Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie masz tylko jedno

Wydaje się, że trzydziestoośmioletnia Camille ma wszystko, czego trzeba do szczęścia: męża, dzieci, dobrą pracę. Dlaczego więc ciągle ma wrażenie, że szczęście wymyka się jej z rąk? Pragnie tylko jednego: odnaleźć  tę właściwą drogę i cieszyć się życiem. Kiedy poznany przypadkowo rutynolog Claude proponuje jej nietypową pomoc  w osiągnięciu tego celu, przyjmuje ją bez wahania. Uczy się bycia kreatywną, krok po kroku odmienia swoje życie, zrywa z nużącą rutyną i rusza na podbój świata, by spełnić swe marzenia...

Poradnik w nowatorskiej formie.

Raphaëlle Giordano wskazuje, jak odnaleźć swoją drogę i zacząć żyć pełnią życia. Jesteśmy na tak!

Madame Figaro

Fenomen wydawniczy we Francji. W rok sprzedało się tam pół miliona egzemplarzy książki. A prawa do wydań zagranicznych kupiło 21 wydawców.

Raphaëlle Giordano - trenerka rozwoju osobistego, propagatorka kreatywności w  życiu, pokazuje jak odnaleźć drogę do szczęścia i samospełnienia. Stworzyła zawód rutynologa łączący elementy psychologii i coachingu. Rutynolog to ekspert wspierający osoby, które uczą się, jak pozbyć się chronicznego znużenia i odnaleźć utracone szczęście.

Informacje dodatkowe o Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie masz tylko jedno:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2017-06-28
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Ta deuxime vie commence quand tu comprends que tu n'en as qu'une

Kup książkę Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie masz tylko jedno

Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie masz tylko jedno - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2017-07-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Twoja opiniakingaczyta.blogspot.com Wydawać by się mogło, że trzydziestoośmioletnia Camille ma wszystko, czego można pragnąć; rodzinę, dobrze płatną pracę i ustabilizowane życie. To jednak tylko pozory, bo w głębi jest nieszczęśliwa, czuje, że jej życie nie jest na właściwych torach, zaczyna popadać w depresję i coraz większą frustrację. Aż pewnego dnia na jej drodze staje rutynolog Claude, który oferuje jej swoją pomoc w uporządkowaniu życia i osiągnięcia celów, z czego kobieta chętnie skorzysta. Do czego doprowadzi ją to spotkanie? Czy uda jej się zmienić swoje życie? "Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie masz tylko jedno" niewątpliwie wyróżnia się spośród typowych poradników i może dzięki temu trafi do większej ilości odbiorców - wszak niektórzy, na samą myśl o sięgnięciu po książkę z tego gatunku, są zniechęceni. A tutaj mamy historię zwyczajnej kobiety, z pozoru szczęśliwej i spełnionej, ale w rzeczywistości zmęczonej życiem i z poczuciem beznadziei. Być może dla wielu z nas brzmi to znajomo i utożsamimy się z główną bohaterką. Żeby jednak nie było tak kolorowo, to muszę przyczepić się do formy tej książki. Pomysł był naprawdę świetny, ale zastanawiam się, czy jednak nie lepiej byłoby zostać przy tradycyjnym poradniku. Widać, że autorka ma odpowiednie doświadczenie i zna się na rzeczy, ale z książką fabularną nie do końca jej wyszło; miejscami jest niedopracowana , wypadałoby też popracować nad akcją i stworzyć jednak coś bardziej angażującego dla czytelnika. Ja odnoszę wrażenie, jakby to poradnik został trochę nieudolnie przerobiony na powieść fabularną. Podsumowując. Nie jestem na nie, bo książkę mimo wszystko czytało mi się całkiem przyjemnie, kilka pomysłów w niej zawartych bardzo mi się spodobało i poczułam się zainspirowana do działania. Pomimo że jest to lekka obyczajówka to jednak ma przesłanie i można coś z niej wynieść i być może wprowadzić jakieś zmiany w swoim życiu.

Niezbyt mi się podobało. Chyba nie ma takiego zawodu - rutynolog. Jednak ćwiczenia zawarte w książce jak najbardziej można spróbować wykonać. Poleciłabym osobom zmęczonym nadmiarem takich samych, codziennie powtarzanych czynności.

Książka opowiada o losach kobiety która ma dobrą, stabilna pracę, męża i kochanego synka jednak czuje wgłębi siebie pustkę, jakby czegoś jej w życiu brakowało. Pewnego dnia, ulega wypadkowi i chcąc znaleźć miejsce w którym będzie mogła poinformować o zaistniałej sytuacji ubezpieczyciela i męża trafia do pięknego domu w którym zaczyna się cała przygoda związana z jej przemiana życiową. Otrzymując wskazówki, bardzo dużo zmienia się w jej życiu prywatnym i zawodowym ? piekna książka, bardzo przypadła mi do gustu

Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2019-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, wyzwanie 2018 - 20 książek,
Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2017-09-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki - 2017,
Avatar użytkownika - kalola
kalola
Przeczytane:2017-07-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2017,
Dzień, w którym lwy zaczną jeść sałatę
Raphaelle Giordano0
Okładka ksiązki - Dzień, w którym lwy zaczną jeść sałatę

Druga książka autorki „Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno”, bestsellera w Polsce i fenomenu wydawniczego...