Tulipanowy wirus

Alkmaar, Holandia,1636. Szanowany szynkarz i handlarz tulipanami Wouter Winckel zostaje znaleziony martwy w swojej gospodzie. Zaszlachtowano go, a w usta wepchnięto antyreligijną broszurę. Winckel był właścicielem najpiękniejszej kolekcji tulipanów w całej Zjednoczonej Republice Siedmiu Prowincji Niderlandzkich, w tym najbardziej pożądanej i drogiej cebulki, Semper Augustus. Dlaczego musiał umrzeć? Kto chciał go zabić? Londyn, 2007. Historia zdaje się zataczać koło. Franka Schoellera znajduje jego siostrzeniec, Alek. Umierający trzyma siedemnastowieczną księgę o tulipanach, która może wyjaśnić przyczyny jego śmierci. Z pomocą Damiana, amsterdamskiego antykwariusza, Alek próbuje rozwiązać zagadkę, ale przyjaciele szybko sobie uświadamiają, że teraz oni ryzykują życiem.

Informacje dodatkowe o Tulipanowy wirus:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2015-04-08
ISBN: 978-83-64700-09-5

Kup książkę Tulipanowy wirus

Tulipanowy wirus - opinie o książce

Avatar użytkownika - MarudnaWredota
MarudnaWredota
Przeczytane:2019-01-27, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Pomysłowa intryga z nutką tulipanowej historii a także tulipanowej manii jaka miała miejsce kilka wieków temu. Bardzo wartka akcja z minimalną dozą opisów. Postacie nie są zbyt wyraziste, jednak pomysł fabuły dość niekonwencjonalny i zaskakujący.

Avatar użytkownika - Margarita1980
Margarita1980