Twoim śladem

Gdy miłość staje się wyzwaniem, przekleństwem i spełnieniem.

Aubrey, studentka psychologii, jest koordynatorką w grupie uzależnień. Mieszka z koleżanką w wynajętym mieszkaniu. Pewnego razu koleżanka trafia do "latającego" klubu Kompulsja, oferującego narkotyki i alkohol. Prymuska Aubrey nigdy by się tam nie wybrała, ale trzeba było ratować przyjaciółkę. Miejsce wydało jej się odpychające i magnetycznie przyciągające zarazem... Poznaje tam tajemniczego Maxxa Demelo, który wzbudza jej zachwyt nieprzeciętną urodą i charyzmą. Aburey nic nie wie o drugim życiu Maxxa. Czy podąży jego śladem?

Informacje dodatkowe o Twoim śladem:

Wydawnictwo: Ya!
Data wydania: 2016-07-06
ISBN: 9788328021914

Kup książkę Twoim śladem

Twoim śladem - opinie o książce

Aubrey w ramach praktyk zostaje współ koordynatorką w grupie terapeutycznej, której członkami są osoby uzależnione od różnych substancji odurzających. Tam poznaje Maxa, członka grupy, który od razu przykuwa jej uwagę. Nie wie jednak, że chłopak ma wiele mrocznych tajemnic. Między dziewczyną, a chłopakiem powoli rodzi się uczucie, jednak los nie będzie taki łaskawy i kładzie bohaterom kłody pod nogi.

„W tej relacji między nami gniew i nieufność walczyły o lepsze z tęsknotą i pożądaniem. Frustracja ścierała się z zadowoleniem. Czujność i irytacja walczyły ze szczerością i z wrażliwością.”(*¹)

AKCJA I FABUŁA

Akcja tej książki ma dość zmienne tempo, raz zaczyna pędzić jak szalona, a za chwilę zwalnia i robi się zbyt wolna. Mimo to autorka podtrzymuje bardzo wyczuwalne napięcie do samego punktu kulminacyjnego i jeszcze trochę po nim. Fabuła również wzbudza napięcie, nie w niej dużo wątków, ale są ciekawe.
Wszystkie wydarzenia widzimy oczami dwójki bohaterów, którzy naprzemiennie opowiadają historię, a także mówią o swoich uczuciach.

STYL I JĘZYK

Autorka w swojej książce dostawcza wielu wypełnionych emocjami opisów, które budują klimat książki. Bardzo żywo opisuje wydarzenia, przez co wszystko nabiera autentyczności. Troszeczkę gorzej jest dialogami. Momentami można odnieść wrażenie, że są ciut naciągane, bądź sztuczne.

POSTACIE

MAX

To postać, którą najbardziej polubiłam i najlepiej mi się czytało wydarzenia, które było opisywane jego oczami.
Od samego początku widać, że to chłopak, który jest przytoczony ciążącą na nim odpowiedzialnością za brata i wyobrażeniem, jakie snuje o nim jego brat. Wydać też, że jest bardzo zagubiony, miota się między nałogiem a chęcią zerwania z nim i miłością.

Pozostałe postacie.

Reszta postaci jest dobrze stworzona, każda z nich odznacza się charakterem.

Twoim śladem to książka, która bardzo mnie poruszyła. Ukazuje początek przepięknej historii o trudnej miłości, dwojga młodych ludzi, którzy mają własny, ciężki bagaż doświadczeń i wciąż muszą zmagać się z nowymi problemami.
Książka bardzo mnie poruszyła, zabierając się, za nią myślałam, że to będzie kolejna przy nudna historia, jednak już po paru kartkach zostałam emocjonalnie wciągnięta w nią.
Ma ona w sobie wiele przepięknych cytatów o miłości, a także jest wyciskaczem łez.

Oczywiście Twoim śladem jak najbardziej polecam. Autorka świetnie wykorzystała swój pomysł w pierwszym tomie i narobiła nadziei, że drugi tak samo będzie dobry.

„Była moja.
I nie zamierzałem pozwolić jej odejść.”(*²)

Przypisy.
*cytaty z książki Twoim śladem
**cytat (*¹) Rozdział 12, strona 162
***cytat (*²) Koniec rozdziału 18

Avatar użytkownika - Girl-from-Stars
Girl-from-Stars
Przeczytane:2019-03-10,

kochajacaksiazki.blogspot.com

Są pewne tematy, poruszane w literaturze, które są na tyle delikatne, że autor, który podejmuje decyzję poruszenia go w swojej twórczości wchodzi na tzw. grząski grunt. Jednym z takich tematów, są wszelakie uzależnienia. Narkotyki, alkohol, seks. To problemy jakie trapią współczesną młodzież. W przypadku poruszania takich kwestii w literaturze, autor powinien w jak największym stopniu powiększyć swoją wiedzę na ten temat, by w ostateczności jego historia nie była najzwyczajniej w świecie kiczowata i tandetna. Czy A. Meredith Walters udało się udźwignąć ciężar poruszanego problemu w swojej powieści „Twoim śladem”?

Aubrey, studentka psychologii, jest koordynatorką w grupie uzależnień. Mieszka z koleżanką w wynajętym mieszkaniu. Pewnego razu koleżanka trafia do "latającego" klubu Kompulsja, oferującego narkotyki i alkohol. Prymuska Aubrey nigdy by się tam nie wybrała, ale trzeba było ratować przyjaciółkę. Miejsce wydało jej się odpychające i magnetycznie przyciągające zarazem… Poznaje tam tajemniczego Maxxa Demelo, który wzbudza jej zachwyt nieprzeciętną urodą i charyzmą. Aubrey nic nie wie o drugim życiu Maxxa. Czy podąży jego śladem?

To co najbardziej mnie zaskoczyło w „Twoim śladem” to to, że autorka wie, o czym pisze. Podczas lektury tej pozycji nie odnosiłam wrażenia, że ta historia to tylko pisarskie „widzi mi się”. Pani Walter wie o czym pisze. Dzięki temu, że autorka posiada tak dużą wiedzę na temat uzależnień, czyni tą historię niezwykle realistyczną i chwytającą za serce.

Może i główni bohaterowie ociekali nieco schematycznością, ale jednak trudno ich nie polubić. Moją uwagę w większym stopniu przykuł zdecydowanie Maxx. To, jak na jego decyzje, sposób myślenia czy uczucia wpływały narkotyki wprawiało mnie w osłupienie. Przerażało, a jednocześnie tak bardzo fascynowało.

Przeżywałam każdą trudną chwilę wraz z bohaterami, dzięki temu, że była to historia naprawdę autentyczna. Podczas czytania nie miałam wrażenia, że mam do czynienia z jakąś fikcją literacką. „Twoim śladem” porusza wiele współczesnych problemów, z jakimi boryka się niestety współczesna młodzież. I to właśnie do niej, w głównym zamiarze, skierowana jest ta historia. Nie wątpię jednak, że zyskała by ona aprobatę również ze strony dojrzalszych czytelników.

W historii tej poruszane są takie problemy jak strata bliskich, radzenie sobie z uzależnieniem – zarówno ze strony samego chorego, jak i ze strony jego najbliższych: rodziny i przyjaciół. Pomimo tego, iż w historii tej swoje miejsce ma także wątek miłosny, to jednak nie jest on wątkiem dominującym. Nie mamy tutaj lukrowej otoczki, ukazującej miłość jako rozwiązanie na każdy problem. „Twoim śladem” dobitnie pokazuje nam, że dla uzależnionego „kocham cię” często ma taką samą wartość co kolejna działka.

To właśnie ta realność i brak przerysowań w tej historii sprawiła, że odebrałam ta pozycję bardzo pozytywnie. Pomimo tego, iż nie oczekiwałam zbyt wiele od tej historii, to jednak cieszę się, że nie jest to jakaś banalna młodzieżówka, których współcześnie mamy ogrom. Autorka w tej historii poruszyła trudny, ale jakże poważny problem. Stanęła ona jednak na wysokości zadania i sprawiła, że będę mieć tą historię na długo w pamięci. Polecam!

Moja ocena: 8/10

Avatar użytkownika - LaylaA
LaylaA
Przeczytane:2019-03-10,
"Czy było warto?"

Aubrey, studentka psychologii, jest koordynatorką w grupie uzależnień. Mieszka z koleżanką w wynajętym mieszkaniu. Pewnego razu koleżanka trafia do "latającego" klubu Kompulsja, oferującego narkotyki i alkohol. Prymuska Aubrey nigdy by się tam nie wybrała, ale trzeba było ratować przyjaciółkę. Miejsce wydało jej się odpychające i magnetycznie przyciągające zarazem… Poznaje tam tajemniczego Maxxa Demelo, który wzbudza jej zachwyt nieprzeciętną urodą i charyzmą. Aburey nic nie wie o drugim życiu Maxxa. Czy podąży jego śladem?   Przyznam się, że wcześniej nie słyszałam wiele o tej książce, w sumie nie pamiętam, żebym w ogóle o niej słyszała. Dopiero kiedy usłyszałam o drugim tomie, który miał niedawno swoją premierę, nabrałam ochoty na przeczytanie jej, zwłaszcza, że cała seria poruszała temat, który w dzisiejszych czasach jest bardzo popularny. Dlatego też dzisiaj przychodzę do was z recenzją tej oto książki, długo zastanawiałam się co o niej napisać, gdyż moje uczucia są mieszane i nie wiedziałam jak ułożyć w słowa to co chciałabym wam przekazać w tej recenzji.    Główną bohaterką powieści jest Aubrey, studentka psychologii, która mimo swojego młodego życia została już wiele razy doświadczona przez życie, śmierć siostry, rodzice, którzy o wszystko obwiniali właśnie ją, jednak wszystko to doprowadziło to tego, że dziewczyna znajduję się w tym miejscu w którym właśnie jest. Jej życie jest poukładane, wie co chcę robić i dąży do tego kierunku. Wszystko się zmienia, kiedy zostaję asystentką kobiety, która prowadzi spotkania dla uzależnionych narkomanów. Poznaję tam Maxxa, przystojnego i zarazem tajemniczego chłopaka, który w jakiś sposób wydaję się być inny od reszty uczestników spotkania, więc co go zmusiło do brania narkotyków ? Jak można się spodziewać Aubrey zaczyna się spotykać z Maxxem, jednak nie zdaję sobie sprawę jak bardzo jego życie jest zrujnowane i niebezpieczne, a przez to, że teraz spędza z nim dużo czasu zaczyna to również wypływać na nią.  " Dzięki niemu znów dostrzegłam w sobie coś, z czym już dawno się pożegnałam. Dzięki niemu nauczyłam się kochać całym sercem.Dzięki niemu stałam się silniejsza niż kiedykolwiek przedtem. "  Twoim śladem to trochę historia o przeszłości, uzależnieniu, poświęceniu i miłości. Wszystko to tworzy historię, którą naprawdę dobrze się czyta i chcę się więcej, jednak jedyne co bardzo nie pasowało mi w tej powieści, to Aubrey. Nie wiem dlaczego autorka stworzyła właśnie taką postać, ale nie trafiła ona do mnie w zadnym stopniu. Ale może od początku. Studia psychologiczne to bardzo odpowiedzialny kierunek, gdyż tak naprawdę trzeba poradzić sobie najpierw ze swoimi problemami, żeby potem móc pomagać innym, a z tego co zauważyłam w książce, to Aubrey jeszcze tak do końca nie pogodziła się ze śmiercią siostry, a jej powód, który zaważył na tym, że wybrała taki kierunek nie powinien decydować o tym, czy chcę pomagać ludziom, myślę, że to powinno wyjść od nas samych. Teraz trzeba też coś powiedzieć o jej uczuciu do Maxxa, bo to chyba najbardziej skomplikowana sprawa w całej książce. Wiem, że bez tego nie byłoby całej powieści, jednak wydaję mi się, że autorka za bardzo przyśpieszyła cała akcję. Aubrey, która powinna nienawidzić narkotyki i osób, które je biorą, zakochuje się zbyt szybko w jednym z nich i mimo, że wie, że robi źle to dalej to ciągnie a potem robi z siebie wielką męczennice. Co do Maxxa to bardzo go polubiłam, i cieszę się, że autorka podzieliła narrację, przez co mogliśmy poznać historię z punktu widzenia dziewczyny, której narkotyki zabrały ukochana osobę, oraz z punktu widzenia chłopaka, który jest uzależniony.    Książka jest bardzo dobrze napisana, więc czyta się ja szybko, autorka ma przyjemny styl pisania co sprawia, że chcę się czytać. Tą powieść się po prostu pochłania. Jak już pisałam nie jest to zwykłe New Adult, jest to romans pomiędzy dwójką doświadczonych osób, które wspólnie próbują sobie poradzić. Oczywiście tłem całej historii jest świat narkotyków i osób, które są uzależnione, wydaję mi się, że autorka wie wiele o tym świecie, gdyż wszystko jest bardzo dobrze opisane i w ten sposób, możemy sobie wszystko lepiej wyobrazić. Cała historia to mieszanka dwóch światów, ale dzięki temu jest jeszcze bardziej ciekawa. Serdecznie wam ją polecam, a ja zabieram się za tom drugi, gdyż muszę się przekonać jak potoczą się dalsze losy Aubrey i tajemniczego Maxxa.    https://in-my-different-world.blogspot.co.uk/2017/07/twoim-sladem-meredith-walters-recenzja.html
Avatar użytkownika - TZC
TZC
Przeczytane:2017-07-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,
Przeczytaj całą recenzję, wzbogaconą zdjęciami: https://tysiac-zyc-czytelnika.blogspot.com/2017/07/145-romans-o-narkotykach-twoim-sladem.html#more Tematyka tej książki, która wydawała się dla mnie w momencie wyboru zwykłym romansem jest naprawdę zadziwiająca. Absolutnie nie spodziewałam się, że skupimy się na temacie uzależnień aż tak mocno. Nie przypominam sobie żadnej innej książki, tudzież serii, biorąc pod uwagę, że mam do przeczytania jeszcze drugi tom, która tak otwarcie skupiałaby się na tym temacie. Bądź co bądź, ale uzależniony jest jednym z głównych bohaterów! Poznajemy jego myśli, emocje, uczucia. Dokładnie odczuwamy jego silną wolę, której zaczyna brakować w momencie, gdy kończy się otępienie związane z wzięciem narkotyku. Bardzo rzeczywiście zostało to przedstawione. Mnie osobiście jego zachowanie bardzo kupiło, z łatwością w nie uwierzyłam. Najbardziej mi się chyba podobało to, że jak akcja zaczęła nas porywać już od dziesiątej strony, tak nie wypuściła aż do ostatniej. Cały czas się coś dzieje, są zwroty akcji, które wymagają od nas odcięcia się od świata zewnętrznego. Wszędzie są tajemnice, tworzy się taki mroczny klimat, który jednak przeplata się z barwami jaśniejszymi, gdy Maxx próbuje samodzielnie radzić sobie z nałogiem. No powiem szczerze, może nie zarwałam nocki, ale obudziłam się sama z siebie o szóstej nad ranem (to jeszcze nie jest rano!) i zaczęłam czytać. W granicach dwunastej książka była skończona, a ja z wyrazem błogości na twarzy zaczęłam lekko zerkać do drugiego tomu. Niestety czeka nas tydzień rozłąki... Nie wiem, jak ja to przeżyje. *wzdycha dramatycznie* Niemniej raczej radzę mieć go w zasięgu ręki, bo jak was wciągnie tak was z pewnością wypluje na trzecim tomie, a jeszcze nie znamy daty premiery... Podsumowując, książka jest dobrze napisana. Odzwierciedla naprawdę piękny związek, który podszyty jest prawdziwymi problemami. O nich naprawdę rzadko się mówi, a jeśli już to wydaje nam się, że to raczej odległy wątek, gdzieś z zakamarków USA lub czegoś podobnego. Okazuje się, że prawdę mówiąc, sami nie wiemy, co dokładnie może nas spotkać. Przekazuje najbardziej podstawową wiedzę, którą jednak warto posiadać. Polecam, polecam, polecam.
Avatar użytkownika - posredniczkaa
posredniczkaa
Przeczytane:2017-07-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2017, Mam,
A. Meredith Walters pisze głównie dla młodzieży. Jej książki pojawiały się na listach bestsellerów ,,New York Timesa" i ,,USA Today". W przeszłości pracowała jako konsultantka terapeutyczna dla uzależnionych oraz zmagających się z innymi problemami nastolatków. Mieszka w Anglii z mężem i córką. "Przegapisz niejedno w życiu, jeśli nie zdobędziesz się na to, by spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa i dostrzec piękne rzeczy w najmniej spodziewanych miejscach. To co złożone, nie musi być złe czy brzydkie. To właśnie skomplikowanie nadaje rzeczom wartość." Twórczość autorki była mi całkowicie nieznana i nie wiedziałam, czego mogę się po niej spodziewać. Opis książki okazał się kluczowym elementem, dzięki któremu sięgnęłam po lekturę ,,Twoim śladem". Problemy uzależnień w literaturze zawsze mnie bardzo interesowały. Z wielkim zainteresowaniem zagłębiam się w umysły uzależnionych oraz obserwuję, jaki wpływ ma ich słabość, na ludzi w ich otoczeniu. Historia Aubrey i Maxxa okazała się świeżym powiewem wśród dotychczasowych lektur związanych z tym tematem. Autorka zgrabnie wplotła w lekką i niezobowiązującą lekturę tematy trudne i bolesne, co zaowocowało niesamowitą i pełną pasji książką, mimo że opisuje tematy wiele razy już poruszane. Fabuła wciąga od samego początku. Poznajemy Aubrey studentkę psychologi, która po tragicznej śmierci swojej młodszej siostry pragnie pomagać osobom uzależnionym od narkotyków. W ramach zajęć ma być współprowadzącą na spotkaniach terapii grupowej. Tam spotyka Maxxa niesamowicie charyzmatycznego i pewnego siebie chłopaka, który wmawia wszystkim, że chce zostać zbawiony. Jednak dziewczyna nie daje się zwieść, coś w nim jej nie pasuje. Aubrey ma przeczucie, że chłopak coś ukrywa, a ona zrobi wszystko, żeby poznać jego tajemnice. Wielkim zaskoczeniem dla mnie było to, jak autorka opisuje sceny erotyczne. Gdy już wprowadziła mnie w fabułę i przyzwyczaiła do swojego wciągającego, ale stonowanego stylu, zwaliła mnie z nóg swoim talentem, do budowania napięcia i opisywania scen miłosnych. Dla samych tych scen warto przeczytać ,,Twoim śladem". Jak już wspomniałam, styl pisania autorki jest prosty, przyjemny i równomierny. Walters nie buduje napięcia stopniowo, pisze w jednym rytmie, oczywiście z przerwami na burzliwe sceny miłosne. Być może ta książka jest odrobinę pretensjonalna i schematyczna. Być może bohaterowie są nieco przerysowani, a ich miłość wręcz nierealna, ale naprawdę bardzo dobrze mi się ją czytało. Z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów, zastanawiając się, jak rozwinie się fabuła. Na uwagę zasługuje postać Maxxa, który oszukuje sam-siebie twierdząc, że przecież nie ma problemu. Jego argumenty bywały tak przekonujące, że i ja mu wierzyłam, ale tylko do czasu... "Co takiego miał w sobie pociąg pędzący nieuchronnie ku katastrofie, że tak trudno było odwrócić od niego wzrok?" Jeżeli macie ochotę na słodko-gorzką książkę opisującą trudne i nie raz niewygodne tematy, ta będzie idealna. ,,Twoim śladem" to książka wywołująca wiele różnych emocji. Wciąga, szokuje i daje do myślenia. Recenzja pochodzi z bloga http://www.posredniczka-ksiazek.pl/
Avatar użytkownika - whitekalmen
whitekalmen
Przeczytane:2017-06-09, Ocena: 6, Przeczytałem,
http://ksiazki-wiktorii2.blogspot.com Muszę szczerze przyznać, że ta pozycja wzbudziła moje ogromne zainteresowanie już w dniu swojej premiery, jednak wcześniej nie miałam sposobności jej przeczytać. Autorka przed przeczytaniem tej powieści była mi zupełnie obca. Więc to nie ona wywołała we mnie takie zainteresowanie tą pozycją. W takim razie co? Po pierwsze przyczyniła się do tego w niemałym stopniu okładka, która została wykonana rewelacyjnie, dokładna, z idealnie dobranymi kolorami. Drugą przyczyną, nie mniej ważną, było wprowadzenie do historii na obrocie książki. Czytający tekst zamieszczony na obrocie zastanawiałam się, czy fabuła będzie na takim samym poziomie co okładka. Nie zawiodłam się, ba! Zdziwiłam się, że książka ,,dla młodzieży" ma w sobie poruszone sprawy, o których nie mówi się głośno, bo może się to spotkać z negatywnym komentarzem, czy krzywym spojrzeniem. Uzależnieniami stają się dla nas rzeczy, o których wcześniej byśmy nawet nie pomyśleli. Nie wynika to z naszej winy, najczęściej. Czasami życie idzie w kierunku, w którym bardzo nie chcieliśmy i próbując oderwać się na chwilę od ciemnej rzeczywistości, tracimy całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Taka właśnie sytuacja spotkała jednego z naszych bohaterów, Maxxa. "Spojrzał na mnie w taki sposób, że poczułam się, jakby prócz mnie na świecie nie było nikogo. Jakbym tylko ja się liczyła. Jak mu się to udawało? Był tak cholernie pociągający. Jakby coś wyssało mnie w jego pole siłowe. Jakby był jedno wielką, gigantyczną czarną dziurą i wchłaniał mnie w siebie." Aubrey to studentka psychologii. Grzeczna, poukładana z przeszłością i wspomnieniami, o których chętnie by zapomniała. Jest koordynatorką w grupie uzależnień. Mieszka w mieszkaniu z współlokatorką, daleko od domu, wydawać by się mogło sama jak palec. Pewnego dnia koleżanka Aubrey trafia do klubu z głośną muzyką, narkotykami, alkoholem i dużą ilością ludzi. Główna bohaterka nigdy by się tam z własnej woli nie wybrała,jednak nie mogła zostawić koleżanki w potrzebie, więc rusza na ratunek. Właśnie tego dnia życie dziewczyny z strasznego, stało się jeszcze gorsze. Właśnie tego dnia poznała tajemniczego "X", a następnego Maxxa. Tylko pytanie. Jak bardzo dwójka chłopaków może namieszać, w już i tak zwariowanym życiu Aubrey? "Musisz palić? Niektórzy tutaj lubią swoje płuca." Siadając do tej lektury nie spodziewałam się fajerwerków, spodziewałam się ciepłej książki, z nastolatkami i ich błahymi problemami. To co otrzymałam bardzo mnie zdziwiło. "Twoim śladem" to nie powieść o rodzącej się miłości, która jest bezproblemowa i kończy się "żyli długo i szczęśliwie". Nie. To opowieść o dwójce młodych ludzi, którzy muszą walczyć, pokonywać swoje słabości, a do tego próbują nie zgubić samego siebie w ulicznym wyścigu szczurów. Nie jest to lektura lekka, jest ciężka i problemy w niej poruszone są jeszcze gorsze. Mimo to warto ją przeczytać. Historia jest przedstawiona z trzech perspektyw, Aubrey, tajemniczego "X" i Maxxa. Każda z tych osób w swoim życiu przeszła bardzo wiele i każda z nich, podczas trwania książki, przeżywa jeszcze więcej. Czytając miałam nie raz łzy w oczach. Narkotyki są rzeczą, w naszych czasach, dosyć często spotykaną. Wiele osób im ulega i wiele nie wygrywa walki z nałogiem, który w pewnym momencie kradnie życie. Nie jest to też temat dosyć często poruszany w rozmowach, bo po co mówić o czymś z czym nie ma się żadnego kontaktu? Ale czy na pewno? Czy jesteśmy pewni, że nikt w naszym środowisku nie ma z tym problemu? Może to przyjaciel? Może kuzyn? A może sąsiad z naprzeciwka? Nie da się tego tak łatwo sprawdzić. Właśnie to ukazane jest w tej lekturze. Maxx to nie chłopak z ulicy, bez talentu i bez przyszłości. To utalentowany młody człowiek z otwartymi drzwiami na świat, szkoda że przez nałóg sam tego nie dostrzega. To właśnie sprawiają narkotyki. Pozwalają "zapomnieć", ale o czym? O problemach? Kiedyś znikną, a życie ma się tylko jedno i warto o nie zadbać. "Twoim śladem" to nie tylko powieść do przeczytania i odstawienia na półkę, otwiera nam oczy na sprawy o których nie myślimy codziennie, a według mnie warto zwrócić na to uwagę. "Mysz czeka krótkie życie w pokoju pełnym kotów." Bohaterowie przedstawieni w powieści kradną serce. Każda z postaci ma głębie psychologiczną, cechy wyróżniające, a do tego bagaż doświadczeń, który wydrążył w nich, niektóre dosyć unikalne cechy. Każda z tych postaci zapada nam w pamięci. Fabuła jest rozwinięta w piękny sposób, biegnie w swoim nie określonym tempie i nie zwalnia w żadnym momencie. Czyta się szybko dzięki pięknemu warsztatowi autorki i dosyć łatwemu językowi. Już nie mogę się doczekać drugiej części tej niesamowitej powieści pod tytułem "Wróć ze mną" która ma mieć swoją premierę prawdopodobnie w lipcu tego roku! "Brak wiary w siebie nie opuszczał mnie niczym komar bzyczący koło ucha. Im bardziej starałam się go odgonić, tym bardziej uporczywie mnie dręczył."
Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2016-11-10, Ocena: 3, Przeczytałam, Egzemplarz recenzencki, Mam,
Powieść Twoim śladem nie jest zła, ale absolutnie nie zasługuje na takie oceny jakie ujrzały moje oczy w serwisie Lubimy czytać. Oczywiście istnieją książki, które zasługują na noty oscylujące między wybitnymi a arcydziełami. Nie jest to jednak ta książka. Jestem mocno zaskoczona waszymi opiniami. Przecież Twoim śladem to w końcu nie genialna powieść, jak: Ojciec Chrzestny, Pożegnanie z Afryką, Przeminęło z wiatrem, Mistrz i Małgorzata etc. Ostatnio miałam okazję czytać wybitną Krótką historię siedmiu zabójstw Marlona Jamesa. Ale Meredith Walters nie napisała romansu genialnego na miarę Wichrowych Wzgórz i na pewno spytana, zgodziłby się ze mną. Pytam się więc, skąd takie oceny drodzy czytelnicy? Meredith Walters jest bestsellerową autorką New York Timesa oraz USA Today. Zanim zaczęła pisać pracowała jako konsultantka terapeutyczna dla uzależnionych oraz zmagającymi się z innymi problemami nastolatków. Pisze książki dla młodzieży, m.in. Bad Rep, One Day Soon, Reclaiming the Sand. Obecnie mieszka w Anglii. Bohaterką powieści jest Aubrey, studentka psychologii, koordynatorka w grupie uzależnień. Terapia, w której bierze udział ma pomóc także jej. Dziewczyna obwinia się o śmierć swojej siostry z powodu przedawkowania narkotyków. Pewnego dnia do grupy trafia zachwycający i tajemniczy Maxx. Aubrey jest oczarowana chłopakiem, ale czuje, że związek z nim będzie błędem. Jednak, mimo rozsądkowi między młodymi ludźmi rodzi się uczucie. Czy ta relacja powinna trwać, skoro obydwoje pochodzą z innych światów? Istotnym dla opowiadanej historii jest ,,podziemny" klub o wiele mówiącej nazwie Kompulsja, który zmienia co tydzień swoje miejsce, naszpikowany narkotykami od opiatów po psychodeliki, gdzie alkohol leje się litrami, a w każdym, niekoniecznie całkiem odosobnionym punkcie można się natknąć na pary uprawiające szybki seks. W tym zakazanym, ,,objazdowym" klubie młodzi ludzie spędzają swój wolny czas robiąc wszystko to, co niedozwolone i zatracając się w tańcu. Twoim śladem, jak napisałam wcześniej jest książką niezłą. Zdecydowanie to pozycja ważna, a tematyka istotna. Dzięki lekkiemu stylowi i plastycznemu językowi czytanie nie zajmuje dużo czasu. Przyznaję, że publikacji o podobnej problematyce jest wiele na rynku czytelniczym i powieść Walters nie wyróżnia się jakoś specjalnie na ich tle, ale rozumiem, że może się podobać, zwłaszcza młodzieży, do której jest niewątpliwie kierowana. Bohaterowie są nie najgorzej zbudowani. To osoby silne, a zarazem kruche. Skonstruowane z niedoskonałości, bólu i pewnego rodzaju ułomności. Mają swoje tajemnice i gonią ich własne demony. Jeżeli miałabym wybierać, typowałabym Maxxa na lepiej wykreowanego i bardziej autentycznego. A narracją Meredith Walters obdzieliła po równo Aubrey i Maxxa. Dzięki temu zabiegowi łatwiej jest zrozumieć co im w duszy ,,gra". Nie zamierzam nikogo nakłaniać do przeczytania tej pozycji, ale też nie mam zamiaru was zniechęcać. Każdy sam w głębi siebie rozwiąże tę wątpliwość. Jeżeli macie ochotę na kolejną książkę, gdzie narkotyki występują w roli głównej, to nie będę was przekonywać, że nie warto. Nie do końca była to strata czasu. Jeszcze nie wiem, czy sięgnę po kontynuację Twoim śladem. Czas pokaże.
Aubrey jest studentką psychologii oraz koordynatorką w grupie wsparcia. Zmaga się z poczuciem winy i bólem po śmierci siostry, która przedawkowała narkotyki. Kiedy w grupie pojawia się Maxx, dziewczyna wie, że zwiastuje on kłopoty. Piękny, tajemniczy i nieprzewidywalny mężczyzna prowadzi podwójne życie. Maxx coraz bardziej zatraca się w ułudzie szczęścia, które sobie stworzył i tylko Aubrey może go ocalić. ,,Twoim śladem" to bardzo dobra książka New Adult. Od pierwszej strony intryguje. Tajemnicza i mroczna, może konkurować z najlepszymi powieściami z tego gatunku. Aubrey jest młodą kobietą, która pragnie pomagać innym. W sowim życiu zetknęła się z narkotykami i wie, do czego mogą doprowadzić. Pilnie studiuje i pracuje, by zostać dobrym psychologiem. Polubiłam jej sarkastyczne poczucie humoru oraz to, że nie ocenia innych. Maxx nie należy do moich ulubionych męskich bohaterów. Jest uzależniony i z tego powody zbyt często poddaje się emocją. Momentami naprawdę trudno go lubić, ale ma wielki potencjał. Przytłacza go odpowiedzialność za bliskich, boi się, że nie udźwignie pokładanych w nim nadziei. A. Meredith Walters wykreowała bohaterów charyzmatycznych, a w przypadku Maxxa wręcz nieobliczalnych. Tętnią życiem i cudownie poznaję się ich historie. Owszem nie zawsze się z nimi zgadzałam. Aubrey powinna być bardziej zdecydowana i świadoma konsekwencji, ale sytuacja, która połączyła te dwójkę jest trudna i skomplikowana. Poddałam się temu mrocznemu klimatowi i po prostu śledziłam ich drogę, pełną błędów, wzlotów i upadków. Autorka poruszyła trudny temat i poradziła sobie z nim. Dziwny Club ,,Compulsion", który co jakiś czas zmienia lokalizacje, jest miejscem ostrej zabawy i złotą żyłą dla dilerów. Bezwzględnie i brutalnie ujawnia sekrety tajemniczego ,,X", który nie jest aż tak tajemniczy dla czytelnika, bo łatwo połączyć fakty, ale z pewnością jest to ciekawy pomysł. Pisarka pisze lekko, momentami używa ostrzejszego języka, ale najważniejsze, że nie powiela schematów. Narracja została podzielona między dwójkę głównych bohaterów. Szkoda, że Maxx rzadziej dochodzi do głosu, ponieważ momenty z jego perspektywy podobały mi się bardziej. Obnaża przed czytelnikiem swoje emocję stłamszone uzależnieniem. ,,Twoim śladem" to książka idealna dla fanek New Adult. Brutalna i pełna namiętności powieść. Cudownie wciąga w przerażający świat. Historia niepowtarzalna, a bohaterowie pełni sprzeczności. Książka z pewnością warta uwagi. Przeżyłam masę cudownych emocji, a w ostatecznym rozrachunku zostałam z niczym, więc niecierpliwie czekam na kontynuację. 4+/6
Jedna tabletka. Potem druga, trzecia, kolejna... To nigdy się nie kończy. Za każdym razem wpada się coraz głębiej w otchłań, która pożera żywcem. W pewnej chwili narkotyki stają się niezbędne do życia. Bez nich, to jak bez ręki. Całe ciało desperacko ich pragnie. Więcej, coraz więcej... By znów odlecieć i zapomnieć o wszystkim. Aby znaleźć ukojenie w śmiertelnej truciźnie. To trudna książka. Nie mogę inaczej tego ująć. Nie brak w niej bólu, cierpienia i straty. Zmarnowane szanse, desperacka walka o kontrolę nad własnym ciałem, czy próby ocalenia resztek normalności to tylko część tego, na co można trafić w Twoim śladem. Panował w niej dosyć specyficzny klimat. Zupełnie, jakby wszystko spowijał gęsty mrok. Takie odniosłam wrażenie, raz po raz przybywając do Compulsion razem z Aurbey. Do miejsca, które miało przynieść zapomnienie. Bohaterowie byli ciekawie wykreowani. Najwięcej uwagi zostało poświęcone Maxxowi. Był bardzo złożoną osobą i nigdy nie było wiadomo, jak w danej chwili się zachowa. Momentami był charyzmatycznym i zachwycającym młodym mężczyzną, który mógłby osiągnąć wszystko, czego by tylko zapragnął. Ale zdecydowanie częściej ukazywał swoją ciemniejszą stronę, nad którą kontrolę miały narkotyki. Wtedy odzywała się jego desperacja... Natomiast Aubrey zmagała się z demonami z przeszłości związanymi z jej młodszą siostrą. Chciała pomagać wszystkim wyrzutkom, chociaż czasami nie potrafiła zrobić tego nawet dla siebie. Wątek romantyczny był istotnym elementem. Została ukazana nie dość, że problematyczna, to jeszcze zakazana miłość. Chwilami miała uzdrawiającą moc i dawała chwilowe szczęście, ale to nie zmienia faktu, że ten związek zatruwał życie. Z zainteresowaniem obserwowałam wzloty i upadki Aubrey i Maxxa. Oczywiście nie oczekiwałam happy endu, ale byłam ciekawa do czego zaprowadzi ich niezwykle silna, ale równocześnie niezdrowa relacja. Myślę, że to również pewna forma ostrzeżenia dla osób w podobnych sytuacjach mówiąca jedno: uważaj w kim się zakochujesz. Podsumowując, "Twoim śladem" to opowieść o toksycznej miłości, uzależnieniach i walce o samego siebie. Nie jest to łatwa książka. Ukazuje niszczycielską siłę narkotyków i życie ludzi, którzy im ulegli. Panuje w niej dosyć specyficzna atmosfera i nie każdemu może się spodobać. Uważam, że to dobra powieść. Szybko się ją czyta, nawet pomimo trudnej tematyki. Komu mogę ją polecić? Każdemu, kto nie zraża się ćpunami, uzależnieniami i interesują go właśnie takie historie z życia wzięte.
Avatar użytkownika - Kirhan
Przeczytane:2016-08-26, Przeczytałam, Mam,
Wróć za mną
Meredith Walters0
Okładka ksiązki - Wróć za mną

Kontynuacja bestselleru Twoim śladem. Aubrey Duncan zawiodła się na miłości. Co powinna teraz zrobić? Posłuchać serca, które ją zdradziło, czy...