Tupcio Chrupcio. Kapryśna myszka

Tupcio Chrupcio. Kapryśna myszka Tupcio Chrupcio jest wyjątkowo miłą myszką. I tak samo jak każdego miłego przedszkolaka spotykają go różne przygody, ale też miewa zmienne nastroje.

Tupciowi nie zawsze podoba się ubranie, które musi założyć. Nie zawsze chce posprzątać swoje zabawki. Czasami jest uparty i nieuprzejmy. Zdarza się, że nie słucha swojej mamy. Bywa nawet obrażalski i niekoleżeński. Na szczęście Tupcio Chrupcio szybko dostrzega, że takie zachowanie do niczego się nie przydaje i obiecuje sobie, że już nigdy nie będzie kaprysił.

Piękne, barwne i lubiane przez dzieci ilustracje autorstwa Marco Campanelli wzbogacają teść książek.

Autorką polskiej wersji jest Eliza Piotrowska, znana ze swoich publikacji w Misiu” i „Świerszczyku”. Współpracuje także z czasopismem Ryms, poświęconym literaturze dla dzieci. Otrzymała wiele nagród związanych z literacką twórczością dla najmłodszych. Od kilku lat mieszka w Rzymie. Jak mówi: „Żyją tam bardzo piękni ludzie. A jak wiadomo, najpiękniejszy człowiek to taki, który się uśmiecha”.

Tupcio Chrupcio – to seria książeczek o myszce, która wkracza w „dorosłe” dzieciństwo, a przed nią poważnie wyzwania: pożegnanie z pieluszką, mycie zębów, kłopoty ze spaniem i jedzeniem, a do tego nieoczekiwane przyjście na świat siostry.

Informacje dodatkowe o Tupcio Chrupcio. Kapryśna myszka:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2010-12-27

Kup książkę Tupcio Chrupcio. Kapryśna myszka

Tupcio Chrupcio. Kapryśna myszka - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2019-01-18, Ocena: 6, Przeczytałam,

cudowna seria książeczek dla dzieciaków:)

Apostołowie Miłosierdzia
Eliza Piotrowska0
Okładka ksiązki - Apostołowie Miłosierdzia

Jezus często mówił, że Pan Bóg jest miłosierny. Zachęcał, byśmy i my byli miłosierni jedni dla drugich. Troje polskich świętych pamiętało o tym w sposób...

Tupcio Chrupcio. Żegnaj pieluszko!
Eliza Piotrowska0
Okładka ksiązki - Tupcio Chrupcio. Żegnaj pieluszko!

Tupcio Chrupcio jest już dużą myszką, i sam korzysta z toalety. Ale jego siostrzyczka jest jeszcze mała, skupia na sobie uwagę rodzicówi.... robi...