Opis ksiązki
Kup Teraz

Tupcio Chrupcio ma rodzeństwo

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2011
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-259-0268-1
Liczba stron: 24
Dodał/a książkę:czytam
Mama zajęta, tata w pracy. A tu czas na zabawę. Tylko, że Tupcio nie ma się z kim bawić. Dużo raźniej jest kolegom, którzy mają siostry i braci.

Tupcio zamarzył o braciszku. Idealnym towarzyszu zabaw i gry w piłkę. Czekał cierpliwie, przygotował prezenty dla przybysza i wreszcie na świecie pojawiła się. całkiem malutka siostrzyczka. Plany Tupcia legły w gruzach. Szybko jednak przekonał się, że bycie starszym, dzielnym bratem to wielka duma i radość.


Tupcio Chrupcio - to seria książeczek o myszce, która wkracza w "dorosłe" dzieciństwo, a przed nią poważnie wyzwania: pożegnanie z pieluszką, mycie zębów, kłopoty ze spaniem i jedzeniem, zmiany nastrojów, pierwszy dzień w przedszkolu, urodzinowe przeżycia, a do tego nieoczekiwane przyjście na świat siostry.


Dwie historyjki o Tupciu Chrupciu to doskonały pretekst do rozmowy z dzieckiem o istotnych dla niego sprawach. O tym dlaczego mycie zębów i wizyty u dentysty są ważne. I o tym, czy zabawa z młodszym rodzeństwem to przyjemność czy też obowiązek.

"Wychowanie przez czytanie" to idea, dzięki której dziecko może utożsamić się z bohaterem książki. Rozmawiając z dzieckiem o przeczytanej książce pomagamy mu nabrać, potrzebnej w przyszłości w przedszkolu i szkole, umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Zabawne, barwne i lubiane przez dzieci ilustracje autorstwa Marco Campanelli wzbogacają teść książek. Autorką polskiej wersji jest Eliza Piotrowska, znana ze swoich publikacji w Misiu" i "Świerszczyku". Współpracuje także z czasopismem Ryms, poświęconym literaturze dla dzieci. Otrzymała wiele nagród związanych z literacką twórczością dla najmłodszych. Od kilku lat mieszka w Rzymie. Jak mówi: "Żyją tam bardzo piękni ludzie. A jak wiadomo, najpiękniejszy
człowiek to taki, który się uśmiecha".
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Julka71 plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-07-24, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Fajny był Tupcio chrupcio
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów