Trzymając śmierć za rękę

TRZYMAJĄC ŚMIERĆ ZA RĘKĘ Autor: Beata Kanik klasyfikacja:życie i wiara kategoria: Biografie i świadectwa "Chcę powiedzieć słowo do wszystkich, którzy opiekują się swoimi bliskimi. Dacie radę! Dużo potrafimy udźwignąć, a Pan Bóg nie daje nam nic, co jest ponad nasze siły.Kiedy po raz pierwszy zrodziła się we mnie myśl, aby napisać ten pamiętnik, zaczęłam śmiać się sama z siebie. Bo co może stworzyć zwykła kobieta, która od dwudziestu trzech lat zajmuje się domem i wychowywaniem dzieci? Temat pisania jednak ciągle i uparcie wracał w moich myślach. I w końcu stało się: siadam przy biurku i wracając do tamtych wydarzeń, dzień po dniu staram się przelać coś na papier. I tak pod wpływem różnych emocji, które mną miotają, staram się opisać uczucia które mi towarzyszyły podczas 10-miesięcznej choroby syna. Nikt, ale to nikt, kto nie przeżył osobiście takiego doświadczenia, nie jest w stanie wyobrazić sobie, co czuje matka, która przez dziewięć miesięcy nosiła swoje dziecko jak największy skarb pod swoim sercem, teraz musi zmierzyć się z potworną chorobą, która zaatakowała osobę, którą tylko matka może obdarzyć największą miłością: dziecko. Moje dziecko". (fragment książki)Dedykowany pamięci zmarłego na raka syna pamiętnik jest poruszającym świadectwem miłości, nadziei i wiary. Autorka czas choroby nazwała rekolekcjami, których Przewodnikiem był umierający syn.Tysiące ludzi wygrało życie, ale tysiące chorych na raka przegrało, i o nich się mówi bardzo mało albo nie mówi się wcale. A ja do dziś pamiętam kolegów i koleżanki mojego syna z oddziału onkologicznego... To byli młodzi ludzie, walczyli o życie, o każdy dzień. Często przez długie miesiące, czasami przez lata znosili uboczne skutki terapii. Każdy ich dzień był jedną wielką walką, która jednak nie przyniosła im zwycięstwa, lecz śmierć. A może jednak było to zwycięstwo?Trzymając śmierć za rękę to książka o umieraniu. Pamiętnik, który ukazuje, jak tracąc nadzieję na wyleczenie, zyskuje się nadzieję nieśmiertelną; jak walkę o życie zastępuje walka o godną, spokojną śmierć. Jest to niezwykłe świadectwo pełne łez wylanych w ukryciu i bólu, ale nade wszystko świadectwo większej niż wszystko miłości. (okładka)dodatkowe info.:format WAM:124×194 mm stron: 124 ISBN: 978-83-7505-085-1 rodzaj oprawy: miękkacena detaliczna: 14,90 zł.

Informacje dodatkowe o Trzymając śmierć za rękę:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: b.d
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Trzymając śmierć za rękę

Trzymając śmierć za rękę - opinie o książce