Tu jesteśmy

Każdy w dzieciństwie marzył, by polecieć w kosmos. Dzięki książce Tu jesteśmy Aleksandry i Daniela Mizielińskich stało się to możliwe. Rodzice i dzieci razem mogą wybrać się na Marsa!Skorzystają z niej nie tylko młodzi naukowcy - to książka dla dociekliwych dzieci, które uważnie obserwują świat i zadają mnóstwo pytań. A także dla wszystkich marzycieli lubiących patrzeć w gwiazdy.Zwięzłe, przystępne teksty przekazują ogrom wiedzy, którą zawstydzić można niejednego dorosłego. I ciekawostek, o których nie śniło się nawet uczonym.Mizielińscy wielokrotnie już dowiedli, że potrafią najtrudniejsze nawet tematy pokazać w sposób, który fascynuje młodych czytelników i zadziwia ich rodziców. Tym razem udowadniają, że czarna z pozoru przestrzeń kosmiczna jest wszechświatem kolorów i kopalnią fascynujących opowieści.

Informacje dodatkowe o Tu jesteśmy:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2011-11-01
ISBN: 9788381501941

Kup książkę Tu jesteśmy

Tu jesteśmy - opinie o książce

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2022-10-01, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2022,

Fajna pozycja dla dzieci (późne przedszkole-wczesna szkoła), które interesują się Układem Słonecznym i wszechświatem. Informacji trochę jest, ale uniknięto bloków tekstu które mogłyby zniechęcić młodszych do czytania, ilustracje są bardzo ładne. Dla młodocianych fanów astronomii jak znalazł, by zaspokoić ciekawość, a może i skłonić do szukania informacji w kolejnych, coraz bardziej zaawansowanych publikacjach.

Avatar użytkownika - dziecimajaglos
dziecimajaglos
Przeczytane:2020-03-28, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Za oknem pochmurnie, pada deszcz, wieje wiatr -ferie czas zacząć. Zajrzeliśmy do domowej biblioteki - nie ma to jak dobra książka!

I tak przeglądając książkowe zbiory, odkryliśmy przepięknie wydaną i zilustrowaną pozycję autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich pod tytułem: „Tu jesteśmy”.

To przede wszystkim cała masa ciekawostek związanych z Wszechświatem, gwizdami, czarnymi dziurami, kometami, astronautami, wyprawami kosmicznymi.  Z drugiej strony bardzo kolorowe, przyciągające wzrok ilustracje – no i mamy gotowy przepis na książkę, od której dzieciaki nie chcą się oderwać.

Ten tytuł ukazuje doskonale, jak wielki i niezbadany jest kosmos, jak wiele tajemnic przed nami do odkrycia. Dla mnie bomba! A co na temat książki Nasz najstarszy czytelnik?

http://www.wopisie.pl   - TU dzieci mają głos! :)

Miasteczko Mamoko
Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński0
Okładka ksiązki - Miasteczko Mamoko

Pomysłowa książka obrazkowa. Każda rozkładówka jest bajecznie narysowaną panoramą fragmentu tytułowego miasteczka. Razem tworzą obraz jednego dnia z życia...