Okładka - Turystyczny poradnik ubezpieczeniowy

Data wydania: brak danych
Kategoria: Inne
ISBN: 83-89073-56-0
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Publikacja jest trzecią z serii praktycznych poradników ubezpieczeniowych. Została przygotowana przede wszystkim z myślą o osobach wyjeżdżających na zagraniczne urlopy, tym niemniej w pewnym zakresie dotyczy również osób korzystających z wczasów krajowych. Wyjazdy urlopowe, na co wskazuje praktyka, wiążą się z szeregiem zagrożeń począwszy od nieszczęśliwych wypadków, poprzez koszty związane z leczeniem, koszty związane z transportem medycznym do kraju, koszty akcji ratowniczej i poszukiwawczej, obowiązkami odszkodowawczymi z tytułu odpowiedzialności cywilnej, utratą przedpłat związanych z udziałem w imprezie turystycznej a skończywszy na zabezpieczeniu realizacji usług i świadczeń ze strony organizatora turystyki. Przekazywana Czytelnikom publikacja ma na celu w zrozumiały sposób ukazać zagrożenia związane z wyjazdami urlopowymi, pobudzić turystów do dokonania przed wyjazdem analizy indywidualnych potrzeb ubezpieczeniowych, a także wskazać i omówić rozwiązania ubezpieczeniowe, które pozwolą wyeliminować czy ograniczyć wskazywane w opracowaniu zagrożenia. Z uwagi na praktyczny wymiar poradnika umieszczono w nim telefony alarmowe, telefony polskich placówek konsularnych oraz wybrane przepisy prawa o ruchu drogowym w państwach europejskich, w których najczęściej organizowane są wyjazdy urlopowe. Autorzy są pracownikami Biura Rzecznika Ubezpieczonych.