Opis ksiązki
Kup Teraz

Twierdza Boga

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Pallottinum
Data wydania: 1992-01-01
Kategoria: Historyczne
ISBN: 83-7014-187-0
Liczba stron: 328
Dodał/a książkę:zaczytana_owca
"Twierdza Boga" to historia duchowego dojrzewania. Luis de Wohl ukazuje drogę życia świętego mnicha Benedykta z Nursji na ciemnym tle jego epoki.

Jak toczy się koło historii? Czy zawsze te same mechanizmy decydują o świetności bądź upadku państw, a nawet całych imperiów? Znalezienie odpowiedzi na te pytania, lub choćby przybliżenie do niej, to propozycja "Twierdzy Boga". Nie wyczerpuje to oczywiście całego bogactwa książki. Każdy znajdzie w niej coś ciekawego.

Kończy się era świetności starożytnego Rzymu. Zbliża się koniec cesarstwa. Zaczyna się powolny rozkład tego, co zostało osiągnięte w ciągu minionych stuleci. Powszechna niemoc i nieumiejętność przeciwstawienia się tym procesom wydają się panować niepodzielnie. Nie jest to jednak całkowity obraz tej epoki. Musimy pamiętać, że to właśnie wtedy powstały fundamenty tego, co nazywamy kulturą chrześcijańskiej Europy, która powstała na gruzach imperium rzymskiego. To właśnie wtedy chrześcijaństwo zaczęło krzepnąć, a działo się to dzięki takim ludziom, jak Benedykt z Nursji. Ale to już inna historia, historia duchowego dojrzewania opowiedziana w Twierdzy Boga.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
zaczytana_owca plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,domowe zapasy,
Książka opisuje, do jakich tragedii może dojść,gdy pragnienie zemsty przysłoni wszystko inne. Z drugiej strony pokazuje siłę prawdziwej, czystej miłości, zdolnej ndo największych ofiar. Poza tym w bardzo plastyczny sposób jst tu przedstawiony schyłek dawnego Imperium Rzymskiego oraz jak na tle tego wszystkiegoo rodzi się powołanie św. Benedytka. Książka wymyka się stereotypom, ciężko ją opisać od razu po zakończonej lekturze. Niezależnie jednak od tego, że momentami przynudzała, jest warta przeczytania, nie tylko przez osoby wierzące.
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów