Trzysta tysięcy gitar nam gra

5.7
Wydawnictwo: Iskry
Data wydania: 2014-10-20
Kategoria: Muzyka, film
ISBN: 978-83-244-0378-3
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Trzysta tysięcy gitar nam gra
Trzysta tysięcy gitar nam gra, trzeci tom historii polskiej muzyki rozrywkowej (lata 1958–1973), to nie tylko obszerna encyklopedia, kronika i historyczny zapis faktów, opis ludzi. To fascynująca opowieść o dzieciństwie i młodzieńczych latach polskiego „mocnego uderzenia” zwanego początkowo big-beatem, a potem (kiedy niepotrzebne były kamuflaże) po prostu rock and rollem. Rock był symbolem niezależności i swobody, nie dał się wtrącić w koryto konformizmu. Był przekorny i prowokujący, otwierał drogę do innego świata. Są w tomie Michalskiego ekscytujące rozdziały, poświęcone czołowym w latach 1958–1973 zespołom i solistom. Znanym z płyt, radia, telewizji i koncertów na żywo.
Recenzja
speedi Linia koment
Przeczytane:2015-02-23, Na półkach: Przeczytałem,

Od rewolucji do rewolucji czyli polska muzyka rozrywkowa z lat 1958-1973  Piosenkę Trzysta tysięcy gitar nam gra pamiętam jeszcze całkiem nieźle z czasów mojej chmurnej i durnej młodości. Była nagrana na popularnych w latach siedemdziesiątych pocztówkach dźwiękowych, odtwarzanych wtedy na adapterach. Trudno było w tym przypadku mówić o jakości czy wygodzie użytkowania, ale miały one - zarówno pocztówki, jak i adaptery - sw&oac

Pieszczocha plusminus Linia koment
Świetna na prezent dla mojej mamy :)
eugen3 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Niecierpliwie czekam na kolejną pozycję znawcy polskiego big beatu i nie tylko. Okładka książki zapowiada, że to będzie wielka uczta duchowa i powrót do wspaniałych lat'60.
speedi Linia koment
Przeczytane:2015-02-23, Na półkach: Przeczytałem,