzymywaniu tajemnic tylko dla siebie, bójkach a także wyścigach motocyklowych. Babi, dziewczyna z dobrego domu i Step, chuligan, rozrabiaka- czy ten związek ma szanse na przetrwanie ? Niewiele osób w to wierzy, ale dla wielkiej miłości nie ma przeszkód, chyba że... Śmierć przyjaciela, wszystko zmienia, widok zranionej płaczącej przyjaciółki zapada w pamięć, i już zawsze widzimy ją taką, słabą, nie mającą przed nami żadnych tajemnic,
Avatar użytkownika - MonikaSmu
MonikaSmu
Przeczytane:2015-02-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 2015,
Ksiązka ciekawa, najpierw obejrzałam film więc mam juz w głowie obraz postaci i miejsca. Film bardzo mi sie podobał chciałam sprawdzić czy w książka będzie rónież wciągająca. Jest tylko w moim przypadku już nic nie może mnie zaskoczyć.
Avatar użytkownika - Mikobelle
Mikobelle
Przeczytane:2015-07-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Lekka i przyjemna książka, wprost idealna na lato.
Avatar użytkownika - justsmileback
justsmileback
Przeczytane:2015-06-23, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Typowa historia miłosna, zbuntowany chłopak i grzeczna dziewczyna. Strasznie oklepana fabuła, być może dlatego nie powaliła mnie na kolana. Książka typowo dla nastolatek. Osobiście nie polecam, aczkolwiek każda książka ma swoją wartość.
Avatar użytkownika - zaczytanamimi
zaczytanamimi
Przeczytane:2015-05-02, Ocena: 4, Przeczytałam,
Jak dla mnie jest to książka typowo dla nastolatków.
,,- Jestem szczęśliwa. Nigdy w całym moim życiu nie czułam się tak dobrze. A ty? - Ja? - przytula ją do siebie - ja czuję się znakomicie. - Tak, że mógłbyś palcem dotknąć nieba? - Nie, nie tak. - Jak to, nie tak? - O wiele wyżej. Co najmniej trzy metry nad niebem.'' Po obejrzeniu fantastycznego filmu,,Trzy metry nad niebem'' po prostu musiałam sięgnąć po książkę. Opowieść zabawna i wzruszająca zarazem, o prawdziwej przyjaźni i pierwszej miłości z zaskakującym zakończeniem. Styl autora jest prosty i łatwy do zrozumienia, książkę czyta się szybko i dobrze. Każdy czytelnik, który sięgnie po tę powieść powinien w jakimś stopniu być usatysfakcjonowany, bo jest to ciekawa i warta uwagi książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam!
Avatar użytkownika - Pilar
Pilar
Przeczytane:2015-01-29, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Takiej książki jeszcze nie czytałam. Zacznijmy od tego, że najpierw obejrzałam film. Po jego obejrzeniu doszłam do wniosku, że skoro film jest tak dobry to książka musi być o niebo lepsza. Nic bardziej mylnego. Książka od samego początku jest jedną wielka porażką. Czytałam z wielkim przymusem. Co mnie tak zniechęciło? Po pierwsze błędy, literówki. Po drugie bohaterowie - w filmie są bogaci, charakterni, kolorowi, a w książce to samo dno. Cukierkowe dialogi. Główna bohaterka kreowana jest na laleczkę. Tak samo główny bohater. Akcja filmu mija się z książka i książki z filmem. Ta książka ma jeszcze dwie części jednak ja decydowanie już nie będę kontynuować.
Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2015-01-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,

Federico Moccia już od pewnego czasu znajdował się na mojej liście autorów, które z chęcią poznam. Nadarzyła się taka okazja.  "Trzy metry nad ziemią" jest powieścią skierowaną do młodzieży i o niej pertraktuje . Bohaterów jest sporo. Jednakże na pierwszy plan wysuwa się postać nastolatki Babi oraz Stepa. Babi- dziewczynka pochodząca z dobrego domu. Domu, gdzie rządzi zdecydowanie matka. Babi ma straszą siostrę, która zaczyna burzliwy okres miłosny. Choć Babi nie jest jeszcze na tak rozwiniętym etapie, jak jej siostra to wszystko się zmienia, gdy na jednej z imprez poznaje Stepa. Step, to chłopak rozrabiaka. Kiedyś, w dzieciństwie popychany przez rówieśników. Postanawia, że będzie trenował, zmężnieje i nikt już nigdy go nie poniży. Teraz to on poniża, niszczy. Porusza się na skuterze i wraz z przyjaciółmi sieje postrach. Step to prawdziwe utrapienie, a Babi się o tym przekona. Ale nie tylko ona. Nawet przyjaciel jej ojca zostanie przez Stepa brutalnie pobity. Jak nietrudno się domyślić, w myśl przysłowia, to te dwie postacie, zupełnie o przeciwstawnych charakterach zakocha się w sobie.  Babi wpłynie na Stepa, a ten na nią. Oboje zmienią się nie do poznania. Ukształtują się, zmienią poglądy, zapatrywanie na swoją osobę.  Ale czy taka młodzieńcze uczucie ma w ogóle sens? I to na dodatek tam gdzie stroną opiniotwórczą jest rówieśnicze otoczenie? "Trzy metry nad ziemią" jest skierowana do nastoletniego czytelnika. Ale to już wiecie. Mnie się ona podobała, ale w ogólnej ocenie dałam jej czwórkę.  Bynajmniej nie dlatego, że jest kiepsko napisana, czy bohaterowie jacyś wydumani. Nie,wszystko zdaje się być w porządku. To jaz wiekiem staję się coraz bardziej wymagająca. Powieści młodzieżowe owszem czytam, ale wówczas stawiam im wyżej poprzeczkę niż dojrzalszej literaturze. Przyznaję, pomalutku zapominam, jak to było, gdy byłam nastoletnią dziewczyną i w jakim mętliku uczuć rodziły się pierwsze sympatię. Być może dlatego, ta książka była jak na mój gust oporna do czytania. Musiałam ją dawkować. Przeczytałam owszem, ale nie byłam się w stanie tak intensywnie zaangażować w tę historię. Federico Moccia w realistyczny sposób przedstawiał, jak skomplikowanym procesem jest okres dojrzewania.  Uśmiechnęłam się gdy Babi rozmawiając z koleżanką o sprawach sercowych i dziewczynka miała zachować tajemnicę dla siebie. A co zrobiła bohaterka? Wygadała siostrze, a ta plotkę puściła w dalszy obieg. Ot tak, nastolatki. Nastoletni czytelnicy docenią tę lekturę, gdyż obnaża ich świat. Może w Polsce nastolatkowie nie jeżdżą nagminnie na skuterach, wąskimi uliczkami, ale problemy są zbliżone niezależnie od kraju.

Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2014-09-02, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2014,
Trzy metry nad niebem jest bardzo dobrym romansem, który wywoła u nas cała paletę uczuć od radości i śmiechu poprzez smutek, czy nawet i łzy. Jest to piękna historia miłości skierowana głównie do nastoletnich odbiorców, ale sądzę, że każda osoba, której romantyczne powieści są bliskie sercu powinna po nią sięgnąć. Moccia pokazuje nam jak miłość potrafi zmienić człowieka, jak jej siła na nas wpływa. Po takich wydarzeniach ludzie się zmieniają i już nic nie jest takie same. Jak dużo potrafią przetrwać nastoletnie uczucia? i czy na prawdę wystarczy tylko się kochać, a pokona się wszystkie przeciwności? Polecam zapoznać się z dziełem Moccia i poznać odpowiedzi na te pytania.
Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln
Przeczytane:2014-08-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014 ,
Od czasu do czasu sięgam po książki tego autora. Jest znany nastolatkom na całym świecie. Opisuje ich problemy. Jego dzieła z miejsca stają się bestsellerami. Powieści zostały przetłumaczone na wszystkie języki europejskie i wiele innych na całym świecie. Babi to dziewczyna z dobrego, bogatego domu. Dobrze się uczy, chodzi do prywatnej szkoły. Step to jej przeciwieństwo, chuligan jeżdżący na motorze i biorący udział w nielegalnych wyścigach. Czy przeciwieństwa się przyciągają? Czy miłość między tymi ludźmi ma szansę na przetrwanie? Federico Moccia to autor, który czaruje nas słowami. Opowiada o pierwszej miłości, namiętności, dojrzewaniu i seksie. Nie ma tutaj jednak nic wulgarnego, ponieważ opisuje wszystko barwnym, kwiecistym i subtelnym językiem. Jego książka jest niesamowicie ciepła i magiczna. Pokazuje wszystkim, że miłość pomiędzy nastolatkami też może być prawdziwym szczerym uczuciem bez względu na wiek, a każdemu trzeba dać szansę. Nie wolno nikogo oceniać, jeśli się go dobrze nie poznało. Może w głębi duszy jest zupełnie innym człowiekiem? Autor oczarował mnie już kolejny raz. Gdy sięgam po książki młodzieżowe to tylko jego autorstwa. Wciągnęłam się w losy Babi, Stepa i ich przyjaciół. Zakończenie z jednej strony nieprzewidywalne, z drugiej ogromnie wzruszające i wyciskające łzy. Nie tego się spodziewałam. Z chęcią sięgnę po drugą część. Podsumowując jest to naprawdę piękna książka dla młodzieży, myślę jednak, że z powodzeniem przeczytać mogą ją również starsi. To piękna historia o miłości, bliskości, rodzinie i wkraczaniu w dorosłości.
Avatar użytkownika - white_swan
white_swan
Przeczytane:2014-07-19, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Ona - dziewczyna z bogatego domu, uczennica prywatnej szkoły i posłuszna córka. On - agresywny wielbiciel motocykli, notoryczny podrywacz, który skrywa w sobie uraz z przeszłości. Spotykają się przez przypadek i choć początkowo nie pałają do siebie sympatią, zaczyna ich łączyć coraz więcej. Czy uczucie jest zdolne pokonać takie różnice między obojgiem bohaterów? Nasłuchałam się wiele dobrego o filmie, który powstał na podstawie powieści, więc chcąc go obejrzeć, postanowiłam najpierw sięgnąć po pierwowzór. Pierwsze, co mnie uderzyło, to język. Nie mogłam przestawić się na narrację trzecioosobową w czasie teraźniejszym. Może przez to czytanie szło mi topornie? Nie zachwyciła mnie też historia miłosna bohaterów, która, miałam wrażenie, pojawiła się znikąd. Babi i Step, nawet gdy już byli w związku, prawie wcale ze sobą nie rozmawiali! A zakończenie... zupełnie się pogubiłam. Szczerze przyznaję, że nie rozumiem zachwytów nad tą książką i mogę ją uznać najwyżej za przeciętną, bo mimo wszystko czytanie nie było drogą przez mękę, ale nie spełniło również moich oczekiwań.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2014-05-07, Ocena: 5, Przeczytałam,
pełna dynamizmu i włoskich klimatów, lekka i porywająca, dynamiczna i refleksyjna zarazem... daje kopa i ukazuje piękno ludzkich relacji i możliwości zmian
Avatar użytkownika - samantajurczak
samantajurczak
Przeczytane:2014-02-24, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Historia wielkiej miłości niestety bez happy endu... Ta historia pokazuję zmianę dwóch różnych osobowości: przykładnej córki i huligana. Są tam szalone chwile jak i bardzo smutne.
Avatar użytkownika - anulka1312
anulka1312
Przeczytane:2014-03-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Powieść według mnie jest przecudowna! Przyznam szczerze, że przez pierwsze 100 stron książka mi się niemiłosiernie ciągła... Była strasznie chaotyczna i do tego ta narracja trzecio-osobowa (strasznie jej nie lubię, ale idzie się przyzwyczaić). Ciężko mi było połapać się w nadchodzących wydarzeniach i chciałam ją po prostu odłożyć. Całe szczęście, że tego nie zrobiłam, ponieważ mój upór został wynagrodzony z nawiązką! Świetnie została przedstawiona bowiem przemiana Stepa i ukazane jego niezbyt sielankowe dzieciństwo. Postaci zostały genialnie wykreowane, nie wyidealizowane, tylko bardzo realistyczne, z całą masą wad! Ciekawy również był pomysł z zawarciem wspomnień. Wprowadziły do książki bowiem niesamowity klimat i zaczęły tłumaczyć zachowania bohaterów. Jedyne co mi się w niej nie podobało, to zakończenie. Takie, jakby nijakie. Zabrakło mi w nim tego romantyzmu jaki panował przez większość czasu w książce. Nie jest to jednak powód aby rezygnować z lektury, o nie, w żadnym wypadku! Uważam, że jest to obowiązkowa pozycja nie tylko dla młodzieży. Z całą pewnością nadaje się również dla dorosłych. Może wreszcie by zrozumieli potrzeby i problemy tradycyjnego nastolatka...
Avatar użytkownika - Maalinaa
Maalinaa
Przeczytane:2012-02-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Polecam. Język książki zachęca do czytania. Książka bardzo romantyczna, przy której można uronić też łzę. Dużo lepsza niż film, choć najpierw obejrzałam ekranizację.
Avatar użytkownika - agusia97
agusia97
Przeczytane:2014-01-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Zanim przeczytałam książkę, obejrzałam film, gdy tylko się dowiedziałam, że film został nakręcony na podstawie powieści Federico Moccii postanowiłam, że muszę ją przeczytać. Nareszcie mi się to udało i jestem zachwycona. Książką świetna, fajnie napisana, bardzo przyjemnie się ją czyta. Mimo tego, że styl autora jest trochę inny, nie wiem jakim słowem powinnam go określić, ale jest zdecydowanie inny niż książki niektórych angielskich pisarzy czy pisarek. Może ma tu znaczenie narodowość? Nie będę streszczać fabuły książki, bo większość z was i tak pewnie kojarzy o czym ona jest, a jeśli nie to można przeczytać informację powyżej. Zdradzę tylko tyle, że moje trzy ulubione fragmenty to; "kąpiel", powrót Babi do domu i wagary, dość niemiłe w skutkach. Ci co książkę czytali zapewne się domyślają o jakie urywki mi chodzi a resztę może zachęci to do przeczytania książki.
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2013-10-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Mimo, że najpierw czytałam część drugą, a potem tą czyli pierwszą. Przyjemnie mi się czytało :) Autor skradł mi serce. Historia świetnie napisana. Zaskakująco, ale bardzo dobrze :) Polecam.
Avatar użytkownika - CorkaHermesa
CorkaHermesa
Przeczytane:2013-04-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Urocza, to nie tylko zwykła opowieść o pierwszym zakochaniu, ale ma w sobie coś nieuchwytnego, czego nie potrafię nazwać, bo towarzyszy nam każdego dnia. To po prostu chwile, które migoczą jasno i oślepiająco, po to by zaraz przygasnąć. Nie jest to historia ckliwa o nastolatkach, których jedynym zmartwieniem jest co na siebie włożyć i że wymarzony chłopak na nie nie spojrzał. Babi i Stan przeżywają prawdziwą miłość, mają prawdziwe problemy. Historia jest smutna, zakończenie nietypowe.
Avatar użytkownika - mesenger
mesenger
Przeczytane:2013-07-12, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku, Mam,
Książkę przeczytałam w kilka dni. Interesująca, wciągająca akcja, czytając nie mogłam doczekać się tego, co czeka mnie na kolejnych stronach. Miłość rozkwitająca między osobami z dwóch odrębnych środowisk, przełamywanie pierwszych lodów, dom na plaży, leżenie na wielkiej fladze, napis na moście, a potem zwrot akcji... Zdecydowanie szóstka, szkoda, że nie można postawić przy niej plusa ;)

Po książkę  sięgnęłam,  bo bardzo  spodobał się mi  film. A lubię  mieć porównanie, chociaż  najczęściej wygrywa książka. Ale nie zawsze. I tak  było tym razem. Film lepiej opowiada tą historię. Może to też jest zasługa aktorów.

Zacznę od tego,  że ciężko mi się  czytało tą książkę. Styl pisarza nie przemówił  tym razem do mnie. Nie wiem  dlaczego tak się stało. Babi i Step - książkowa para - w ogóle nie przypad.i mi do gustu. Są jacyś tacy płytcy, zapatrzeni w siebie. Ich historia jest przedstawiona tak, jakby sam ator nie wierzył,że im się  uda. Najbardziej  przypadła mi do gustu  Pollina.

Ogólnie powiem tak - przeczytać  można ale nie porywa.

Avatar użytkownika - Izabela2000
Izabela2000
Przeczytane:2019-04-04, Ocena: 6, Przeczytałam,

Trzy metry nad niebem odniosła we Włoszech niebywały wprost sukces - w przeciągu trzech miesięcy od pierwszego wydania zrobiono pięć dodruków i sprzedano prawa do filmu, a egzemplarze powieści były masowo kserowane i przekazywane z rąk do rąk.

Oto szesnastoletnia Babi, dziewczyna, z tak zwanego dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, na skutek pogmatwanego splotu przypadków, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie składa się z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bezsensownych bijatyk. Mimo krańcowo różnych charakterów i sprzeciwu apodyktycznej matki Babi, zakochują się w sobie bez pamięci. Pod wpływem tej miłości, która oczywiście nie ma szans na przetrwanie, zmieniają się oboje. Babi otwiera się na świat, dojrzewa, a Step staje się bardziej refleksyjny, łagodniejszy. Babi jest jedyną osobą, której Step powierza swój mroczny sekret, który tłumaczy jego agresywne i destrukcyjne zachowania. Swobodnie poruszając się w świecie pojęć, które określają świat włoskiej młodzieży, Moccia opowiedział niezwykle wiarygodnie i płynnie uniwersalną historię o młodzieńczym buncie, bólu dorastania i problemach rodzinnych.

Avatar użytkownika - Kroku
Kroku
Przeczytane:2018-03-20, Ocena: 1, Przeczytałam, Posiadam, Literacka masakra, 2018, Literatura piękna,

Ostatnio oceniłam „Obsesję” Katarzyny Miszczuk jako „Chyba najgorzej wydane 9,99 zł w moim życiu”. Myliłam się! „Trzy metry nad niebem” to jednak najgorsza książka, którą czytałam, a raczej próbowałam to robić, bo z trudem dotrwałam do 104 strony (a mam w zwyczaju czytać do końca, nawet jeśli idzie mi to opornie).

FATALNA narracja. Nienaturalna. Chaos. Błędy stylistyczne.
Moje oczy krwawiły.

Step, to najgłupsza, najbardziej wulgarna, arogancka i chamska postać literacka, z jaką się spotkałam. Reszta bohaterów również nie do polubienia. Absurdalne zachowania i decyzje.

Na początku myślałam, że być może powodem moich negatywnych odczuć jest to, że nie jestem docelowym odbiorcą tej powieści (ze względu na wiek). Ale jak sobie pomyślę, że po tę książkę sięgają młodzi ludzie, dziewczyny… to aż ciarki przechodzą mi po plecach.

Zgadzam się ze wszystkimi negatywnymi opiniami o tej książce. Odradzam zakup. Odradzam lekturę.

Avatar użytkownika - joszmi
joszmi